Gamtos keistenybės: tarp daugiabučių, kur nėra jokios upės, vaikščiojo bebras

 Gamtos keistenybės: tarp daugiabučių, kur nėra jokios upės, vaikščiojo bebras

Bebrą važiuojamojoje kelio dalyje, ties Respublikos gatvės 12-uoju namu, pamatė naktį iš šeštadienio į sekmadienį namo grįžęs jaunas vietos gyventojas./Vaizdo įrašo stop kadras

Kėdainių miesto miegamajame rajone – neregėtas svečias. Čia, kur nėra jokių upių, stūkso tik daugiabučiai gyvenamieji namai, apsilankė bebras. Tokį gyvūną pamatę gyventojai negalėjo patikėti savo akimis. Sunku būtų ir kitiems patikėti, tačiau gyvūno pasivaikščiojimą gatvėmis vietinis gyventojas nufilmavo mobiliajame telefone esančia vaizdo kamera.

Pamatė prieš vidurnaktį

Bebrą važiuojamojoje kelio dalyje, ties Respublikos gatvės 12-uoju namu, pamatė naktį iš šeštadienio į sekmadienį namo grįžęs jaunas vietos gyventojas. Jaunuolis savomis akimis negalėjo patikėti tuo, ką mato. Bebras keliavo važiuojamąja kelio dalimi, o pamatęs automobilio šviesas nusliūkino daugiabučio namo link.

Liudininkas naktinę gyvūno kelionę nufilmavo telefone esančia vaizdo kamera: https://www.youtube.com/shorts/TwZwn7a1nfU

Buvo sunku patikėti

Bebras keliavo važiuojamąja kelio dalimi, o pamatęs automobilio šviesas nusliūkino daugiabučio namo link.

Grįžęs namo jaunuolis viską papasakojo savo tėvams. Jis parodė ir prie namo nufilmuotus vaizdus.

„Sūnus ką tik grįžo ir pamatė bebrą kieme. Nesuprantame, iš kur čia jis. Nuėjo po namo balkonais kažkur, pradingo tamsoje. Ar gamta grįžta, ar mes per toli į ją nuėjome“, – svarstė ir žurnalistui pasakojo vaizdo medžiagą atsiuntusi kėdainietė.

Bebras pradingo

Išaušus rytui gyventojai apėjo aplink namą, apžiūrėjo ir kitus kiemus, tačiau bebro nebuvo matyti. Daugiau pranešimų iš apie pastebėtą neįprastą mieste gyvūną nebuvo gauta.

Vietiniai dar ilgai svarstė, ar gyvūnas buvo sergantis, ar tiesiog paklydėlis. Jie pergyveno ar žvėreliui viskas gerai.

Išaušus rytui gyventojai apėjo aplink namą, apžiūrėjo ir kitus kiemus, tačiau bebro nebuvo matyti. Daugiau pranešimų iš gyventojų apie pastebėtą neįprastą mieste gyvūną nebuvo gauta.

Aut. past.

Mieste – ne naujiena

Tai, kad bebrai gyvena mieste – ne naujiena. Bebrai pastebėti miestą kertančioje Nevėžio upėje, miesto ribose esančiuose upeliukuose, tvenkiniuose. Tačiau Respublikos gatvėje tokio gyvūno dar niekam neteko matyti, mat šalia šios gatvės nėra nei upės, nei kito didesnio vandens telkinio.

Kalbinti medžiotojai teigė, kad pastaruoju metu bebrai vėl drąsiai šeimininkauja ir pačiame miesto centre, ir prie sodybų. Gyventojai nuo pat ankstyvo pavasario pastebi vis naujų kaimynų viešnagės ženklų.

Vienur jie graužia priaugusius bereikalingus krūmokšnius, kitur gi bando įveikti galingą gluosnį, nukramsnojo ievą. Jei bebrams nepakanka paupio medelių, krūmų, jie drąsiai eina į sodus, kur jau įsisuka į vaismedžius.

Specialistai šalia upių ar kitų didelių vandens telkinių gyvenantiems žmonėms rekomenduoja savo medelius saugoti, aptveriant juos vieliniu tinklu, kurio gyvūnas nepragraužtų ir neprisibrautų iki kamieno.

6 Komentarai

  • Bober kujwa

  • Tylėk, keikūne!

  • Vaikiško kambario baldų pasirinkimas – tai investicija į mažylio saugumą, patogumą ir kambario išvaizdą. „Alantas“ parduotuvėje rasite plačią aukščiausią kokybės bei saugumo standartus atitinkančių baldų įvairovę. Mūsų baldai kuriami iš aukštos kokybės medžiagų, užtikrinančių ilgametį išlaikymą ir yra pritaikyti tiek jauniesiems vartotojams, tiek suaugusiesiems. Be to, svarbu pabrėžti, kad „Alanto“ gaminių asortimentas pasižymi platų spalvų bei dizainų spectrumą, leisiančią juos lengvai suderinti su bet kokio dizaino vaikų kambario dekoro elementais.
    https://alantas.lt/kiti-baldai/vaiko-kambario-baldai/
    jaunuolio kambario baldai

  • kad jūsų baldų iš pjuvenų bebrai neėda?

  • Tai reikai pagaut būtinai, bu tai kanalizacija užtvenks.

  • Savas čia sasaldemokratas. Brolis musu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video