Daugėja dirbančių su vaikais

 Daugėja dirbančių su vaikais

Pagal Vyriausybės nutarimą Lietuvoje ruošiamasi sunaikinti mažas mokyklas. Ne išimtis ir Kėdainiai. Sudėtingiausia situacija yra Truskavoje. Šioje mokykloje mokosi tik iki 60 mokinių, bet su jais dirba net 40 darbuotojų./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose didėja etatų skaičius. Nuo šių metų įdarbinti du papildomi žmonės, kuriems bus skirta 1,25 etato. Jų išlaikymui bus skirta beveik 13 tūkst. eurų savivaldybės lėšų.

Jungtinėje grupėje

Truskavos pagrindinėje mokykloje dar pernai lapkritį Priešmokyklinė ugdymo grupė buvo pakeista į Jungtinę grupę.

Joje ugdomi du keturmečiai, keturi penkiamečiai ir šeši šešiamečiai vaikai. Vaikai čia ugdomi 6,6 val. per dieną, 33 val. per savaitę.

Šiuo metu vaikus ugdo vienas ikimokyklinio ugdymo mokytojas, tačiau pagal Lietuvos higienos normos reikalavimus vienu metu grupėje, kurioje ugdomi 1 metų amžiaus ar vyresni vaikai turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš kurių vienas turi būti ikimokyklinio ugdymo ar priešmokyklinio ugdymo pedagogas.

Dėl šios priežasties nuo sausio pirmos dienos Truskavos pagrindinėje mokykloje paskirtas 0,75 padėjėjo etatas.

Josvainių socialinio ugdymo centre – 0,5 mokytojo padėjėjo etato./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vienam vaikui

Tuo tarpu Josvainių socialinio ugdymo centro ugdymo įstaigoje yra 3 grupės po 20 vaikų, iš jų 21 ugdytinis turi nedidelius specialiuosius poreikius. Kiekvienoje grupėje dirba 1,5 etato mokytojo ir 1 etatas mokytojo padėjėjo. Vienu metu grupėje dirba du žmonės.

Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje priešmokyklinio ugdymo ugdytiniui atliktas pedagoginis psichologinis vertinimas, kuriuo buvo nustatyta, kad vaikas turi didelius specialiuosius ugdymosi poreikius.

Pagal tarnybos išvadas ugdytiniui reikalingas mokytojo padėjėjas, kuris su juo dirbtų kiekvieną dieną ir padėtų atlikti numatytas veiklas, vykstančias 20 valandų per savaitę.

Tam skirta pusė mokytojo padėjėjo etato.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video