Du namus turinčioje gatvėje ties modernius tinklus. Pagerės Ovidijaus Kačiulio gyvenimas
Šalia geležinkelio linijos besidriekiančios Minareto gatvės gyventojai jau greitai galės džiaugtis civilizacijos teikiamais privalumais – centralizuotai tiekiamu geriamuoju vandeniu bei nuotekų šalinimo sistema.
Vos du gyvenamuosius namus teturinčioje gatvėje, iš kurių viename gyvena ne kas kitas, o Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, vamzdynų įrengimo darbus atliks konkursą laimėjusi Marijampolės bendrovė „Žemkasta“.
Vamzdžius ties po geležinkelio bėgiais
Jau gretai Minareto gatvėje prasidės darbai – ekskavatoriai raus griovius, bus tiesiami geriamojo vandens ir nuotekų vamzdynai.
Lėšos finansuoti vamzdynų tinklų įrengimą Minareto bei kitose miesto gatvėse buvo numatytos savivaldybės Tarybai tvirtinant šių metų biudžetą. Parengus projektus paaiškėjo, jog komunikacijų tiesimas Minareto gatvėje kainuos nei daug, nei mažai – 35 tūkst. eurų. Ir panašu, kad tai daroma tik dėl dviejuose namuose gyvenančių žmonių.
Technologiškai sudėtingiausias etapas bus nutiestų vamzdynų sujungimas su šalia S. Dariaus ir S. Girėno gatvės besidriekiančiomis trasomis. Šias dvi gatves skiria geležinkelio linija, tad numatyta nestabdant traukinių eismo vamzdynus tiesti specialia technika gręžiant ertmes po bėgiais.
Darbus užbaigs kitąmet
Minareto gatvė bei joje stūksantys abu gyvenamieji namai yra kiek žemiau, nei S. Dariaus ir S. Girėno gatve besidriekianti nuotekų surinkimo trasa. Tad šalia abiejų Minareto gatvės namų nuspręsta įrengti nedidelės galios siurblines nuotekoms pumpuoti.
[quote author=“Aut. past.“]Komunikacijų tiesimas Minareto gatvėje kainuos nei daug, nei mažai – 35 tūkst. eurų. Viename iš tų namų gyvena savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. [/quote]
Siurbliai bus jungiami prie kiekvieno namo elektros įvado, tad už energijos sąnaudas mokės patys gyventojai. Parengtame techniniame projekte nurodoma prie 13-uoju numeriu pažymėto namo, kuriame gyvena savivaldybės administracijos vadovas O. Kačiulis, įrengti dvi nuotekų siurblines.
Šis pastatas bei žemės sklypas yra padalintas ir turi du savininkus, Registrų centro duomenimis, tai O. Kačiulis bei Genovaitė Valionienė. Tad nuotekų siurbliai bus prijungti prie kiekvieno jų elektros įvado ir pastato bendraturčiai atskirai mokės už savo nuotekų pašalinimą.
Skelbiant viešųjų pirkimų konkursą vamzdynams į Minareto gatvę tiesti dokumentuose buvo numatyta darbus atlikti dar šiais metais. Konkursą laimėjusios ir praėjusį penktadienį darbų sutartį su savivaldybe pasirašiusios Marijampolės bendrovės „Žemkasta“ generalinis direktorius Robertas Botyrius patikslino, jog bus dirbama ir po Naujųjų metų.
Pasak verslininko, su valdininkais sutarta dalį darbų, kuriems skirstas finansavimas, atlikti dar šiemet, juos užbaigti – kitąmet.
„Darbus ketiname pradėti artimiausiu metu, lapkričio mėnesį“, – „Rinkos aikštei“ sake R. Botyrius.
Portalo rekvizitai.lt pateikiamais duomenimis, viešųjų pirkimų konkursą laimėjusioje bendrovėje „Žemkasta“ dirba 99 darbuotojai, vidutinis atlyginimas rugpjūčio mėnesį sudarė 538 eurus, o praėjusių metų apyvarta viršijo 1 mln. eurų.
Sulaukė prieštaringų vertinimų
Apie sprendimą biudžeto lėšomis finansuoti geriamojo vandens bei nuotekų vamzdyno tiesimą į atkampią Minareto gatvę „Rinkos aikštė“ yra rašiusi dar šių metų pradžioje. Tuomet sulaukta nedviprasmiškų kai kurių rajono savivaldybės Tarybos narių pareiškimų. Politikams užkliuvo aplinkybė, kad viename iš dviejų Minareto gatvės namų gyvena administracijos vadovas O. Kačiulis. Esą prisidengiant kilniu tikslu sutvarkyti parko prieigas, norima pagerinti aukšto rango valdininko gerovę.
[quote author=“Aut. past.“]Rajono politikai įtaria, kad valdininkų pažadai sutvarkyti parko prieigas tėra tik priedanga, po kuria slepiasi siekis pagerinti O. Kačiulio gyvenimą.[/quote]
„Mano nuomone, visa tai panašu į nepotizmą. Nors valdantieji motyvavo, esą šalia minaretas, ketinama įrengti vaikų žaidimo aikšteles, sutvarkyti parką. Esą dėl to reikia į Minareto gatvę nutiesti vandentiekio ir kanalizacijos linijas. Man šlykštu, kai šitaip elgiamasi. Būnant tokioje vietoje, man būtų gėda taip daryti“, – „Rinkos aikštei“ tuomet sakė rajono savivaldybės Tarybos narė Adelė Štelmokienė.
Planai tiesti vamzdynus anuomet užkliuvo ir valdančiajai koalicijai dar priklausiusiam rajono politikui Dariui Petrauskui.
„Kalbas apie tai, kad prie Minareto esančioje aikštelėje bus įrengtos vaikų laipynės, girdžiu jau antri metai. O vamzdynų tiesimo darbai Minareto gatvėje jau planuojami šiais metais, kai parko projektas nežinia kada bus įgyvendintas“, – „Rinkos aikštei“ sakė politikas.
Jis neslėpė – per valdančiosios koalicijos posėdį pareiškęs, kad investicijos į Minareto gatvę dvelkia viešųjų ir privačių interesų konfliktu. Į šią pastabą, pasak D. Petrausko, niekas taip ir nesureagavo.
[quote author=“A. Štelmokienė“]Man šlykštu, kai šitaip elgiamasi. Būnant tokioje vietoje, man būtų gėda taip daryti.[/quote]
„Manau, kad čia ir yra jo (O. Kačiulio – red.) interesas. Duok Dieve, kad ten atsirastų laipynės ir vaikų žaidimo aikštelės, bet šie planai man primena „smegenų pudrinimą“, – sakė Tarybos narys.
Siekia asmeninės naudos?
Pats administracijos direktorius tąkart minėjo personalinės naudos nesiekiantis, o vandentiekis ir nuotekų sistema – būtina būsimam parko suklestėjimui.
„Prie minareto turėtų atsirasti laipynių parkas, automobilių stovėjimo aikštelė. Jeigu norime, kad parkas būtų gyvas, jame būtų atrakcijų – higieninė pusė taip pat turi būti išspręsta.
Juk privačiam verslui įrengiant kavinę elektra ir nuotekų tinklai – būtini“, – sakė O. Kačiulis. Ar kanalizacijos ir vandentiekio įvedimas į Minareto gatvę, kur gyvena pats O. Kačiulis, neatsiduoda viešųjų ir privačių interesų konfliktu? Pašnekovas įsitikinęs – viskas daroma visuomenės labui, o asmeninės naudos jis tikrai neturintis.
„Pas mane yra vandentiekis, nuotekas susitvarkome taip, kaip priklauso. Kuo parkas kaltas, kad ten gyvenu nuo senų, sovietinių laikų? Pagal tokią (mąstymo logiką – red.) negalima parko tvarkyti, o žinant, kad Lietuva – giminių kraštas, nieko negalima būtų tvarkyti“, – aiškino O. Kačiulis. Administracijos vadovas ironizavo – jo giminės gyvena ir daugiabutyje, kuris yra Vytauto parko pašonėje.
„Pagal šią logiką, turėtume ir Vytauto parko netvarkyti. Suprantu, kodėl tokie klausimai užduodami, suprantu, kodėl politikams šie klausimai kyla. Esu kėdainietis – daug kur mano draugai, klasiokai gyvena, tad kol esu administracijos direktorius – pagal šią logiką Kėdainiuose turėtų nieko nevykti. Manau, turėtume pagaliau išaugti iš to provincialumo“, – kalbėjo O. Kačiulis.
O mūsų krašto žmonėms belieka patiems įvertinti situaciją ir nuspręsti, ar tinkamai panaudojami jų pinigai, per mokesčius patekę į savivaldos rankas.