Gamtos tvarkymas tampa „kitokių vaikų“ vizitine kortele

 Gamtos tvarkymas tampa „kitokių vaikų“ vizitine kortele

Ankstyvą pavasarį asociacijos „Mes kitokie vaikai“ nariai renka šiukšles ir gražina mūsų visų aplinką.

Agota Spiečiūtė

Pavasarį asociacijos „Mes kitokie vaikai“ nariai išsiruošė tvarkyti savo aplinkos,  jų taip švelniai tarpusavyje vadinamame „Spinduliuko“ takelių labirinte ir kitose mielose Kėdainių vietose. Surinko ne vieną tūkstantį litrų mūsų paliktų šiukšlių ir nebereikalingų griozdų. Išvežti šiukšlėms prašė ir visuomenės pagalbos.

Stiprina gyvenimiškus įgūdžius

Pirmąjį kartą šiais metais, dar kovo viduryje, vos per 1 valandą 8 vaikai su vadove kruopščiai padirbėjo prie savo asociacijos patalpų ir surinko 15 maišų arba net 1 500 litrų šiukšlių be stambių gabaritų atliekų. Vaikai iš pakampių ir užkaborių traukė ir nebereikalingus televizorius, ir muzikinius centrus, smulkią buitinę techniką, net santechniką, be viso to, dar ir  automobilių buferius, kitas stambesnes ar smulkesnes automobilių detales.

Asociacijos „Mes kitokie vaikai“ nariai švarino ir kitas kėdainiečių pamėgtas vietas: „Camino Lituano“ ir Babėnų šilo takus, K. Kaltenio parką ir kitus gamtos kampelius. Ten surinko ir išrūšiavo ne vieną maišą šiukšlių. Ties kabančiu tiltu prie Josvainių miestelio teko paprašyti ir kėdainiečių pagalbos išvežti į automobilį nebetilpusias atliekas.

Dirbdami pavargo ir vaikai, ir suaugę, bet komandoje laikas neprailgsta, o kad gamtai lengviau – jau žino visi, juk gamtoje praleistas laikas į gyvenimo trukmę nesiskaičiuoja.

Autizmo spektro sutrikimo simbolis – begalybės ženklas. Šiuo ženklu savo nuotrauką socialiniame tinkle pažymėjo ir  asociacijos „Mes kitokie vaikai“ vadovė J. Gasiūnienė./Asociacijos „Mes kitokie vaikai“ nuotr.

„Vaikams visada paaiškiname ir primename, kad kuo sveikesnė gamta, tuo sveikesnis žmogus“,  – sako asociacijos „Mes kitokie vaikai“ įkūrėja ir vadovė Jurgita Gasiūnienė.

Asociacija skiria daug dėmesio fiziniam savo ugdytinių aktyvumui ir savarankiškumui, atsakomybės auginimui, diegia supratimą apie sveiką gyvenseną, savitvarką, lavina svarbius gyvenimo įgūdžius. Gamtos tvarkymas ugdo suvokimą apie ekologiją ir klimato kaitą. Be to, ketvirtadienis ir penktadienis – žygių dienos. Todėl vienas iš užsiėmimų – yra ir gamtos tvarkymas, juk vėliau žygeiviai nori švarioje aplinkoje leisti laisvalaikį, stovyklauti. Šiltuoju metų sezonu vis daugiau asociacijos edukacijų vyksta gryname ore.

,,Jaučiuos įklimpus iki ausų į spektro begalybę, kaip į lakųjį smėlį.

J. Gasiūnienė

„Būdami gamtoje susipažįstame su augalais, stebime laukinius gyvūnus, pažįstame jų pėdsakus, randame ir retų augalų, o nueiti kilometrai gerina emocinę ir fizinę sveikatą. Po darbų skaniai užkandžiaujame gamtoje savo pačių pagamintu maistu“, – pasakoja asociacijos vadovė.

Balandis – autizmo supratimo mėnuo

Balandis  – Pasaulinis autizmo supratimo mėnuo, o balandžio 2-ąją yra minima Pasaulinė autizmo supratimo diena, o tai puiki galimybė atkreipti dėmesį į autizmo įvairovę ir skatinti supratimą bei palaikymą visuomenėje. Begalybės ženklas – tai autizmo spektro sutrikimo simbolis, nes nėra vienodų autistiškų asmenų, o spektras toks platus, kaip pati begalybė.

„Jaučiuos įklimpus iki ausų į spektro begalybę kaip į lakųjį smėlį ir vilties nėra. Nėra nei pradžios, nei pabaigos – norų, vilčių, minčių, tik begalinis nuovargis. Yra tik esatis pasiklausyt savo paties alsavimo, kuris primena, kad dar esi gyvas ir ta viltis, kažkur iš negalios begalybės keliauti į pirminį egzistencijos tašką tolumoj, žemiausią Maslow poreikių piramidės pakopą, įsiklausyt į save ir susivokt. Nurimt“, – savo pastebėjimais apie autizmą socialiniame tinkle jautriai dalinasi ne vienerius metus autistiškiems vaikams atsidavusi J. Gasiūnienė.

Netrukus penktąjį gimtadienį minėsianti asociacija įvairių sveikatinimo paslaugų, gerinančių fizinę ir emocinę savijautą, suteikė daugiau kaip 100 asmenų, įgalino juos atrasti sau tinkančias veiklas, pasiekti užsibrėžtų asmeninių tikslų.

,,Specialistams, ne vienerius metus dirbantiems projektuose ir sveikatinimo programose, smagu matyti laimingus tėvus, kurie džiaugiasi pasiektais vaikų rezultatais. Vadinasi, kad stengėmės ne veltui“, – sako J. Gasiūnienė.

Asociacijos „Mes kitokie vaikai“ centras atviras visų amžiaus grupių vaikams ir šeimoms

Vaikų dienos centro veiklos skirtos vaikams nuo 6 iki 18 metų. Jis atviras kasdien nuo 13–17 val.

Vaikų dienos centro veiklų paketą sudaro – socialinių ir gyvenimo įgūdžių, emocinio intelekto ugdymas, kalbos terapija, maitinimas. Veiklos su vaikais vyksta individualiai ir grupėmis. Minimos valstybės šventės, švenčiami gimtadieniai, organizuojamos vasaros stovyklos. Sudaromi pagalbos šeimai planai ir vaikų elgesio keitimo  programos.

Norintiems lankyti vaikų dienos centro veiklas ar gauti sveikatinimo paslaugas, registracija telefonu  +370 657 73 259. Vaikams su negaliomis, raidos sutrikimais bei ugdymosi sunkumais galima dalyvauti Vaikų, turinčių autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų, reabilitacijos ir sveikatos stiprinimo programoje.

5 Komentarai

  • Vaikai ir politika nelabai suderinami dalykai 🙂 žmonėms kyla įvairių asociacijų.

  • Tarp jo tarpo atrado kita saule sistema kurioje yra tokia pati žeme, kaip musu, faktas ir 5eurai po viena centa tilpu ir liktu vietos autobusu stoteliai

  • ar iš vaikų daryti politinę reklamą yra garbinga? manau ne. Čia mano nuomonė

    • Šaunuoliai kad tvarko, galėtų ir tokius komentatorius utilizuoti, politines reklamas jie čia mato, idiotai.

    • Politinės reklamos neįžvelgiu. Matau tik gerų ir prasmingų darbų viešinimą. Jūs irgi pasiviešinkit, jei turit kuo pasidžiaugti – mums bus malonu pasidžiaugti drauge su jumis. 🙂

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content