Dviejų darželių modernizavimui skirs maždaug po milijoną

 Dviejų darželių modernizavimui skirs maždaug po milijoną

Kėdainiuose planuojama atnaujinti dar dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigas – lopšelius-darželius „Varpelis“ ir „Vyturėlis“./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainiuose planuojama atnaujinti dar dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigas – lopšelius-darželius „Varpelis“ ir „Vyturėlis“. Abiem darželiams reikės skirti po maždaug milijoną eurų, dalis šių pinigų juos pasieks iš Europos regioninės plėtros Modernizavimo fondo, kita dalis – paskola iš Šiaulių banko.

Sutaupys

Pagal 2022 m. rengiamą techninį projektą „Varpelio“ pastato atnaujinimui reikalingi kone 852 tūkst. eurų.

Pusę sumos reikės skolintis iš banko.

Už minėtus pinigus darželyje planuojama pakeisti langus ir duris, apšiltinti pamatus, išorines sienas ir stogus, rūsio perdangas, atnaujinti inžinerines sistemas (elektros, šildymo, vėdinimo, šalto vandens, nuotekų).

Įgyvendinus energijos vartojimo efektyvumą didinantį projektą, pastate iki 50 proc. bus mažiau suvartojama šilumos energijos, atitinkamai sutaupomos lėšos viešojo pastato šildymui.

Taip pat įgyvendinant energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones mažinamas į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekis bei užtikrinama viešojo pastato infrastruktūros atitiktis higienos normoms.

Brangiau

Kiek brangiau atsieis „Vyturėlio“ renovacija. Jai reikalingas milijonas ir 63 tūkst. eurų. Pusė sumos taip pat bus paskola iš banko.

Darželio pastate bus atliekami analogiški darbai, kaip ir „Vaprelyje“, bei tikimasi tokių pačių energiją leisiančių sutaupyti rezultatų.

1 Komentaras

  • ~ 880 mln ukrainai sukista

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video