Dar kartą pareikalauta ministrės galvos

 Dar kartą pareikalauta ministrės galvos

Šiandien visą dieną sostinėje protestuojantiems pieno gamintojams kantrybė trūko galutinai. Šį kartą ūkininkai reikalavo ne tik finansinės paramos ant prarajos krašto esantiems pieno ūkiams, bet ir dar kartą pareikalavo Žemės ūkio ministrės atsistatydinimo, kurią vėliau ūkininkai bandė apmėtyti kiaušiniais.

„Norime, kad žemės ūkio ministrė atsistatydintų ir būtų suvienodintos pieno supirkimo kainos“, – prie Žemės ūkio ministerijos susirinkusiems žurnalistams pareiškė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

Tuo tarpu ministrė pieno gamintojams drįso pareikšti, kad ūkininkai, norintys gauti už produkciją daugiau pinigų, turėtų kooperuotis. Ji pabrėžė, kad 11 centų už pieno litrą gauna tik tie ūkininkai, kurie priduoda 100 litrų. Todėl ji siūlo pieno gamintojams pieną perdirbti savo ūkiuose ir parduoti produktą arba vykdyti kooperaciją. Tačiau tokią jos idėją ūkininkai sutiko itin priešiškai, į ministrę paleisdami kiaušinių salvę.

Taip pat piketuotojai laikė plakatus su perbraukta ministrės nuotrauka, ragino premjerą atleisti ją iš pareigų. Plakatuose taip pat raginama įvesti 5 proc. lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams, nežlugdyti ekologinių ūkių. Kiti užrašai skelbė: „Ar bus tunelio gale šviesa, ar atsiras ūkininko tiesa?“, „Jei gaminsime pienelį, ilginsime sau vargelį“, „Ūkininkui centai, ministrei procentai“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video