Girtaujantiems viešumoje – didesnės baudos

 Girtaujantiems viešumoje – didesnės baudos

Nevengiantiems viešoje vietoje išlenkti vieną kitą taurelę svaigiųjų gėrimų, apsvaigusiems rodytis viešoje vietoje, o vasaros metu neblaiviems dar ir pasimaudyti vandens telkiniuose gresia gerokai didesnės baudos nei buvo iki šiol. Tokioms pataisoms pritarė ir Vyriausybė. Planuojama, kad jos pradės galioti nuo kitų metų pradžios.

Didinti baudas girtuokliaujantiems viešumoje nuspręsta atsižvelgiant dar į buvusio sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos įsakymu parengtą ir patvirtintą veiksmų planą, kuriuo siūloma kovoti su alkoholio vartojimu. Tokiu būdu bus siekiama bent minimaliai sumažinti besaikį alkoholio vartojimą.

Daugeliui tuoj pat kyla klausimas, kiek bus galima išgerti ir drąsiai jaustis viešoje vietoje, kad nesulauktum baudos? Čia galioja tokia pati taisyklė kaip ir vairuotojams. Tačiau net ir tuo atveju, jei žmogus galėtų įpūsti ir daugiau, bet jo elgesys bus korektiškas, niekas jo nebaus.

Šiuo metu už alkoholinių gėrimų vartojimą arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 30 eurų. Už pakartotinį nusižengimą baudžiama nuo 30 iki 90 eurų. Siūlomos baudos – nuo 20 iki 100 eurų, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 100 iki 200 eurų. Tiesa, tokioms įstatymo pataisoms dar turi pritarti Seimas.

Taip pat siūloma sugriežtinti ir atsakomybę už masinio poilsio vietose esančių maudyklų, vandens telkinių netvarkymą, kai tai kelia pavojų žmonių gyvybei. Už tai numatyta nuo 100 iki 500 eurų bauda.

Sugriežtintomis sankcijomis siekiama ne tik atgrasyti asmenis nuo neatsakingo elgesio, bet ir dėl rizikos, kurią patiria gelbėtojai, bei išlaidų gelbėjimo darbams sumažinimo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video