Deklarantų simpatijos – kam kraštiečiai skiria daugiausiai paramos

 Deklarantų simpatijos – kam kraštiečiai skiria daugiausiai paramos

Prasidėjo pajamų deklaravimo karštinė – internetinė deklaravimo sistema sunkiai „paveža“ daugybę kartų išaugusį apsilankymų skaičių, o teritoriniai Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriai dirba daugiau nei anksčiau – žmones priiminėja be pietų pertraukų, o kartais ir dirbti tenka ilgiau nei numatytas darbo laikas.

Pakeitimai

Šiemet deklaravimo sistema daug pakeitimų gyventojams neatneša. Kaip ir visuomet, savo turtą deklaruoti privalo politikai, valstybės tarnautojai, individualią veiklą vykdę gyventojai, žmonės, gaunantys pajamų iš žemės ūkio veiklos, pardavę nekilnojamąjį turtą, nuomoję NT ar žemę. Taip pat pajamas deklaruoti reikia individualių įmonių savininkams, ūkinių ir MB nariams, gavusiems iš minėtos veiklos pajamų.

Apmokestinamos yra ir dovanos – deklaruoti reikia didesnes, kaip 2 500 eurų vertės pinigines ar turtines dovanas iš kitų asmenų (ne šeimos narių) bei didesnes kaip 2 500 eurų vertės pinigines ar turtines dovanas, gautas iš šeimos narių, jei dovana nėra nekilnojamasis turtas.

Saugiausia – elektronine sistema

Nepaisant to, kad deklaraciją pateikti galima ir elektronine forma ir atvykus gyvai į Mokesčių inspekcijos padalinį, visgi specialistai ragina rinktis pirmąjį variantą. Tokiu būdu yra užtikrinama duomenų apsauga, taip pat išvengiama klaidų.

„Mokesčių administratorius visuomet rekomenduoja naudoti duomenų pateikimą elektroniniu būdu, nes tai užtikrina duomenų saugumą, taip pat tai greita, patogu, išvengiama klaidų, paprasčiau patikrinti, ar pateikta informacija teisinga“, – komentavo Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė.

Trys favoritai

Taip pat išaiškėjo, kokias organizacijas kraštiečiai labiausiai linkę palaikyti, skirdami 2 proc. paramą.

„Daugiausia paramos kraštiečiai skyrė gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“ – daugiau kaip 14 tūkst. eurų. Taip pat didelė suma skirta Kėdainių futbolo klubui „Futbolas visiems“ – beveik 9 tūkst. eurų. Trečioje vietoje – Kėdainių ligoninė, kuriai žmonės skyrė apie 4 tūkst. eurų.

Kalbant apie politines partijas – didžiausios paramos sulaukė Darbo partija, kuriai skirta apie 5 tūkst. eurų, antroje ir trečioje vietoje yra Tėvynės Sąjunga ir Socialdemokratų partija, kurioms gyventojai skyrė ženkliai mažesnes“, – reziumavo I. Gasiūnienė.

Elektroninis prieš popierinį

Startavus deklaravimo karštinei viešumon jau spėjo iškilti ir ne itin sąžiningi kai kurių veiksmai – paaiškėjo, kad kai kurios organizacijos dviejų procentų paramos ne gražiai prašo, o tiesiog reikalaute reikalauja. Specialistai atkreipia dėmesį, kad jokio reikalavimo šiuo klausimu būti negali, ir visuomet pataria du procentus skirti būtent elektronine sistema.

„Žmogus visų pirma turėtų deklaracijas ir kitus dokumentus teikti elektriniu būdu. Tokiu atveju bandymas išsireikalauti paramos neteks prasmės, nes žmogui, dėl savo duomenų saugumo ir dokumentų pateikimo tikslumo, popierinio paramos skyrimo varianto pildyti neketina.

Jeigu nutiktų taip, kad dviejų procentų paramai dokumentus asmuo užpildo raštu popieriniame variante, o vėliau paramą skiria kitai organizacijai elektroniniu būdu, mes kreipiamės į tą žmogų, nes visuomet kyla įtarimas – ar popieriniame variante tiesiog nebuvo pasinaudota asmens duomenimis. Bet kuriuo atveju, elektroniniu būdu pateikti dokumentai visuomet yra viršiau popieriuje užpildytų dokumentų“, – patikino specialistė.

Dirbs kiek ilgiau

Deklaracijas pateikti gyventojai gali iki gegužės 2 dienos. Šiuo deklaravimo laikotarpiu Mokesčių inspekcijos skyriai dirbs tokiu pačiu darbo grafiku, kaip visuomet – skirtumas tik tas, kad interesantai bus priimami visą dieną, be jokios pietų pertraukos.

„Paties darbo laiko neilginsime, tačiau dirbsime be pietų pertraukos. Viliamės, kad susitvarkyti su gyventojų srautais pavyks neilginant darbo laiko.

Žmonės gali atvykti į Mokesčių inspekciją nuo 8–17val., penktadieniais 8–15.45val. Jeigu asmuo atvyks į Mokesčių inspekciją iki darbo laiko pabaigos, net jei jis savo eilės sulauks jau po darbo valandų pabaigos, jis vis tiek bus aptarnautas. Tarkime, žmogus atvyks be dešimt minučių penktą vakaro, o jį priimti galėsime tik po penktos – jis vis tiek bus priimtas ir aptarnautas“, – komentavo I. Gasiūnienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video