Iš ligoninės per metus atleisti 69 darbuotojai, dabar eilė – laboratorijai

 Iš ligoninės per metus atleisti 69 darbuotojai, dabar eilė – laboratorijai

Asociatyvi BNS Šarūno Mažeikos nuotr.

Ligoninės direktorė buvusiai pavaduotojai: „Manęs tai nep*sa“

Eglė Kuktienė

Per mažiau nei metus laiko Kėdainių ligoninė neteko 69 darbuotojų. Vieni buvo atleisti, kiti iš darbo išėjo savo noru. Dabar iš ligoninės laboratorijos atleisti dar keli darbuotojai. Baiminamasi, kad laboratorija nebūtų sunaikinta visai, kitaip ligoninei grėstų net licencijos praradimas. Tačiau kalbas dėl galimo laboratorijos sunaikinimo ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė neigia ir ramina, kad iš laboratorijos atleisti vos trys darbuotojai, o likusių žmogiškųjų resursų esą pilnai pakaks laboratorijos funkcijoms užtikrinti.

Kitur dirba dar mažiau

Iš ligoninės laboratorijos buvo atleisti trys ilgamečiai darbuotojai – skyriaus vedėja ir medicinos biologės.

„Buvo atsižvelgta į tai, kad tarp laboratorijos darbuotojų yra pensinio amžiaus darbuotojų. Likusios darbuotojos taip pat kvalifikuotos.

Žinoma, 30 ar 40 metų darbo patirties turbūt nepalyginsi su 10 metų. Patirtis ir ateina bedirbant“, – sakė E. Vaškevičienė.

Iš viso laboratorijoje buvo 18,95 etatai, dabar jų liko 15,95. Ligoninės direktorė tikino, kad daugiau darbuotojų iš laboratorijos atleisti nesiruošiama, taip pat neketinama ir priimti naujų – darbuotojų yra pakankamai.

Ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė tikino, kad daugiau darbuotojų iš laboratorijos atleisti nesiruošiama, taip pat neketinama ir priimti naujų – darbuotojų yra pakankamai.

„Laboratorijoje pakankamai personalo, tokio dydžio laboratorijose dažniausiai dirba iki 10 darbuotojų, mes turėsime ženkliai daugiau.

Privalome pakeisti skyriaus darbo organizavimo tvarką tam, kad visi skyriaus darbuotojai turėtų lygias galimybes dirbti ir užsidirbti“, – sakė E. Vaškevičienė.

Be laboratorijos ligoninė neveiktų

Kalbos, kad ketinama naikinti laboratoriją, ne veltui buvo tokios gąsdinančios. Paaiškėjo, kad jei būtų panaikintas šis skyrius arba nebūtų užtikrinta jo veikla 24 val. per parą kiekvieną dieną, visa ligoninė tiesiog negalėtų funkcionuoti.

Ir vis dėlto, nors ligoninės direktorė tikina, kad personalo yra pakankamai, buvusi ilgametė ligoninės direktoriaus pavaduotoja klinikiniam darbui ir laikinai ėjusi ligoninės direktorės pareigas Rita Kuodienė suabejojo, ar tikrai užteks dviejų likusių medicinos biologių.
„Laboratorijos privalo būti tokiose įstaigose kaip mūsų ligoninė, žinoma, jei norima teikti reanimacijos paslaugas.

Jei reanimacijos nenori, laboratorijos gali ir nebūti. Yra reikalavimas, kad laboratorijai vadovauti turi medicinos biologas. Dar laboratorijoje turi dirbti asmuo, atsakingas už kokybės reikalavimus – nuo lapkričio pirmos tai privaloma“, – kalbėjo medikė.

Kai vadovas žemos savivertės, arogantiškas, be empatijos, tai vyksta tas, kas vyksta. Bloga personalo savijauta tikrai nepagerins pacientų pasitenkinimo paslaugomis.

R. Kuodienė

Kalbėta, kad ligoninės direktorė ne tik elektroniniu laišku pranešė skyriaus vedėjai apie atleidimą, bet ir naikina tokią darbo vietą apskritai. Vis dėlto, be vadovaujančio asmens laboratorija visgi neliks.

„Laboratorijoje bus paskirtas vyriausiasis asmuo, atsakingas už skyrių“, – patikino E. Vaškevičienė.

Pritrūko diskusijų

Tad jei jau laboratorijos naikinti neketinama, kodėl tarp medikų sklando tokios kalbos, kurios ne pirmą kartą pasiekia ir „Rinkos aikštės“ redakciją?

R. Kuodienė sako atvirai – gali būti, kad laboratorijos darbuotojų skaičių galima ar net reikia mažinti, juo labiau kad ligoninėje nebėra Akušerijos-ginekologijos skyriaus, kuris laboratorijai užkraudavo nemažai darbo.

Tačiau pagrindinė bėda, kurią ji įvardijo – ligoninės direktorės komunikacija, tiksliau, jos nebuvimas.

Buvusi ilgametė ligoninės direktoriaus pavaduotoja klinikiniam darbui ir laikinai ėjusi ligoninės direktorės pareigas Rita Kuodienė suabejojo, ar tikrai užteks dviejų likusių medicinos biologių./Aldo Surkevičiaus nuotr.

„Jei ji būtų kalbėjusi, diskutavusi su kolektyvu pagarbiai, viso šito net nebūtų. Bet ji to nedaro, jai aktuali tik jos nuomonė ir kelių vyrų chirurgų. Nekomunikuoja su personalu, todėl ir kyla nepasitenkinimas, baimės, klausimai. Panašiai buvo ir prieš uždarant Akušerijos skyrių“, – sakė R. Kuodienė.

Ginekologijos paslaugas teikti galėjo

Pasirodo, naikinant Akušerijos-ginekologijos skyrių buvo kirsta iš peties, kai realiai kraštutinumų buvo galima išvengti. Kėdainių medikai galėjo teikti ginekologines paslaugas, tačiau…

„Taip, akušerijos mums nebefinansavo ligonių kasos, bet kad nebus finansuojama stacionari ginekologija – apie tai net kalbos nebuvo. Mes turėjome visas sąlygas ir toliau teikti ginekologines paslaugas pacientams.

Direktorei atleidinėjant gydytojus ginekologus A. Gudavičių ir V. Tamulienę aš jai priminiau, kad be jų nebegalėsime teikti stacionarios ginekologijos paslaugų.

Ji man į tai pasakė: „Manęs tai nep*sa“. Paskui, tiesa, bent prie manęs daugiau ji taip nekalbėdavo“, – sakė R. Kuodienė.

Mes turėjome visas sąlygas ir toliau teikti ginekologines paslaugas pacientams. Direktorei atleidinėjant gydytojus ginekologus A. Gudavičių ir V. Tamulienę aš jai priminiau, kad be jų nebegalėsime teikti stacionarios ginekologijos paslaugų. Ji man į tai pasakė: „Manęs tai nep*sa“.

R. Kuodienė

Nuo gegužės pirmos Kėdainių ligoninė nepriima ne tik gimdymų, bet ir nebeteikia stacionarių ginekologijos paslaugų ir pacientės turi važiuoti į kitus miestus.

„Jos važiuoja pačios arba veža GMP. Visai nesenas Anykščių atvejis, kai greitoji nespėjo atvažiuoti ir išgelbėti žmogaus tik įrodo, kad esant nepakankamai greitųjų, o daliai atliekant pervežimo paslaugas iš vieno miesto į kito miesto gydymo įstaigą, skubios pagalbos pacientai gali ir nesulaukti, nes tiesiog fiziškai nebus kam jos suteikti“, – pridūrė medikė.

„Išėdė“

R. Kuodienė pridūrė, kad iš darbo savo noru išėję pensinio amžiaus darbuotojai dažnu atveju išeidavo ne dėl to, kad nebenorėdavo dirbti su pacientais, o dėl to, kad nebenorėjo dirbti su E. Vaškevičienė dėl jos taikomų manipuliacinių metodų, ignoravimo.

„Bendraujant su kolektyvu ir šiandien vyrauja ta pati nuomonė, kad direktorė kategoriška, neįsiklausanti.

Mes dirbome kitaip: paaiškindavome žmonėms planuojamas pertvarkas, aptardavome, tik tada darydavome. Jei nesutikdavo, vėl diskutuodavome, kol sutardavome. Direktorė, matomai, nemoka paaiškinti, dažnai kategoriškai sako „aš taip nusprendžiau“, todėl darbuotojams ir atrodo, kad ji į jų žodžius neįsiklauso“, – kalbėjo R. Kuodienė.

Iš darbo savo noru išėję pensinio amžiaus darbuotojai dažnu atveju išeidavo ne dėl to, kad nebenorėdavo dirbti su pacientais, o dėl to, kad nebenorėjo dirbti su E. Vaškevičienė dėl jos taikomų manipuliacinių metodų, ignoravimo.

R. Kuodienė

Kolektyvą sukrėtė nauji manipuliaciniai darbo metodai

Apskritai kolektyvą labai supurtė ir tai, kad staiga iš pagarba ir tradicijomis paremto darbo, buvo pereita prie it kirviu nukapoto naujo darbo modelio.

Direktorės įžeidžiamą požiūrį į ankstesnį darbą rodo ir kai kurie fiziniai jos padaryti veiksmai – ne tik kalbos su darbuotojais, kurių įrašas jau pasklido ir tarp krašto politikų.

„Administracijos patalpose, prie direktoriaus kabineto yra posėdžių salė. Tai kalbant apie pagarbą kolektyvui, į kurį atvyko vadovauti – ji po mėnesio ant salės durų pakabino užrašą „muziejus“.

Taip tarsi neoficialiai parodo savo požiūrį, kokie mes čia visi atsilikę. Bet nemanau, kad jos vadovavimo stilius yra kažkoks modernus – tarkime ji gaudo, ar kas iš darbo neišėjo penkiomis minutėmis anksčiau.

Kai vadovas žemos savivertės, arogantiškas, be empatijos, tai vyksta tas, kas vyksta.
Bloga personalo savijauta tikrai nepagerins pacientų pasitenkinimo paslaugomis“, – įsitikinusi R. Kuodienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video