Grupinio gyvenimo namų gyventoja ir eiles kuria, ir knygeles leidžia, ir parodas organizuoja

 Grupinio gyvenimo namų gyventoja ir eiles kuria, ir knygeles leidžia, ir parodas organizuoja

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Dotnuvos struktūriniame teritoriniame padalinyje atidaryta Daivos Kšanauskaitės kūrybos paroda./Asmeninio archyvo nuotr.

Neįgalieji gali būti labai geras ir sektinas pavyzdys mums, sveikiesiems. Kartais žmonėms vienoje vietoje Dievas pagaili, kitoje – atseikėja su kaupu. Svarbiausia nenustoti tikėti, tikėtis ir stengtis bei eiti į priekį. Sektinu pavyzdžiu yra Dotnuvos grupinio gyvenimo namų gyventoja Daiva Kšanauskaitė. Jauna moteris ne tik eiles kuria, karpinių parodas organizuoja, bet ir knygeles leidžia. O jos požiūris, mintys apie mus supantį pasaulį tiesiog užburia. Tikrai yra ko pasimokyti mums visiems.

Atidarė parodą Dotnuvoje

Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos Dotnuvos struktūriniame teritoriniame padalinyje atidaryta Daivos Kšanauskaitės kūrybos paroda. Dailės darbeliai, karpiniai bei nuostabūs poezijos posmai, Dotnuvos grupinio gyvenimo namų gyventojus, darbuotojus bei svečius pakylėjo virš kasdienybės, suteikė begalę džiaugsmo.

D. Kšanauskaitė pasakojo apie savo kūrybos kelią, savo idėjas ir jų virsmą į meniškas formas.

Nuoširdumas, draugų šilti linkėjimai visiems leido išgyventi tikrai nuostabų laiką.

Vertėtų priminti, kad tokio pobūdžio namai Kėdainių rajone atsirado pirmieji Lietuvoje, būtent ūsų krašte įkurti Dotnuvos grupinio gyvenimo namai skaičiuoja jau septintus sėkmingo gyvavimo metus.

Aut. past.

„Esu surengusi iš viso septynias karpinių parodas, išleidusi dvi knygeles. Rašau apie Lietuvą, apie Dievą. Rašau įvairias filosofines eiles, pamąstymus.

Man kūryba yra kaip šaltinis vandens. Kai kuriu, esu laiminga, jaučiuosi, kad gyvenu. Kūryba yra neatsiejama dalis manęs.

Mane kūryba pakylėja. Ir pakylėja ne tik mane, bet ir visus kitus, kurie prisiliečia prie kūrybos.

Žmogus gali viską padaryti. Žmogus yra gyvas, jis gali mąstyti, dirbti. Pirmą eilėraštį parašiau 18-kos metų. Pirmos eilės buvo apie rudenį. Iš pradžių bijojau, paskui ėmė sektis. Labai dėkoju globos namų darbuotojams, kurie mane skatina ir man padeda. O parodų dar bus – Šlapaberžėje ketinu surengti“, – pristatydama savo kūrybos kelią kalbėjo D. Kšanauskaitė.

Linkėjo visokeriopos sėkmės

Kėdainių socialinės globos namų darbuotojai ir gyventojai D. Kšanauskaitei linkėjo kūrybinės ugnelės – toliau džiuginti visus savo kūrybos darbais!

Už šiltą priėmimą, eksponuojant D. Kšanauskaitės kūrybos darbų parodą, gyvenimo namai dėkoja Dotnuvos bibliotekai bei Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriui.

Tačiau didžiausio AČIŪ turbūt nusipelnė paprasti darbuotojai, kurie kasdien dirbdami su gyventojais, atiduoda visą save. Socialinės globos namai dėkoja individualios priežiūros darbuotojoms Virginijai Mikalauskienei, Daliai Babiliūtei ir Zitai Asteckienei.

D. Kšanauskaitė pasakojo apie savo kūrybos kelią, savo idėjas ir jų virsmą į meniškas formas. Nuoširdumas, draugų šilti linkėjimai visiems leido išgyventi tikrai nuostabų laiką.

Aut. past.

Skaičiuoja septintus metus

Vertėtų priminti, kad tokio pobūdžio namai Kėdainių rajone atsirado pirmieji Lietuvoje, būtent mūsų krašte įkurti Dotnuvos grupinio gyvenimo namai skaičiuoja jau septintus sėkmingo gyvavimo metus.

Kėdainių socialinės globos namų padalinys – Grupinio gyvenimo namai sukurti pagal Vakaruose praktikuojamą modelį, kai intelekto sutrikimų turintys žmonės gyvena nedidelėse šeimynose ir savo buitimi, personalo padedami, rūpinasi patys.

Šiuose namuose Dotnuvoje gyvena žmonės, kurie yra po truputį ruošiami savarankiškam gyvenimui. Jiems nuolat padeda ir jais rūpinasi socialinė darbuotoja bei individualios priežiūros darbuotojai.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video