Džiugi žinia – didėja gydytojų ir slaugytojų atlyginimai

 Džiugi žinia – didėja gydytojų ir slaugytojų atlyginimai

Šiandieną Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė visus reikalingus įsakymus, kurie būtini norint užtikrinti, kad nuo liepos 1 d. vyktų sklandus gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimas.

Numatyta, kad gydymo įstaigų vadovai galėtų didinti gydytojams ir slaugytojams atlyginimus vidutiniškai 8 procentais. Skaičiuojama, kad medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais (neatskaičius mokesčių).

Ministro A. Verygos teigimu, jų atlyginimams didinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų.

Medikas, Sveikatos komiteto narys Seime Darius Kaminskas džiaugėsi šiais pokyčiais, ir žadėjo dirbti, kad medikų ir slaugytojų atlyginimai dar labiau išaugtų.

„Šis klausimas buvo svarstytas Sveikatos komitete, buvo bendrauta ir su Sveikatos ministerija, pačiu ministru. Buvo viskas padaryta, kad tie atlyginimai būtų padidinti. Aišku, šis atlyginimo didinimas 8 procentais nėra drastiškas šuolis, tačiau tai – pirmas žingsnis. Manau, kad tai gera žinia medicinos srities darbuotojams.

Be to, šie pinigai net nebuvo numatyti šių metų biudžete, o mes darysime viską, kad kitų metų biudžete atlyginimų kėlimas aiškiai matytųsi“, – žadėjo Seimo narys.

D. Kaminskas puoselėja viltis, kad medikų alga padidėtų kone perpus. Taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama ir viduriniajam medicinos personalui, mat norima, kad ir jų atlyginimai paaugtų dar labiau.

„Planas yra toks, kad kasmet tam tikru procentu atlyginimai būtų vis keliami. Siekiame, kad atlyginimai „ant popieriaus“ siektų bent jau 2 000 eurų, tačiau žinom, noras būtų, kad siektų 2 500 eurų. Taigi to pasiekti ketiname per ketverius metus.

Faktas, kad būtinai bus didinamas ir viduriniojo personalo – slaugytojų – atlyginimai. Nes slaugytojai šiuo metu labiausiai nuskriausti yra. Tikrai norime, kad ir jie gautų atitinkančius jų darbą atlyginimus“, – žadėjo D. Kaminskas.

Be to bus ieškoma galimybių, kaip gerinti situaciją ir užtikrinti geresnes socialines garantijas rezidentams, kurie dar mokydamiesi pradeda teikti paslaugas pacientams.

„Turime dėti visas įmanomas pastangas, kad išlaikytume Lietuvoje savo medikus, kad jie norėtų likti ir dirbti čia“, – teigia ministras A. Veryga.

Praeitais metais vidutinis mėnesinis gydytojų darbo užmokestis Lietuvoje siekė apie 1368 eurus, slaugytojų – 689 eurus, neatskaičius mokesčių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video