Įgyvendino Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikos programą

 Įgyvendino Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikos programą

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo ir vykdė Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikos programą Sirutiškio bendruomenėje. 

Ši programa skirta suaugusiems asmenims, kuriems yra širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika.

Programos metu vyko sveikatai palankių gyvensenos įgūdžių formavimo teoriniai ir praktiniai užsiėmimai su įvairių sričių specialistais, kurie prisidėjo prie programos įgyvendinimo ir efektyvumo.

Profesorius, mokslų daktaras, Albertas Skurvydas, kalbėjo apie fizinio aktyvumo stokos reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimui, fizinio aktyvumo svarbą ir kasdienio fizinio aktyvumo skatinimą. Teorines žinias puikiai papildė mankštos vandenyje ciklas, kurį vedė Kristina Butkienė. 

Gydomosios mitybos specialistė Ernesta Stripeikaitė Jakučionė trijų paskaitų ciklo metu supažindino programos dalyvius su mitybos reikšme lėtinių neinfekcinių ligų profilaktikai. Gilinosi į sveikatai palankią mitybą, skirtingų maisto medžiagų funkcijas ir svarbą, maisto derinimą bei maisto technologijas.

Programos dalyviai buvo supažindinti su streso valdymo teorija ir praktika, streso reikšmę širides ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai. 

Programos pradžioje kiekvienam iš dalyvių buvo atlikta kūno kompozicijos analizė bei aptarti sveikatos rodikliai, pabaigoje – pakartota kūno kompozicijos analizė, įvertinti per 2 mėnesius įvykę pokyčiai. Su dalyviais kurie išklausė ir dalyvavo programos užsiėmimuose, vyko programos apibendrinimas. Taip pat itin malonu buvo išgirsti, kad programos dalyviai džiaugėsi dalyvavimu programoje, kiekvienas iš jų išgirdo naujos ir kasdieniniame gyvenime pritaikomos informacijos.

Programos sėkmė itin priklauso ir nuo pačių dalyvių ir programos tęstinumo, todėl džiugu, kad bendravimas ir bendradarbiavimas su Sirutiškio bendruomene bus pratęstas ir rudenį susitiksime apžvelgti kaip sekasi pritaikyti įgytas žinias bei toliau gilinti sveikatai palankių žinių bagažą. 

Programa vykdoma vadovaujantis Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, tvarkos aprašu. Patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. V-979 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 8 d. įsakymo Nr. V-776 redakcija).

Užs. Nr. 87 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video