„Giraitės“ turgaus aikštelėje automobilius per naktį palikti uždrausta

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akylesni kėdainiečiai jau pastebėjo, kad šios savaitės pradžioje J. Basanavičiaus gatvėje ties „Giraitės“ turgumi buvo pastatyti nauji kelio ženklai, kurie draudžia per naktį aikštelėje laikyti automobilius. Paaiškėjo, kad naujus kelio ženklus pastatė turgų valdanti bendrovė. Tam buvo gautas savivaldybės leidimas. 

Kreipėsi į savivaldybę

„Giraitės“ turgų valdančios bendrovės „Baltisches Haus“ administracija kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją su prašymu leisti pastatyti ženklus, nurodančius automobilių stovėjimo laiką.

Įmonės atstovai skundėsi, kad vietos gyventojai naktimis palieka automobilius stovėti ir tai trukdo prekybininkams ankstyvais rytais krautis prekes.

„Kelio ženklas, esantis prie mums priklausančio prekybos centro ir turgaus, įrengtas mūsų iniciatyva su Kėdainių savivaldybės pritarimu.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, jog aplinkinių namų gyventojai užstato prekių išsikrovimo vietas aikštelėje bei palieka automobilius stovėti nakties metu, todėl tampa techniškai sudėtinga arba neįmanoma prekybininkams išsikrauti prekes, kurios atkeliauja ir paryčiais“, – komentavo bendrovės „Baltisches Haus“ atstovė Raimonda Mailaitė.

Paaiškėjo, kad naujus kelio ženklus pastatė turgų valdanti bendrovė, tam buvo gautas savivaldybės leidimas.

Aut. past.

Trukdo ir žiemą

Įmonės atstovai teigė, kad gyventojų automobiliai trukdo ne tik vasarą, bet ir žiemą, todėl imtis tam tikrų priemonių buvo būtina.

Dabar žmonės čia galės automobilius laikyti nuo 6 valandos ryto iki 2 valandos nakties.

„Šaltuoju sezonu susiduriame su dar vienu iššūkiu – dėl nakties metu paliktų automobilių labai sudėtinga kokybiškai išvalyti aikštelę nuo susikaupusio sniego.

Laikomės pozicijos, kad ši aikštelė pirmiausia yra skirta mūsų nuomininkams ir klientams, todėl vieniems norime sudaryti tinkamas sąlygas be trikdžių pristatyti prekes, o kitiems – patogiai apsipirkti“, – paaiškino R. Mailaitė.

Ne naujiena

Tai, kad prekybos centrai naktimis draudžia jų privačiose stovėjimo aikštelėse gyventojams statyti automobilius, nėra jokia naujiena nei Kėdainiuose, nei Lietuvoje.

Praėjusiais metais automobilius naktimis savo aikštelėse gyventojams uždraudė laikyti prekybos centro „Senukai“ administracija, dar anksčiau – „Maxima“.

Tuomet žiniasklaidai buvo paaiškinta, kad palikti automobiliai trukdo žiemą atlikti sniego valymo, o vasarą – šiukšlių šlavimo ir valymo darbus.

Įmonės atstovai teigė, kad gyventojų palikti automobiliai trukdo ne tik vasarą, bet ir žiemą. Todėl imtis tam tikrų priemonių buvo būtina. Dabar žmonės čia galės savo automobilius laikyti nuo 6 valandos ryto iki 2 valandos nakties.

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.