Dar viena EWA programos pradžia Lietuvoje: šiemet varžysis labai stiprios inovatorės

 Dar viena EWA programos pradžia Lietuvoje: šiemet varžysis labai stiprios inovatorės

EWA 2024 Lietuvoje dalyvės.

Moterų indėlis itin reikšmingas agromaisto inovacijoms ir tvariam vystymuisi, bet galimybių joms pademonstruoti lyderystę šiame sektoriuje vis dar per mažai. Pakeisti situaciją ir skatinti inovatyvių, verslių moterų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų priešakyje siekia „EIT Food“ programa „EWA – Empowering Women in Agrifood“ (liet. Moterų įgalinimas agromaisto sektoriuje). Šią savaitę Lietuvoje ji oficialiai startavo trečią kartą. Inovatorių laukia pusmetis darbo su patyrusiais mentoriais, siekiant asmeninio augimo, idėjų gryninimo ar startuolių stiprinimo. Geriausiųjų – ir piniginiai prizai.

Kaip niekada aukšta dalyvių paraiškų kartelė

„EIT Food“ veiklą palaiko ES įstaiga Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). Didžiausios ir dinamiškiausios pasaulyje maisto inovacijų bendruomenės inicijuotą projektą mūsų šalyje tradiciškai koordinuoja klasteris ir skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania“. Jo sėkmę ir poreikį atskleidžia augantis pareiškėjų skaičius – jei 2021 m. norą tapti EWA dalimi išreiškė 20 moterų, šiemet pretendavo kone 50.

Maža to, dauguma paraiškų buvo itin stiprios. Dėl šios priežasties, anot „AgriFood Lithuania“ generalinės direktorės ir programos EWA Lietuvoje ambasadorės Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės, kompetentinga išorės ekspertų ir „EIT Food“ atstovų komisija susidūrė su nemenku iššūkiu atrinkti verčiausiųjų dešimtuką.

„Toms, kurios pateko, linkiu išnaudoti gautą neeilinę progą maksimaliai ir neprarasti motyvacijos tolesniame etape: auginkite žinių, praktinės patirties, tikėjimo savimi ir turima ambicija bagažą. Ankstesnių metų patirtis rodo, kad kiekvienai, kuri skiria pakankamai pastangų, programa gali tapti lemtingu tramplinu į sėkmę net ir netapus prizininke“, – atidarymo renginyje naujas EWA globotines motyvavo K. Šermukšnytė-Alešiūnienė.

„AgriFood Lithuania“ generalinė direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

2024 m. EWA dalyvėmis šiemet tapo Agnė Vaitiekūnaitė, Viktorija Šiukščiūtė, Aistė Leonaitienė, Božena Lazovska, Inga Matulytė, Ugnė Dirdaitė, Paulina Jonutė, Greta Budreikė, Ingrida Kuprevičiūtė, Urtė Raubytė.

Verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus atstovų mentorystė

Programos organizatoriai pakvietė atranką įveikusias moteris iš visos Lietuvos šventiškai startuoti sostinės „Pacų“ viešbutyje. Čia dalyvių laukė išsami informacija apie „EIT Food“ bendruomenę, galimybė susipažinti tarpusavyje ir su visą programą lydėsiančiais ekspertais, plačiau pristatyti savo idėjas. Po bendro susitikimo prasidėjo pirmosios aktyvios asmeninės konsultacijos su mentoriais.

Ekspertų sąstatas suformuotas pagal tai, kokių įgūdžių ir žinių pageidavo įgyti į programą patekusios dalyvės. Visi profesionalai – plataus profilio savo sričių lyderiai, nusiteikę dalytis turima kompetencija ir praktiškomis gairėmis, reikalingomis novatoriškas idėjas realizuoti siekiančioms moterims.

EWA 2024 Lietuvoje atidarymo akimirka.

Mentorių gretoms atstovaus „Kauno grūdų“ administracijos direktorė Jelena Ramanauskienė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė praktikė, „Neuromarketingo ir dirbtinio intelekto“ laboratorijos Kalifornijoje ir Vilniuje bendraįkūrėjė ir vadovė Eglė Vaičiūkynaitė, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) vyresnioji mokslo darbuotoja, „Biofitos“ direktorė dr. Aistė Balčiūnaitienė, „Varėnos pienelio“ direktorė Jolanta Kuzminienė, VU Verslo mokyklos lektorė Inga Juozapavičienė, „Vikonda grupei“ priklausančios „Sibenos“ direktorė Gintarė Alčiauskienė. Taip pat „Lietuvos inovacijų centro“ EIC programos menedžeris Ignas Šlapkauskas, „Kauno grūdų“ verslo vystymo ir inovacijų tarnybos vadovas Justas Stanys, „Vikedos“ komercijos direktorius Algirdas Augustinas ir „Švenčionių vaistažolių“, „Acorus Calamus“ generalinis direktorius, „Vision DEM4“ laboratorijos mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas, VU lektorius Elmantas Pocevičius.

Šešis mėnesius EWA dalyvės su minėtų ekspertų pagalba vystys turimas verslo idėjas, o lapkritį nueitą kelią pristatys „Agromaisto forume 2024“. Trys, pademonstravusios veržliausią progresą, išsidalys 18 tūkst. Eur, kurie padės sėkmingai plėtoti jauną verslą. Piniginį prizą trečiajai vietai šiemet įsteigė programos partneriai „Kauno grūdai“.

Apie „EIT Food“

Tai didžiausia ir dinamiškiausia pasaulyje maisto inovacijų bendruomenė. Spartindama naujoves, ji prisideda prie ateities poreikius atliepiančios, sveiką ir tvarų maistą visiems užtikrinančios sistemos vystymo.

Palaikomi ES priklausančio Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT), „EIT Food“ investuoja į projektus, organizacijas bei asmenis, kurie pritaria sveikesnės ir tvaresnės maisto sistemos vizijai. Organizacija atskleidžia įmonių ir universitetų inovatiškumo potencialą, steigia agromaisto srities startuolius bei plečia jų veiklą, siekdama pasiūlyti rinkai naujų technologijų ir gaminių. Verslininkams ir kitiems savo srities specialistams suteikia galimybę įgyti maisto sistemos pertvarkymui reikalingų įgūdžių, o veiklos dėmesio centre atsiduria vartotojai, kuriems padedama iš naujo pažinti savo maisto kilmę.

„EIT Food“ yra viena iš devynių inovacijų bendruomenių, kurias įsteigė EIT – nepriklausoma ES institucija, pradėjusi veikti 2008 m. ir skirta skatinti naujoves bei verslumą visoje Europoje. Sužinokite daugiau www.eitfood.eu ir sekite naujienas „X“, „Facebook“, „LinkedIn“, „YouTube“, „Instagram.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video