Gyventojams VMI grąžins vidutiniškai po 460 eurų: preliminarios deklaracijos suformuotos

 Gyventojams VMI grąžins vidutiniškai po 460 eurų: preliminarios deklaracijos suformuotos

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

tv3.lt inf.

Daugelis gyventojų, kurie turi ar nori deklaruoti pajamas ir mokesčius už praėjusius metus, tai jau gali padaryti pateikdami suformuotą preliminarią deklaraciją, patvirtino Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Deklaracijas pateikusiems gyventojams iki liepos 31 d. VMI perves susidariusią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką. Tačiau iki gegužės 2 d. gyventojai turi sumokėti susidariusią nepriemoką. Sprendžiant iš iki šiol pateiktų deklaracijų, vidutinė suma, kurią susigrąžins gyventojai yra 460 eurų, o vidutinė suma, kurią reikės primokėti – 268 eurai.

Kai kuriems dar patikslins

Kaip primena VMI, kasmet, iki vasario 15 d., duomenis apie gyventojų gautas pajamas bei patirtas išlaidas (pavyzdžiui, sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, studijų įmokas) turėjo pateikti mokestį išskaičiuojantys asmenys bei bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos ir kt.

„Šiandien, didelę dalį informacijos VMI jau yra gavusi ir sukėlusi klientams į jų preliminariąsias metines pajamų deklaracijas. Vis dėlto dalies informacijos dar trūksta, dėl to klientai, kurie nori šiuo metu pateikti deklaraciją, turėtų pirmiausiai įsitikinti, jog apie jų gautas pajamas ir išlaidas VMI jau turi visą informaciją ir tik tada teikti deklaraciją, antraip ją reikės tikslinti“, – komentavo VMI.

Ji skaičiuoja, kad šiuo metu dar trūksta duomenų apie 26 tūkst. gyventojų (apie jų gautas pajamas) ir apie 33 tūkst. gyventojų (apie jų patirtas išlaidas). Palyginti su visais, kurie pajamas turi deklaruoti, tai yra visai nedidelis skaičius žmonių.

Sugrąžins beveik po 500 eurų

„Kad paskatintume darbdavius bei finansų įstaigas pateikti trūkstamus duomenis, o gyventojai galėtų pateikti deklaraciją, kurios vėliau netektų tikslinti, šiuo metu aktyviai dirbame: informuojame įmones apie spragas jų pateiktoje informacijoje, arba primename, kad jie nėra jos pateikę apskritai. Dėl to, tikėtina, duomenų dar gausime ir jais pildysime klientų deklaracijas artimiausiu metu“, – nurodė VMI.

Taigi, šiuo metu esą vyksta aktyvus pasirengimo laikotarpis, nors džiaugiamasi, kad klientams deklaravimas puikiai sekasi ir savarankiškai: šiuo metu gyventojų pajamų deklaracijas jau yra pateikę 290 tūkst. klientų. 50 tūkst. gyventojų deklaravo 13,4 mln. eurų mokėtino GPM, o dar beveik 217 tūkst. gyventojų deklaravo 100 mln. eurų GPM permokos (likę pateikė, vadinamąsias, nulines deklaracijas).

Taigi vidutinė suma, kurią susigrąžins gyventojai, yra 460 eurų, o vidutinė suma, kurią reikės primokėti – 268 eurai.

Skaičiuojama, kad šiemet pajamų deklaracijas privalo pateikti 858 tūkst. gyventojų, turto deklaracijas – apie 98 tūkst. gyventojų. Tuo metu pernai pajamų deklaracijas pateikė daugiau nei 1,5 mln. gyventojų, nes visuomet yra reikšminga dalis gyventojų deklaracijas teikiančių ne dėl pareigos deklaruoti, o tiesiog norint susigrąžinti GPM permokas.

2 Komentarai

  • Kodėl,kaip valdžiai skolingas,tave susiranda ir nurašo nuo saskaitos,o kaip tau- niekas negrąžina ,jei pats nesusirandi?0

    • Seniai seniai vienas prancūzų politikas yra pasakęs, kad apmokestinimas – tai gebėjimas taip nupešti žąsį, kad pūkų būtų kuo daugiau, o gagenimo kuo mažiau. Tai va čia ir atsiranda tas požiūris, kad kuo mažiau gagenam, tuo visiems geriau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video