Daugiau nei pusė tūkstančio kėdainiškių nori dalyvauti jubiliejinėje Dainų šventėje

 Daugiau nei pusė tūkstančio kėdainiškių nori dalyvauti jubiliejinėje Dainų šventėje

Tęsiasi intensyvus kėdainiečių pasiruošimas jubiliejinės Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“, kuri vyks šių metų birželio 29–liepos 6 d., atrankoms./BNS/ Irmanto Gelūno nuotr.

Daugiau nei pusė tūkstančio. Tiek kėdainiškių nori dalyvauti jubiliejinėje Dainų šventėje, tad dabar intensyviai ruošiasi atrankoms. Pasirodymus repetuoja tiek moksleiviai, tiek ir senjorai. Milžiniškoje atrankoje po ilgesnės nei 10 metų pertraukos dalyvauja ir Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniai. Kuriems kolektyvams pasiseks ir kam bus suteikta teisė dalyvauti neeilinėje Dainų šventėje, paaiškės kovo–balandžio mėnesiais.

Atrankos prasidėjo vasario 3 d.

Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas pažymėjo, kad atrankos į Dainų šventės renginius prasidėjo dar 2023 m. rudenį ir tęsis iki 2024 m. kovo 3 d.

„Vasario 3 d. Kėdainių muzikos mokykloje vyko pučiamųjų instrumentų orkestro perklausa, paskui Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje vyko atranka į Dainų dieną, o vasario 11 d. 13 val. Akademijos kultūros centre vyks atranka į Šokių dieną. Kovo–balandžio mėnesiais paaiškės galutinis dalyvių sąrašas“, – sakė K. Stadalnykas.

Kęstutis Stadalnykas: „2018 m. šventėje dalyvavo 31 kolektyvas (623 dalyviai). Kėdainių rajono kolektyvai dalyvavo visose (nuo pat pirmosios) Dainų šventėse“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė santūriai džiaugiasi, kad po ilgesnės nei 10 metų pertraukos muzikos mokykla vėl dalyvauja atrankose į Dainų šventę. Ji viliasi, jog įdėtas mokinių darbas atneš jiems neeilinę galimybę tapti jubiliejinės šimtmečio Dainų šventės dalimi.

„Iki šiol tiesiog nebuvome tokie pajėgūs, kad galėtume dalyvauti. Būna tarpai, kai mūsų muzikantai, orkestras ir jo sudėtis keičiasi, nes vaikai paauga ir išeina iš mokyklos. O kiti, kol priauga ir gali visavertiškai groti orkestre, praeina ir kelios Dainų šventės“, – paaiškino R. Kutraitė.

Tiesa, dalyvauti šiemet atrankoje, anot mokyklos direktorės, leido ir tai, jog pastaraisiais metais pasikeitė ir pačios Dainų šventės koncepcija.

„Dabar yra pasirinkimas, kurioje programoje dalyvauti – ar dūdų fiestoje, dainų dienoje, pačioje Dainų šventėje ir pan. – sudarytos didesnės galimybės pasireikšti visiems, ne tik profesionalams. O anksčiau visas repertuaras buvo sudėtas taip, kad ne visada atitikdavo mokyklinį lygį“, – kalbėjo R. Kutraitė.

Jubiliejinė Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks šių metų birželio 29–liepos 6 d.

Aut. past.

Norint dalyvauti atrankoje, reikia daug dirbti

Mokyklos direktorė sutinka, kad dalyvauti jubiliejinėje Dainų šventėje būtų neeilinis įvykis: „Ir ne jubiliejinė Dainų šventė ar net ir bet koks kitas išvažiavimas koncertuoti yra ir įvykis, ir iššūkis, nes reikia daug dirbti, atostogas aukoti ir mokytojams, ir mokiniams“.

Ar mokiniai prieš atranką jaučia entuziazmą, užsidegimą, norą patekti į Dainų šventę?

„Jeigu vaikšto į repeticijas, jeigu yra paruošę visą repertuarą, matyt, jiems tinka, – šyptelėjo mokyklos direktorė. – Mokiniams orkestre gerai, patinka groti grupėje labiau nei pavieniui, dėl to jie ir laikosi kartu. O vien entuziazmu toli nevažiuosi, reikia daug dirbti. O darbas su entuziazmu ne visada sudera. Tačiau, jeigu vaikai eina, dirba ir pasiekė tą lygį, kad gali dalyvauti atrankoje, vadinasi, viskas gerai.“

Jubiliejinėje šventėje dalyvaus mažiau kolektyvų iš Kėdainių

Rūta Kutraitė: „Ir ne jubiliejinėje Dainų šventėje ar net ir bet koks kitas išvažiavimas koncertuoti yra ir įvykis, ir iššūkis, nes reikia daug dirbti, atostogas aukoti ir mokytojams, ir mokiniams“./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Dalyvauti atrankoje į Dainų šventę užsiregistravo 30 Kėdainių rajono mėgėjų meno kolektyvų (511 dalyvių): 2 chorai, 12 folkloro ansamblių, 3 liaudiškos muzikos kapelos, 8 liaudiškų šokių grupės, 4 vokaliniai ansambliai ir pučiamųjų instrumentų orkestras, – detalizavo K. Stadalnykas. – 2018 m. šventėje dalyvavo 31 kolektyvas (623 dalyviai). Kėdainių rajono kolektyvai dalyvavo visose (nuo pat pirmosios) Dainų šventėse.“

Anot Kultūros skyriaus vedėjo, pasirengimą Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ mėgėjų meno kolektyvai pradėjo dar praėjusiais metais, kuomet buvo parengtos Dainių šventės koncepcijos, temos ir repertuaras.

„Kėdainių rajono kolektyvai ketina dalyvauti Folkloro dienoje „Rasi rasoj rasi“, ansamblių vakare „Gyvybės medis“, vokalinių ansamblių koncerte „Žeme, kas tu esi?“, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, šokių dienoje „Amžių tiltais“ ir dainų šventės eitynėse bei dainų dienoje „Kad giria žaliuotų“, – komentavo pašnekovas.

Dar vienas įdomus faktas – 1924 m. pirmojoje Lietuvos dainų šventėje Kaune dalyvavo 5 chorai (194 dalyviai): Dotnuvos (vad. V. Ruokis), Kėdainių gimnazijos (vad. J. Kamarauskas), Krakių (vad. St. Urba), Surviliškio (vad. V. Baltušis), Šėtos (vad. J. Kemeikis) bažnytiniai chorai, 1928 m. – 7  chorai (254 dalyviai), 1930 m. – 7 chorai (289 dalyviai).

„Mokiniams orkestre gerai, patinka groti grupėje labiau nei pavieniui, dėl to jie ir laikosi kartu. O vien entuziazmu toli nevažiuosi, reikia daug dirbti. O darbas su entuziazmu ne visada sudera. Tačiau, jeigu vaikai eina, dirba ir pasiekė tą lygi, kad gali dalyvauti atrankoje, vadinasi, viskas gerai.

R. Kutraitė

Kviečia registruotis tradicinių amatų mugės dalyvius

Iki vasario 23 d. vyksta registracija į Lietuvos dainų šventės Folkloro dienos tradicinių amatų mugę. Registruotis kviečiami tautodailės, tradicinių amatų ir verslų, ūkinės veiklos (žemdirbystės, gyvulininkystės, bitininkystės, gamtos gėrybių rinkimo), kulinarinio paveldo, kitų etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo tradicijų, žinijos (papročių, liaudies medicinos ir pan.) puoselėtojai ir žinovai.

„Rinkos aikštės“ žiniomis, dalyvauti minėtoje mugėje taip pat užsiregistravo ir keletas Kėdainių krašto tradicinių amatų puoselėtojų. Tačiau, kas įveiks itin didelės konkurencijos atranką ir savo darbus galės pristatyti jubiliejinėje Dainų šventėje, paaiškės jau tikriausiai pavasarį.

Šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ renginiai prasidės 2024 m. birželio 29 d. – Kauno Dainų slėnyje vyks jubiliejinė Dainų diena „Miškais kalnai žaliuoja“. Nuo birželio 30 iki liepos 6 d. Lietuvos dainų šventės renginiai vyks Vilniuje.

Dalyvauti Lietuvos dainų šventėje pareiškė norą daugiau kaip 39 tūkstančiai dalyvių iš Lietuvos ir 21 pasaulio šalies.

3 Komentarai

  • Tai kaip čia suprasti?Ukrainą kariauja,o Lietuva dainuos?Lanzbergį šokas ištiks!

    • Ogi mes dainuosime įkvepiančią,herojišką,,Naš parovoz v pieriod leti v Moskvu bez ostanovki,drugogo net u vas puti-da nachrienam v rukach vintovka!“.

  • Labai gražūs tie du draugeliai nuotraukose.Gerai abu dainuoja 🙂

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video