Išrinkime gražiausią lietuvišką Kėdainių įmonės pavadinimą!

 Išrinkime gražiausią lietuvišką Kėdainių įmonės pavadinimą!

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Šiemet jau ketvirtą kartą Kėdainiuose organizuojamas įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkursas, kurio tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus.

Įmonių ir įstaigų gražiausi lietuviški pavadinimai renkami iš VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro pateikto ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo.

Iš viso 2021 metais buvo registruota 115  įmonių (UAB, ĮI, MB). Daugiausia yra pavadinimų iš dirbtinių žodžių („Kėdsa“, „Remsuvira“, „Jaskaita“ ir pan.). Daug pavadinimų angliškų („Technology A“, „Baltic Tradieng House“, „Royalflex“ ir pan.). Balsavimui buvo atrinki 26 pavadinimai, atitinkantys nuostatų kriterijus.

Komisija, kuri susideda iš Bendrojo skyriaus vyr. specialistės (kalbos tvarkytojos) Rūtos Švedienės (komisijos pirmininkė), VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Dainos Balasevičienės, Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos mokytojos Birutės Baltrūnienės, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojo Donato Smalinsko, Švietimo skyriaus vyr. specialisto Ryto Tamašausko, atrinko 10 gražių pavadinimų, o iš jų išrinko 3 pačius gražiausius.

Visi dešimt pavadinimų taip pat pateikiami rinkti ir balsuoti kėdainiečiams savivaldybės svetainėje https://kedainiai.lt/apklausa/1682.

Gyventojai kviečiami balsuoti iki gegužės 2 dienos ir išrinkti patį gražiausią iš šių komisijos atrinktų pavadinimų: „Apsirenk stilingai“, „Fizinės saugos ekspertai“, „Medėjas“, „Prekybos horizontai“, „Radvilų sodas“, „Saugi vizija“, „Sena linija“, „Spalvos akcentas“, „Statybų kiemas“, „Tepaluotas raktas“.

Surinkęs daugiausiai balsų svetainėje pavadinimas taip pat bus paskelbtas kaip gražiausias, išrinktas būtent gyventojų. Galbūt komisijos ir gyventojų nuomonės sutaps, o gal ir ne.

Gražiausias lietuviškas įmonės ar įstaigos pavadinimas renkamas atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: pavadinimas nepažeidžia bendrinės kalbos normų; negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.); neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.); pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla; įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Išrinkti gražiausi pavadinimai bus paskelbti gegužės 6 dieną savivaldybės organizuotame renginyje, skirtame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Į renginį bus pakviesti visų dešimties atrinktų įmonių bei įstaigų atstovai. Nugalėtojai bus apdovanoti mero padėkomis ir dovanomis.

Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

4 Komentarai

 • Gyventojus kviečiame balsuoti savivaldybės svetainėje iki gegužės 2 dienos. Apklausą galite pasiekti adresu https://kedainiai.lt/apklausa/1682
  Patartina naudoti „Chrome“ arba „Edge“ naršykles.

 • man patinka tepaluotas raktas.

 • Ponia, Švediene, kaip su įmonės veikla susijęs pavadinimas „Radvilų sodas“? Tai – kažkokia apželdinimo paslaugų įmonė? Gražus pavadinimas. Tikriausiai jis ir laimės?

  • Žodžiai turi ne po vieną, o kelias reikšmes, nebūtina visko aiškinti tiesiogiai:-)

   „Vaikystės sodas“ privati mokykla (vadovė dr. Austėja Landsbergienė), ar tai yra apželdinimo įmonė?:-)

   Žodžiai gali būti vartojami perkeltine prasme, simboliškai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video