Dotnuvos bažnyčios bokštai taip ir liko nepradėti renovuoti

 Dotnuvos bažnyčios bokštai taip ir liko nepradėti renovuoti

Paskelbus viešųjų pirkimų konkursą Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčios bokštų tvarkymui negautas nei vienas rangovo pasiūlymas./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Neįvykus viešųjų pirkimų konkursui buvusi Tėvo Stanislovo OFM Cap. tarnystės vieta Dotnuvoje nesulauks renovacijos, nors tuo labai rūpinosi ir dabartinis parapijos klebonas Gražvydas Geresionis, ir pats Kauno arkivyskupijos arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Solidžią sumą pinigų šiam objektui skyrė ir valstybė, ir savivaldybė, tačiau darbai taip ir nepajudėjo. 

Negavo pasiūlymų

Kultūros infrastruktūros centrui paskelbus viešųjų pirkimų konkursą, nebuvo gautas nei vienas pasiūlymas.

Galbūt verslo atstovus nuo dalyvavimo konkurse atgrasė šiuo metu visame pasaulyje drastiškai kylančios kainos, kurių neįmanoma nei suvaldyti, nei kaip nors įvertinti ar prognozuoti ir, ko gero,  paskirta per maža suma darbams atlikti.

Be to, tai Kultūros paveldo objektas, kurio rekonstrukcijai ir priežiūrai keliami specialūs reikalavimai, todėl ne bet kas gali imtis šių darbų. 

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Atriekė didžiausią dalį

Šiais metais didžiausia Kėdainių savivaldybės Bažnyčių rėmimo programos suma − 10 000 eurų, o tai yra pusė viso programos biudžeto, buvo paskirta Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčiai ir bernardinų vienuolyno ansambliui.

Dotnuvos parapijos kompleksas buvo įtrauktas į Švento Sosto programą ir bažnyčios bokštų tvarkybai dar buvo paskirta 50 000 eurų iš valstybės biudžeto per Kultūros infrastruktūros centrą.

Simboline suma turėjo prisidėti ir pati bažnyčia.

Buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis.

Pasak arkivyskupo K. Kėvalo, sutvarkytos vietos tampa didesniais traukos taškais. Tam, jo nuomone, ypatingai pasitarnautų ir istorinis Dotnuvos vienuolynas, kuris dėl visų priežasčių ir buvo įtrauktas į renovuojamų objektų finansuojamų iš Šventojo Sosto programos lėšų sąrašą.

Įprasta praktika, kad neįvykus pirkimams skelbiamas pakartotinis konkursas, tačiau ar ir po jo atsiras rangovai – sunku prognozuoti.

Neįvykus viešųjų pirkimų konkursui Dotnuvos bažnyčia dar metus nesulauks bokštų renovacijos, nors solidžią sumą pinigų šiam objektui skyrė ir valstybė, ir savivaldybė. Prisidėjo ir pati bažnyčia.

Aut. past.

Mato perspektyvą

Metropolitas K. Kėvalas ne vieną turtingos ir dėkingos Kėdainių rajono žydų istorijos ir kultūros paveldo objektą bei rajone esančią Jokūbo kelio atkarpą įvardijo kaip ilgesnio turistinio apsilankymo rajone tikslą.

Tuo labiau kad Dotnuvos bendruomenė išsinuomojusi bažnyčios ir vienuolyno komplekso pastatus, juos sutvarkė ir čia pradėjo veiklą: organizuoja parodas ir nuomoja salę.

Į Kėdainius gegužės mėnesį atvykęs Kauno arkivyskupijos arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas dėkojo savivaldybei už palaikytą sprendimą ir prisidėjimą renovuojant jau labai prastos būklės Dotnuvos bažnyčios bokštus.

Finansuoja iš Bažnyčių programos

Dar praėjusiais − 2019 − metais šiai bažnyčiai iš Kėdainių rajono savivaldybės bažnyčių rėmimo programos biudžeto buvo skirta 3 000 eurų bokštų remonto projektui parengti.

Turint projektą buvo einama kito etapo link – viešųjų pirkimų konkurso skelbimo ir, jam įvykus, šiemet turėjo prasidėti darbai.

Abu bažnyčios bokštai nuo mūro zonos į viršų turėjo būti restauruojami, tvarkomos bokštų vidaus medinės konstrukcijos, tinkas ir apskardinimai, bokštai turėjo būti perdažomi, tačiau kada šie darbai bus pradėti, kol kas taip ir lieka neaišku.

Pagal parengtą tvarkybos darbų projektą Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio bokštų tvarkymui yra gautas valstybės finansavimas per Kultūros infrastruktūros centrą. Kėdainių rajono savivaldybė prisideda prie tvarkybos darbų pagal trišalę sutartį ir skiria finansavimą iš Bažnyčių rėmimo programos.

5 Komentarai

  • O Kėdainių minaretas kaip atrodo- durys viršuje iškriturios, tinkas byra. Anksčiau į jį būdavo galima užlipti, o dabar stovi visų apleistas ir vienas, nors tai galėtų būti turistų traukos objektas.
    Dotnuvos bažnyčios tvora griūvanti, matyt, niekas nieko nedarys, kol nenutiks tragedija ir nenukentės koks praeivis.

  • Pati bažnyčia turi prisidėti tik simboliškai? O kodėl turtingas ir įtakingas Vatikanas neprisideda, patys tikintieji? Solidžią sumą skyrė ir valstybė, ir savivaldybė iš visų mokesčių mokėtojų pinigų. Bažnyčia, kunigai jokių mokesčių nemoka. Mokesčių mokėtojai sumoka už kunigų PSD, kunigų pensijas, o patys kunigėliai nori gyventi sočiai ir prabangiai. Šiaip jau bažnyčia atskirta nuo valstybės, bet valstybė skiria didžiules sumas šiai institucijai.

  • Tegul vakseriai ir gėjai sumeta remontui. Bažnyčia juk juos labai palaiko.

  • Petrai homikai paremk.

  • Tokius pinigus bažnyčiom skyrė Tamulis . Gal 40 tūkstančiū ir da mažai? Kad kunigai su naujausiom mašinom važinėtų už vargšų pinigus? Gėda.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video