Gyvenimo bendrabutyje ypatybės: sprogimo grėsmė ir nuolatiniai kaimynų vaidai

 Gyvenimo bendrabutyje ypatybės: sprogimo grėsmė ir nuolatiniai kaimynų vaidai

Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelio Stoties gatvėje esančiame daugiabutyje žmonės tikrąja ta žodžio prasme gyvena lyg ant parako statinės. Bendrabutyje dažnai jaučiamas stiprus dujų kvapas, kyla sprogimo grėsmė ir gaisrai, nuolat pliekiasi kaimynai… Šį namą ir jo gyventojus mintinai žino visos specialiosios tarnybos, nes čia joms tenka skubėti net kelis kartus per savaitę.

Puode degino šiukšles

Paskutinį kartą čia vykę ugniagesiai gelbėtojai susidūrė su gana neįprastu reiškiniu. Antrame namo aukšte gyvenantis niekur nedirbantis 64 metų vyras kūreno šiukšles ant viryklės pastatytame puode.Pranas: „Dariau tvarką ir darysiu. Čia gyvenam lyg ant parako statinės. Bet aš skambinsiu, kur tik galėsiu, kad viską sutvarkyčiau.

„Jo kambarys pilnas laikraščių ir visokių šiukšlių. Jis viską tempia namo iš konteinerių. Ten jau ir praeiti nebėra kur. Nesuprasi nei kaip jis ten gyvena, nei kaip jis ten miega. Jam vis liepia susitvarkyti. Tai jis, matyt, ir bandė tvarkytis, degino savo šiukšles namuose, kol pats neužsidegė. Buvo pilnas koridorius dūmų, tad aš iškart skambinau telefonu 112 ir suvažiavo čia visos gaisrinės. Kaimynas durų neatidarė… Manėm, kad viskas, jis mirė. Bet gaisrininkai išlaužė duris, rado jį gyvą ir perdavė medikams“, – kraupų incidentą prisimena bendrabučio gyventoja Genovaitė.

Susipyko su medikais

Ugniagesiai gelbėtojai išlaužė duris bei norėjo perduoti padegėją medikams, tačiau jis labai spyriojosi ir nenorėjo su jais važiuoti. Tad įncidentą buvo priversti įsikišti ir policijos pareigūnai.

„Jis spardėsi ir rėkė, kad nevažiuos. Taip visuomet būna, kai jį užkabini. Tačiau vargais negalais jį išvežė į ligoninę, matyt, apsinuodijo dūmais ar tom dujom. Kas čia gali žinoti“, – svarstė Genovaitė ir pridūrė, jog jai bei kitiems antro aukšto gyventojams čia gyventi labai baisu.

Esą stiprus dujų kvapas jaučiamas gana dažnai, tik žmonės nežino, ar kaimynas netyčia, ar tyčia tas dujas atsuka. Jie bijo, kad jų namas vieną dieną gali išlėkti į orą.

Ugniagesiai išvėdino patalpas ir užsandarino dujų balioną. Savo butą padegęs vyras buvo pristatytas į ligoninę.

Pavojus didelis

Įvykio vietoje dirbę ugniagesiai gelbėtojai teigė, kad tokį vaizdelį jiems tenka išvysti gana retai. Butas prikrautas laikraščių ir visokio šlamšto, o žmogus dar sugalvojo laužą kambaryje kūrenti, be to, dar ir dujų balionas nesandarus. Pasak pačių ugniagesių, toks butas kaimynams – tiksinti bomba, nes bet kuriuo metu čia galėjo įvykti dar baisesnė nelaimė.

Policija – sava

Policijos pareigūnai čia jau tapo kone savi. Jie bei greitosios medicinos pagalbos medikai čia vyksta dažnai. Vos tik suvaldo vieną incidentą, tuojau kviečiami į kitą – ir vis į tą patį bendrabutį.

„Aš skambinu ir skambinsiu policijai. Kreipsiuosi visur, kur tik galima, kad sutvarkyčiau šitą netvarką. Ir šiandien paskambinau, nes nuo kaimynės gavau dujų į veidą. Jėzus, jėzus, kas čia darosi, neįmanoma tiesiog“, – nuo kaimynės gavęs ašarinių dujų į veidą ašarojo trejus metus bendrabutyje gyvenantis ir čia tvarką bandantis įvesti Pranas.

Mafijos bosė?

Jūratė: „Tegul užsičiaupia tas Pranas, nes jį užčiaupsim. Ko jis velkasi čia pas mus, į trečią aukštą. Pats konfliktus kelia.“Pasak Prano, dėl visų bėdų šiame bendrabutyje kalta mafijos bosė, labai įtakinga moteris Akademijos miestelyje.

„Jūratė čia visus cirkus krečia. Kur žiūri vaikų teisės, kur policija? Kodėl mums niekas nepadeda. Rašiau pareiškimus ir rašysiu. Kviečiau televizijas ir kviesiu. Tegul rodo, tegul visa Lietuva pamato, kaip mes gyvenam. Dabar tai kieta Jūratė, grįžo iš kalėjimo jos sugyventinis „gulbinas“, tai ji ir šustravoja. Gąsdina čia visus. Čia, trečiame aukšte, baliai festivaliai vyksta nuolat. Eime, pažiūrėsime, aš jums parodysiu“, – tempdamasis žurnalistus į trečiąjį bendrabučio aukštą širsta Pranas.

Nesuprasi…

Trečiame namo aukšte, viename kambaryje randame minėtąją mafijos bosę Jūratę bei jos bendražygius. Iš pradžių moteris puolusi žurnalistus varyti laukt, po to sutinka pabendrauti ir situaciją nušviesti iš savo varpinės.

„Tai čia tas Pranas „bušavoja“. Kai jis su mumis kartu baliavodavo, tai gerai būdavo… O dabar mes su juo nekalbam. Jis su padirbtu pažymėjimu važinėja. Va, šitą tikrai žinau, ir dar yra „prinešėjas“. Kam reikia bendrabutyje alkoholio, tai jis atneša, todėl mes jį taip ir vadinam. Von…“ – užsimodama ranka ant Prano veja jį Jūratė. Pranas atsitraukė, bet tik šį sykį…

Bendrabučio gynėjas

Tuomet Pranas nusitempia mus į pirmą aukštą, kur policijos pareigūnė jau priima pareiškimą dėl visai kito įvykio. Ten – irgi gyventojų konfliktas. Tada Pranas palydi mus iki dar vienos 80-metės namo gyventojos Elenos, kuri vos prieš keletą dienų palaidojo savo vyrą ir nuoskaudas skandina alkoholyje.

„Aš jai padedu. Nuperku maisto, kai reikia. Juk ji senutė, aš privalau padėti. Aš esu geras, o trečiame aukšte bloga mafija“, – konstatuoja visą bendrabučio gyvenimą aprodęs, su visais supažindinęs ir už blaivybę bei ramų savo ir kaimynų gyvenimą kovojantis Akademijos bendrabučio „Betmenas“ Pranas.

Elena patenkinta Prano globa ir jokių pretenzijų teigia jam neturinti. Ji pykstanti ant kitų kaimynų, tačiau pareiškimo rašyti sako nenorinti.

Iki…

Išlydėdamas mums Pranas nesako viso gero, jis sako iki kito karto, kai čia vėl skubės specialiosios tarnybos…

„Dar susitiksim. Tikrai susitiksim. Gal sprogs kas pas mus, gal kas ką papjaus, užmuš, gal vėl kas kam į snukį duos. Čia toks gyvenimas. Va taip va gyvena, ne kaimelio, o miestelio žmonės šitame bendrabutyje“, – atsisveikina Pranas ir palydi mus iki pat automobilio. Po to vėl eina kalbėtis su atvykusiais policijos pareigūnais…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video