Daugiabutyje gyvenanti senolė pagalbos šaukėsi daužydama radiatorių

 Daugiabutyje gyvenanti senolė pagalbos šaukėsi daužydama radiatorių

Į įvykio vietą atskubėjo ir medikai bei policijos pareigūnai. 1934 metais gimusi močiutė išvežta į gydymo įstaigą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prieš keletą dienų prie vieno Kėdainių mieste esančio daugiabučio namo skubėjo ugniagesiai, medikai ir policijos pareigūnai, mat pranešta, kad viename iš butų girdimas senolės šauksmas. Tarnybas kvietę kaimynai pranešė, kad močiutė daužo radiatorių ir šaukiasi pagalbos.

Pranešė kaimynai

Balandžio 13 dieną, 17 val. 31 min., Bendrasis pagalbos centras sulaukė kaimynų pranešimo, kad Kėdainių miesto Kęstučio g. 9-uoju numeriu pažymėtame penkiaaukščiame name, antrajame aukšte esančiame bute ant grindų guli vyresnio amžiaus moteris, kuri nugriuvo ir galimai susižeidė, verkia ir dejuoja.

Pirmame aukšte gyvenantys kaimynai dėstė, kad bandė pas močiutę nueiti, tačiau jos buto durys užrakintos ir jie niekaip negali patekti į vidų padėti moteriai.

Pateko į vidų

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Kėdainių miesto Kęstučio g. 9-uoju numeriu pažymėtame penkiaaukščiame name, antrajame aukšte esančiame bute ant grindų gulėjo vyresnio amžiaus moteris, kuri nugriuvo ir susižeidė, verkė ir dejavo./Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Per penkias minutes atskubėję ugniagesiai atliko žvalgybą – stovint prie durų buvo girdimos močiutės aimanos, tad gelbėtojai laužtuvu atvėrė duris ir pateko į butą. Viduje gelbėtojai rado sąmoningą moterį.

Netrukus į įvykio vietą atskubėjo ir medikai bei policijos pareigūnai. 1934 metais gimusi močiutė išvežta į gydymo įstaigą.

Išsaugojo duris

Beje, reikėtų pažymėti, kad ugniagesiai gelbėtojai laužtuvu pasistengė medines buto duris atidaryti taip, kad padarytų kuo mažiau materialinės žalos.

Durys atidarytos ir praktiškai nebuvo net apgadintos, tad močiutę išvežus į ligoninę pareigūnai jas vėl saugiai užrakino.

Ugniagesiai gelbėtojai visuomet į gyvenamąją vietą stengiasi patekti taip, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala žmonių turtui.

Prieš keletą dienų prie vieno Kėdainių mieste esančio daugiabučio namo skubėjo ugniagesiai, medikai ir policijos pareigūnai, mat buvo pranešta, kad viename iš butų girdimas senolės šauksmas.

Aut. past.

Prašo supratimo

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams, medikams ir policijos pareigūnams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems, ligotiems ar tiesiog vienišiems asmenims.

Statistiškai per metus Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai per pusšimtį kartų talkina medikams, kad šie galėtų patekti į butus ar namus, kuriuose žmonėms reikalinga pagalba.

Pareigūnų nuomone, būtų labai gerai, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų.

4 Komentarai

  • Patikėtu raktus.Pasvajokit.Turiu kaimynus(pora).Dar nespėja(išeinant,ar įeinant)duris uzdaryti-iškart rakina ant trijų spinu.Pašto dėžutė tarp pirmo ir antro aukšto,butas antrame aukšte vienaslieka bute(užsirakina),kitas paėmes korespondencija-atsirakina(trys spintas).

    • Tai ir gerai,kad užsirakina.

  • To prašė jo sesuo gyvenanti Kaune,nes ta pavargo lakstyt iš ten žiūrėti ko jis telefonu neatsako.O draugas tai kietai įmigęs,tai telefonas nepakrautas…Sykį skambina socialinė,kad neatidaro jis durų.Nulėkiau,be atrakint negalėjau,nes durys francūzka spyna iš vidaus užsuktos.O kiek kartų kalbėta ir bartasi,kad vakare užsirakintų išoriniu užraktu ir ištraukas raktas būtų pakabintas ant vinies.Ir ką,žmogus gal girdėjo lankančiosios pagalbininkės skambučius,gal girdėjo ir mūsų šurmulį,bet pasikelt jau negalėjo…Gelbėtojai per langą įlipo,policija su medikais konstatavo…Sunku susitart su senoliais.

  • Kaimynė vakare prisiminė,kad šiltamio neuždarė.Išeina lauk,o jos vyras tuoj pat trakšt ir užsirakino.O čia suvisam dingo elektra.Atėjo ji pas mus,nes vyras stipriai nedagirdi ir nei beldimu į duris ar langus motera neįsiprašo vidun.Ėjom dviem proožektoriais švytuot,nes kaimynas,ačiū Dievui,ne aklas ir nieko prieš savąjį sakramentą priimt namolio…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video