Fejerverkų paklausa vis auga

 Fejerverkų paklausa vis auga

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Nė vieni Naujieji metai ar kitos didesnės šventės neįsivaizduojamos be dangų nušviečiančių fejerverkų. Tereikia pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu ir geros emocijos – garantuotos. Dažnos tiek asmeninės, tiek ir visuotinės šventės akcentu tampantys fejerverkai jais prekiaujančios Kėdainiuose, Parko skg. 4, įsikūrusios įmonės „GENTIS“ direktorės Vilijos Šidlauskienės teigimu, nėra prabanga ar pinigų švaistymas į orą: kiekvienas fejerverkus gali pasirinkti pagal savo kišenę, o jų sukelti įspūdžiai lieka visam gyvenimui.

Naudoti saugu

Nors ir pasitaiko nelaimingų atsitikimų ar sužalojimų, susijusių su pirotechnikos naudojimu, tačiau V. Šidlauskienės teigimu, fejerverkus leidžiant tinkamai ir laikantis visų nurodymų, nelaimių visada galima išvengti.

„Labai gaila, kad dar yra žmonių, kurie nesilaiko saugumo reikalavimų. Dažniausiai žalą sveikatai ir turtui padaro asmenys, apsvaigę nuo alkoholinių gėrimų. Tačiau galiu užtikrinti, kad visas pirotechnikos priemones naudoti yra saugu, laikantis saugos taisyklių, kurios yra surašytos ant gaminio“, – pabrėžė įmonės vadovė.

Parko skg. 4 įsikūrusioje pirotechnikos parduotuvėje „GENTIS“ plačiausiame Kėdainiuose asortimente fejerverkus išsirinks kiekvienas pagal poreikius ir pagal kišenę./Vilijos Šidlauskienės nuotr.

O paprašyta priminti pagrindines saugumo taisykles, leidžiant fejerverkus, ji sakė: „Visa naudojimosi instrukcija yra prie pirotechnikos gaminio. Pagrindiniai reikalavimai – nuo pirotechnikos laikytis tinkamo atstumo, virš baterijos neturi būti laidų, šakų ir kitų kliūčių“.

Parko skg. 4 įsikūrusioje fejerverkų parduotuvėje „GENTIS“, anot jos vadovės, plačiausiame Kėdainiuose asortimente kiekvienas, nuo pradedančiojo iki jau pažengusio vartotojo, ras sau tinkamą šventės akcentą.

„Pirotechnikos priemones nesudėtinga naudoti tiek pradedantiems, tiek įgudusiems naudotojams: tereikia uždegti vieną dagtį. Tai reikia daryti atsargiai – degti ištiesta ranka ir greitai pasitraukti saugiu atstumu. Ant gaminio yra parašyta, kokiu atstumu reikia stovėti, kad nenukentėtumėte.

Gaminys dedamas ant kieto pagrindo. Jei dedate ant žolės ar dirvožemio, tokį gaminį reikia paremti iš visų pusių, nes gali pargriūti. Leidžiant raketas, raketėles, kurios turi ilgą kotelį, negalima tvirtinti, nes jos turi skristi su koteliu. Labai svarbu perskaityti naudojimo instrukciją, – parduotuvės asortimentą ir saugumo taisykles kiekvienam gaminiui vardijo V. Šidlauskienė.

„Pirotechnikos priemones nesudėtinga naudoti tiek pradedantiems, tiek įgudusiems naudotojams: tereikia uždegti vieną dagtį. Tai reikia daryti atsargiai – degti ištiesta ranka ir greitai pasitraukti saugiu atstumu.

V. Šidlauskienė

Perka įvairioms šventėms

Vis tik, kol vieni grožisi įvairių spalvų gama danguje, kiti – ieško būdų, kaip tą grožį uždrausti ir dalis pasaulio miestų, o pastaruosius dvejus metus jau ir Lietuvos sostinė, atsisako pirotechnikos Naujametę naktį. Tačiau V. Šidlauskienė tokiems užmojams turi savų argumentų.

„Šventė vyksta tik kartą metuose, o fabrikų dūmai rūksta kiekvieną dieną. Nemanau, kad yra teisinga sugriauti ilgametę tradiciją, kai vidurnaktį, žengiant iš vienų metų į kitus, nebus leidžiami fejerverkai. Juk pastaruoju metu žmonės ir taip yra nuvarginti įvairių suvaržymų, nežinios, pilkumos, todėl spalvos danguje bent kažkiek suteiktų džiugesio, šventinės nuotaikos, gerų emocijų“, – kalbėjo įmonės vadovė.

Ji taip pat pastebėjo, jog nepaisant didžiųjų miestų ar švenčių organizatorių siekio atsisakyti pirotechnikos, jos populiarumas vis tiek neblėsta.

„Paradoksalu, bet fejerverkai populiarėja. Kadangi mes prekiaujame ištisus metus, ne tik prieš Naujuosius, pastebime, kad žmonės juos perka įvairioms asmeninėms šventėms: gimtadieniams, krikštynoms, jubiliejams, įmonių šventėms, vestuvėms ir t.t., – vardijo V. Šidlauskienė. – Tai juk taip gražu ir šventiška! Gal tada mažiau išleidžiama pinigų alkoholiui, žmonės pasidaro tikrą šventę.“

Kviečia dalyvauti loterijoje

Priklausomai nuo fejerverkų kategorijos, juos gali įsigyti asmenys nuo 16 metų. Tačiau jais prekiaujančios įmonės vadovė dar kartą pabrėžia ir atkreipia dėmesį, kad juos leisti ir grožėtis reikia laikantis visų saugumo reikalavimų.

Tuo metu išleidžiamos sumos šiems šventiniams atributams yra labai įvairios.

„Fejerverkų kainos pas mus svyruoja nuo 0, 50 Eur iki 500 Eur. Didesnių sumų jiems nepagaili grįžę iš užsienio tautiečiai ar įmonės, – sakė V. Šidlauskienė. – Aišku, daugiausia perkama Naujiesiems metams ir jubiliejams.“

Kai pasiūla tokia didelė, tikrai nelengva joje nepasiklysti ir išsirinkti sau tinkamiausius bei didžiausią įspūdį paliksiančius fejerverkus. Tačiau prekybininkė ramina, kad Kėdainiuose, Parko skg. 4, esančioje parduotuvėje profesionalūs specialistai visada patars, paaiškins ir padės išsirinkti geriausią norimą variantą.

„Kiekvienais metais mes važiuojame į fejerverkų pristatymą ir renkamės gražiausius bei geromis kainomis pirotechnikos gaminius. Todėl ir savo klientams galime pasiūlyti ne tik palankias kainas, bet ir labai platų asortimentą, – pažymėjo V. Šidlauskienė. – Turime leidimus prekiauti ir naudoti aukštesnės – trečios, ketvirtos – kategorijos gaminius, kuriais galime prekiauti vieninteliai Kėdainiuose.

Ketvirtos kategorijos gaminius pagal užsakymą vežame nurodytu adresu ir patys rūpinamės jų paleidimu. Perkant pakonsultuojame, patariame, parodome video.“

Artėjant Naujiesiems, V. Šidlauskienė kviečia į pirotechnikos parduotuvę „GENTIS“ Parko skg. 4, kur yra didžiausias fejerverkų pasirinkimas Kėdainiuose, pasižvalgyti ir galbūt išsirinkti šventės akcentą, kuris sukurs neišdildomą 2022-ųjų pasitikimo įspūdį.

O perkant už 30 Eur ir daugiau ragina dalyvauti loterijoje, kurioje pralaimėjusių nėra, nes visi bilietukai laimingi.

Tad skubėkite pasirūpinti spalvingomis šventėmis ir apsilankykite pirotechnikos parduotuvėje „GENTIS“ nuo 8 iki 18 val. O gruodžio 31 d. darbo laikas dar patogesnis – parduotuvė dirbs nuo 8 iki 20 val. Jei vis tik norėtumėte gauti daugiau informacijos, visada galite paskambinti tel. 8 687 15 135 ir sužinoti atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

4 Komentarai

  • Kas pirks dar palankesnių laikų(8-20),tai potencialus susižaloti jai,nes rimti pirkėjai,jau nusipirkę iš anksto.Pradės švęsti-išgėrusiam jūra iki kelių.

  • Fejerverkai yra totali nesamone ir pinigu svaistymas i ora, didziule rizika susizeisti save, aplinkinius, sukelti gaisra, nes dauguma svenciu neapseina be alkoholio, o tada ir jura iki keliu kaip visad.

  • Nemokat gert- negerkit! Nemokat saudyti- slepkites po lova!

  • Šįmet mažai šaudė tai nors tiek ramiai šventės praėjo be sužalojimų žmonėms ir gyvūniukai nebijojo taip smarkiai petardų garso. Sakė, kad fejerverkai pabrango, o ką darys kai kinai nebetieks lietuviams fejerverkų? Iš interneto užsisakinės kaip elektronines cigaretes?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video