Ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji – sveikesni

 Ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji – sveikesni

Fizinio aktyvumo skatinimo dieninių stovyklų jaunuoliams buvo rengiamos rytinės mankštos, judrieji žaidimai, įvairios rungtynės, žygiai, krepšinio technikos elementų mokymas./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras per du mėnesius kraštiečiams suorganizavo iš viso 10 stovyklų, iš kurių 7 buvo skirtos vaikams ir jaunimui, 3 – suaugusiesiems bei šeimoms. Jauniausiems, 6–10 metų amžiaus, dalyviams buvo surengtos dvi dieninės stovyklos „Mano penki pojūčiai“, 11–13 metų amžiaus jaunuoliai dalyvavo fizinio aktyvumo skatinimo dieninėse stovyklose, kita dieninė stovykla, skirta 11–14 metų vaikams ir jaunimui, buvo daugiau orientuota į įvairias ugdymo, mokymo ir kūrybines veiklas. 14 metų jaunimui dvi stacionarios stovyklos vyko Anykščiuose, na, o stovyklos „Stresų ir emocijų valdymas“ metu intensyviai dirbo suaugę asmenys ir šeimos.

Paklausios ir laukiamos

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pažymi, jog tinkamas stovyklų planavimas, organizavimas ir administravimas nėra lengvas darbas, tačiau gaunama refleksija, atsiliepimai, nuomonės iš dalyvių yra naujas stimulas galvoti, planuoti, įsipareigoti ir vėl organizuoti.

„Visos stovyklos labai paklausios ir laukiamos. Jau nuo ankstyvo pavasario tėveliai teiraujasi apie planuojamas organizuoti stovyklas ir galimą vaikų ir jaunimo užimtumą.

Labai gaila, tačiau visų norinčių negalime priimti – dalyvių sąrašai užsipildo per pirmąsias dvi, tris valandas“, – neslepia D. Avižiuvienė.

Geriau pažino pojūčius

Organizatorių nuotr.

Stovyklos „Mano penki pojūčiai“ metu kiekviena diena buvo skirta susipažinti su didžiausia dovana, kuria galime naudotis kasdien – penkiais pagrindiniais žmogaus pojūčiais: rega, uosle, klausa, skoniu bei lytėjimu.

Naudojant somatinius ir meninius gebėjimus skirtingų amžiaus grupių vaikai mokėsi paaiškinti kiekvieno organo savybes bei naudą kasdienėje veikloje – penkių pojūčių lavinimas lemia vaikų psichologinę jauseną ir gerovę gyvenimo kelyje.

Apėmė įvairius užsiėmimus

„Stovyklos užsiėmimai kiekvieną dieną prasidėdavo edukacine veikla, kurios metu su vaikais kalbėdavomės apie konkretų pojūtį, atlikdavome įvairias su tuo jutimu susijusias užduotis.

Praktinės veiklos metu per žaidimus ar kitokius užsiėmimus stengdavomės tiek stimuliuoti tą pojūtį, tiek leisti vaikams pajusti, ką reiškia gyventi be to pojūčio.

Dienos pabaigoje visada aptardavome vaikų savijautą, nuotaiką.

„Visos stovyklos yra labai paklausios ir laukiamos. Jau iš ankstyvo pavasario tėveliai teiraujasi apie planuojamas organizuoti stovyklas ir galimą vaikų ir jaunimo užimtumą. Labai gaila, tačiau visų norinčių negalime priimti – dalyvių sąrašai užsipildo per pirmąsias dvi, tris valandas“.

D. Avižiuvienė.

Šios stovyklos veiklos apėmė tiek praktinius, tiek edukacinius, tiek ir teorinius užsiėmimus, stengėmės, kad vaikai iš šios stovyklos išeitų visapusiškai praturtinti.

Tai yra labai svarbu, kadangi, pojūčių stimuliavimas vaikams padeda lavinti jų kūrybiškumą ir vaizduotę, leidžia suprasti savireguliaciją, ugdyti socialinius įgūdžius su bendraamžiais, lavina motoriką, moko saviraiškos“, – stovyklos „Mano penki pojūčiai“ dienos veiklas pristato ir apie pagrindinį tikslą kalba Visuomenės sveikatos biuro klinikinė psichologė, stovyklos moderatorė Simona Pavolytė.

Stovyklos „Mano penki pojūčiai“ metu kiekviena diena buvo skirta susipažinti su didžiausia dovana, kuria galime naudotis kasdien – penkiais pagrindiniais žmogaus pojūčiais: rega, uosle, klausa, skoniu bei lytėjimu./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Didelis užimtumas

Fizinio aktyvumo skatinimo dieninių stovyklose dalyvavo 11–13 metų amžiaus jaunuoliai, kurie buvo pakankamai užimti.

Jiems buvo rengiamos rytinės mankštos, judrieji žaidimai, įvairios rungtynės, žygiai, krepšinio technikos elementų mokymas.

Fizinio aktyvumo skatinimo dieninių stovyklų stovyklautojai lankėsi ir visuomenės sveikatos biure, kur visuomenės sveikatos specialistė Rima Proscevičiūtė vedė pirmos pagalbos teikimo mokymus ir protmūšį.

Orientavosi į ugdymą, mokymą ir kūrybą

Dar viena dieninė stovykla, skirta 11–14 metų vaikams ir jaunimui, buvo daugiau orientuota į įvairias ugdymo, mokymo ir kūrybines veiklas.

Jos metu vyko užsiėmimai „Robotikos pasaulyje“, baseine, „Piešimas ant veidų“, veiklos su psichologu, buvo rengiami susitikimai su įvairių profesijų atstovais, kūrybinės dirbtuvės, įvairios sportinės veiklos, „Profesijos valanda“ ir daug kitų interaktyvių veiklų.

Suaugusiems asmenims bei šeimoms skirtos stovyklos „Stresų ir emocijų valdymas“ dalyviai intensyviai dirbo su savimi: atliko daug kvėpavimo praktikų, rytines mankštas, asanas, meditacijas, tylos valandas, teorinius-praktinius užsiėmimus su psichologais, dailės terapeutais./Organizatorių nuotr.

Vyko į Anykščius

Dvi stacionarios stovyklos jaunimui nuo 14 metų vyko Anykščiuose, įgyvendinant su partneriais Biržų rajono savivaldybės ir Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurais projektą „Saugesnis ir sveikesnis jaunimo gyvenimas“, finansuojamą Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Šių stovyklų metu jaunuoliai iš trijų savivaldybių dalyvavo sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo, emocijų pažinimo ir jų valdymo užsiėmimuose.

„Tai buvo puiki proga jaunuoliams iš skirtingų savivaldybių susipažinti ir bendrauti bei dalyvauti komandiniuose užsiėmimuose“, – pabrėžia D. Avižiuvienė. 

Stovykla suaugusiems

D. Avižiuvienė pasidžiaugia, kad Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva sveikatinimo stovyklos yra organizuojamos ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir suaugusiems asmenims bei šeimoms. „Viena iš tokių stovyklų – „Stresų ir emocijų valdymas“.

Šios stovyklos metu dalyviai intensyviai dirba su savimi: atlieka daug kvėpavimo praktikų, rytines mankštas, asanas, meditacijas, tylos valandas, teorinius-praktinius užsiėmimus su psichologais, dailės terapeutais“, – pasakoja D. Avižiuvienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content