Iš vandens telkinio ugniagesiai ištraukė negyvą gulbę

 Iš vandens telkinio ugniagesiai ištraukė negyvą gulbę

Negyvą paukštį Gudžiūnų kaimo ribose, Pilionių gatvėje, Dotnuvėlės upės užtvankoje pastebėjo vietos gyventojai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pirmadienio popietę ant kojų buvo sukeltos specialiosios tarnybos, mat Gudžiūnų seniūnijoje esančiame tvenkinyje pastebėta kritusi gulbė. Paukštį iš vandens veterinarijos specialistams padėjo ištraukti ugniagesiai gelbėtojai. Gaišena bus tiriama Vilniuje, bus aiškinamasi, dėl kokių priežasčių paukštis nugaišo.

Pastebėjo gyventojai

Negyvą paukštį Gudžiūnų kaimo ribose, Pilionių gatvėje, Dotnuvėlės upės užtvankoje pastebėjo vietos gyventojai.

Apie radinį jie informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyrių.

Gyventojai pranešė, kad viena gulbė plūduriuoja negyva.

„Kritusį paukštį pastebėjo vietos gyventojai, kurie mums ir pranešė.

Mes operatyviai atvykome į nurodytą vietą, tačiau paukštis buvo tolokai nuo kranto.

Apie 10 metrų nuo kranto plūduriavusią negyvą gulbę gelbėtojai ištraukė ir perdavė maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojams./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tokiu atveju visuomet prašome ugniagesių gelbėtojų pagalbos“, – kalbėjo įvykio vietoje dirbęs vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Audrius Mikalauskas.

Prireikė ugniagesių

Į įvykio vietą atvykę Krakių ugniagesių komanda ir Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ištraukė gulbę.

Gaišeną jie pasiekė panaudoję valtį.

Apie 10 metrų nuo kranto plūduriavusią negyvą gulbę gelbėtojai ištraukė ir perdavė maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojams.

Šie informavo, kad kritusi gulbė bus siunčiama į Vilnių, kur bus atlikti tyrimai.

Tuomet ir paaiškės, dėl kokios priežasties gulbė krito.

Paukščio gaišena nuvežta ištirti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją. Atlikus tyrimus paaiškės, ar gulbė sirgo paukščių gripu.

Aut. past.

Tirs specialistai

Paukščio gaišena nuvežta ištirti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.

Atlikus tyrimus paaiškės, ar gulbė sirgo paukščių gripu.

Veterinarijos specialistai tęsia tyrimą, siekia nustatyti tikslias šio laukinio paukščio kritimo priežastis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyrius primena, kad pamačius nugaišusį ar sergantį laukinį vandens paukštį, būtina informuoti artimiausią teritorinį padalinį arba pranešti visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

3 Komentarai

  • 8 stovi žiūri, kaip 2se gulbele traukia, net uralas atvarytas gubės gelbėjimui, pinigų neaikvojimas

  • Tipo dirba,
    Beveik nebuna straipsniu , kad Kedainiuose ugniagesiai kazka rimto butu nuveike. Gal jie net tikro gaisro nera mate. tai kate is medzio nukelineja, tai varna kokia nuo tvoros, tai vaziuoja paziuret kodel kaminas dumija. Viskas. Ir butinai straipsnis apie tai. Kodel ? Kas cia tustybiu muge? Susiimkit gal zurnalistai, negadinkit ugniagesiam vardo

  • bet taip buvo.Pernai buvau prašęs pagalbos gandro lizdą apaugusias šakas apkirpti.Man virš 70 ir lipt kopėčiomis kaip ir baisoka dėl prastokos savijautos.Pažadėjo,bet…Gandrai vistik nepabijojo jaunų ūglių ir apsigyveno,vaikus išsivedė.Šiemet jau nebedrįsau kreiptis ,o kovo 25,gandrų dieną,paukščiai vėl atskrido .Iš karto abu.Net pagalvojau,kad tos šakos jiems ne tik nemaišo,bet gal dar ir nuo vėjo gūsių bei saulės žaros vaikus pridengia…Ir didžiausiam nusivylimui,mano ereliai po kelių dienų …išskrido.Va tau,seni, džiaugtis.Kasmet pagal navigaciją atvažiuodavo iš Kauno regis lizdų ir gandriukų skaičiuotojai ir man teks akis iš gėdos slėpti nepasirūpinus mūsų nacionaliniais paukščiais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video