Ekologinė nelaimė: Smilgos ir Nevėžio upėse – naftos produktai

 Ekologinė nelaimė: Smilgos ir Nevėžio upėse – naftos produktai

Penktadienį ant kojų buvo sukeltos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, aplinkosaugininkų pajėgos. Pranešta, kad Nevėžio upėje žmonės pastebėjo didelę naftos produktų dėmę. Ugniagesiai statė specialias užtvaras, rinko teršalus, o štai aplinkosaugininkai netruko nustatyti, iš kur teršalai pateko į upę. Tiesa, didelės žalos gamtai pavyko išvengti.

Reaguota operatyviai  

„Vos tik gavę iškvietimą vykome į įvykio vietą. Taip pat atvyko ir ugniagesiai gelbėtojai. Dirbome įvykio vietoje. Teršalai buvo Nevėžio upėje. Labai aiškiai matėsi dėmė nuo pėsčiųjų tilto ties senamiesčiu. Operatyviai ieškojome taršos šaltinio. Ieškojome, iš kur atiteka naftos produktai. Paaiškėjo, kad teršalai į Nevėžį atiteka iš Smilgos upelio. Tuomet tęsėme paieškas nuo Lakštingalų gatvės žemyn palei Smilgos upelį. Galiausiai nustatėme, jog teršalai pateko pro paviršinių nuotekų tinklus – lietaus kanalizaciją“, – įvykio detales pasakojo nelaimės vietoje dirbęs Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida.

Sustabdė ir surinko

Ugniagesiams gelbėtojams bei aplinkosaugininkams išžvalgius teritoriją pastebėta, jog naftos produktai į Smilgos upelį išteka ties J. Basanavičiaus gatvės tiltu iš lietaus kanalizacijos, čia operatyviai pastatyta 2 metrų ilgio bona (užtvara, apjuosianti bei sulaikanti teršalus). Kadangi nustatyta, kad teršalai teka iš Smilgos upelio į Nevėžio upę, jiems sustabdyti buvo pastatyta 10 metrų ilgio bona ties Tilto gatve, po pėsčiųjų tilteliu.

Dėmė nemenka

Toliau atliekant žvalgybą Nevėžio upėje ties Tilto ir Č. Milošo gatvėmis ant vandens aptikta apie 20 m2 naftos produktų dėmė. Panaudojus gelbėjimo valtį ir motorinį purkštuvą naftos produktai neutralizuoti dispergentu. Toliau situaciją stebi ir vertina aplinkosaugos bei civilinės saugos specialistai. Pasak jų, situacija yra suvaldyta, o naftos produktai nebeteka į upelį.

Kadangi upės šiuo metu yra patvinusios, o teršalų kiekis nebuvo toks, kad sukeltų pavojų vandens augmenijai ar gyvūnijai, didelės žalos gamtai pavyko išvengti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video