Daugiau tėvų galės vaikus mokykloje palikti iki vakaro

 Daugiau tėvų galės vaikus mokykloje palikti iki vakaro

Visos dienos mokykla Kėdainiuose yra tik viena, tačiau po dvejų metų tokių mokyklų jau turėtų būti trys./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Realybė tokia, kad Kėdainiuose mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai labai ilgą laiką susidurdavo su problema – ką gi daryti su atžalomis, kai joms mokykloje pamokos pasibaigia, o tėvai dar turi dirbti. Gerai tiems, kurie turi senelius ar artimus giminaičius, kurie pasirūpina atžalomis, kol tėvai darbe. Bet ką daryti tiems, kurie pagalbos neturi?

Kas yra visos dienos mokykla?

O tiems, kurie neturi kam po pamokų patikėti savo atžalų, belieka tik leisti jas į visos dienos mokyklą. Tačiau bėda ta, kad Kėdainiuose veikia tik viena tokia mokykla – Juozo Paukštelio progimnazija, tačiau situacija netrukus turėtų pasikeisti – turėtų atsirasti ir dar dvi tokios mokyklos.

Pagrindinis visos dienos mokyklos tikslas – sudaryti sąlygas kokybiškam, socialiai teisingam ir lygias galimybes užtikrinančiam visapusiškam kiekvieno vaiko ugdymui (-si) visą dieną saugioje mokykloje.

Įgyvendinant visos dienos mokyklos modelį yra lanksčiai modeliuojamas ugdymo turinys: tikslingai derinamas formalusis ugdymas ir neformalusis švietimas, skiriama pakankamai laiko pagilinti mokinių žinias, teikiama individuali mokymosi pagalba, užtikrinama saugi aplinka vaikui iki grįžtant į namus.

Paprastai sakant, visi vaikai turi teisę ir galimybę mokykloje likti iki vakaro, kol tėvai baigia savo darbus. Būdami mokykloje vaikai gali ir namų darbus pasidaryti, ir pažaisti su vaikais, ir užsiimti kūrybine veikla ir pan.

Kol kas Kėdainiuose visos dienos mokyklos programą vykdo tik J. Paukštelio progimnazija. Tačiau projektas plečiasi ir visos dienos mokyklomis nori tapti ir Kėdainių „Aušros“ progimnazija bei Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“.

Aut. past.

Buvo viena, bus trys

Kol kas Kėdainiuose visos dienos mokyklos programą vykdo tik J. Paukštelio progimnazija. Tačiau projektas plečiasi ir visos dienos mokyklomis nori tapti ir Kėdainių „Aušros“ progimnazija bei Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“.

Projektas turi būti įgyvendintas per dvejus metus, o didžiausią pinigų sumą projekto įgyvendinimui skirs Europos Sąjunga (ES).

ES parama siekia milijoną eurų, Kėdainių rajono savivaldybė prisidės 176 tūkst. eurų.

Didžiausia galima projektų finansuojamoji dalis sudaro 85 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Įgyvendinant projektą bus atnaujinta švietimo įstaigų vidaus ir lauko infrastruktūrą, įsigyti baldai bei įranga, reikalinga visos dienos mokyklos veikloms įgyvendinti.

3 Komentarai

 • Aiškėja daugiau detalių dėl Darbo partijos būstinėje vykusių kratų – Finansinių tyrimų tarnyba (FNTT) praneša atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimo apgaulingo svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo. Europos prokuratūra vadovauja FNTT atliekamam tyrimui dėl galimo daugiau nei 500 tūkst. eurų įgijimo apgaule. FNTT teigimu, įtariama, jog apgailės būdu lėšos galėjo būti įgytos 2014-2020 m. laikotarpiu.

  Finansinių tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnai, vadovaudami Europos prokuratūros, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo svetimo turto įgijimo ir dokumentų klastojimo.

  Pasak tarnybos, tiriamos aplinkybės dėl daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio Europos Sąjungos (ES) biudžeto lėšų įgijimo, kaip įtariama, neatliekant ir imituojant Europos Parlamento (EP) narių padėjėjų funkcijas, turint tikslą apgaule gauti darbo užmokestį bei nedarbo išmokas.

  Šių metų pradžioje gavus papildomus duomenis iš Europos deleguotųjų prokurorų biuro Belgijos Karalystėje bei kitų ES institucijų, šių metų kovo 26-28 d. buvo vykdomi intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai – kratos – fizinių asmenų gyvenamosiose vietose, taip pat su veika galimai susijusių asmenų buvusioje darbo vietoje – Darbo partijos būstinėje. Apie FNTT apsilankymą partijos būstinėje paaiškėjo šią savaitę – skelbta, jog antradienį pareigūnai išsigabeno šūsnį dokumentų.

  Taip pat atliktos proceso dalyvių, įskaitant liudytojus, apklausos, toliau atliekami ir kiti didelės apimties proceso veiksmai.

  Šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje, šiuo metu įtarimai pareikšti vienam fiziniam asmeniui.

  Tyrimui vadovaujančiam Europos deleguotam prokurorui kreipusis į teismą, įtariamajam dviem mėnesiams skirta intensyvi priežiūra, uždrausta bendrauti su konkrečiais asmenimis.

  Taip pat prokuroro nutarimu taikomi laikini nuosavybės teisės apribojimo veiksmai.

  Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje.

  ELTA primena, kad antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus. Apie tai pranešė naujienų portalas „15min“.

  Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje, skelbia FNTT.

  Europos prokuratūra yra nepriklausoma Europos Sąjungos institucija. Ji atsakinga už ES finansiniams interesams kenkiančių nusikaltimų tyrimą, baudžiamąjį persekiojimą ir bylų perdavimą teismui. Lietuvoje Europos deleguotųjų prokurorų biure dirba 4 Europos deleguotieji prokurorai, kurie turi nacionalinio prokuroro statusą ir veikia Europos prokuratūros vardu.

  Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys nuteisti baudomis.

  Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.

 • Vienas apie orą, o kitas apie tvorą….

  • Didžiojo Šeštadienio ryte prabudea pastebėjo,kad su Pegasu miegojo-atsirado ikvėpimas parašyti „poema“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video