Dantų protezavimas prieš implantaciją – kurį kelią rinktis?

 Dantų protezavimas prieš implantaciją – kurį kelią rinktis?

Praradus vieną ar kelis dantis, pacientai neišvengiamai susiduria su dilema: kaip efektyviausiai atkurti prarastą šypseną ir kramtymo funkciją? Šiuolaikinė odontologija siūlo keletą sprendimų, tarp kurių populiariausi – dantų protezavimas ir implantacija. Nors abu metodai turi tą patį tikslą, jų principai, eiga ir rezultatai skiriasi. Suprasti šiuos skirtumus padeda ilgametę patirtį sukaupęs odontologas, implantologijos specialistas ir klinikos „PAPADENT“ įkūrėjas Tomas Stumbrys, kuris odontologijos srityje dirba nuo 2002 metų ir ypač daug dėmesio skiria būtent implantacijai.

Tradicinis dantų protezavimas, ypač kalbant apie tiltinius protezus ar vainikėlius, dažnai pasirenkamas kaip greitesnis ir kartais pigesnis būdas atkurti trūkstamą dantį. Tiltinis protezas tvirtinamas prie gretimų, specialiai tam nušlifuotų dantų, taip užpildant tarpą. Vainikėlis naudojamas atkurti stipriai pažeistą danties karūnėlę. Nors šiuolaikinis dantų protezavimas siūlo estetiškus ir funkcionalius sprendimus, Tomas Stumbrys atkreipia dėmesį į esminį tiltelių trūkumą: „Šlifuoti sveikus dantis, kad uždėtum tiltelį, šiais laikais yra nusikaltimas, nes padarai daug didesnę žalą nei naudos. Po 10, jei pasiseks – 20 metų, tiltelis gali sukelti trijų dantų defektą,“ – savo įžvalgomis dalijasi dantų implantavimo ekspertas Tomas Stumbrys.

Dantų implantacija – maksimaliems rezultatams

Kita vertus, dantų implantacija yra metodas, kai į žandikaulio kaulą chirurginiu būdu įsriegiamas titaninis implantas, atstojantis danties šaknį. Ant šio implanto vėliau tvirtinamas individualiai pagamintas danties vainikėlis. „Implantuojant efektas būna maksimaliai ryškus, ypač implantuojant visus žandikaulius – tu iš esmės pakeiti žmogaus gyvenimą. Pacientas negalėjo kramtyti, dabar gali, negalėjo šypsotis, dabar gali,“ – apie metodo privalumus kalba „PAPADENT“ klinikos įkūrėjas Tomas Stumbrys. Pagrindinis implantacijos pranašumas – išsaugomi gretimi sveiki dantys, nes jų nereikia šlifuoti. Be to, implantas stimuliuoja žandikaulio kaulą, neleisdamas jam nykti, o tai užtikrina ilgalaikį stabilumą ir natūralų pojūtį.

Dantų implantavimo ir protezavimo skirtumai

Lyginant šiuos du metodus, išryškėja esminiai skirtumai. Implantacija yra invazyvesnė procedūra, reikalaujanti chirurginės intervencijos ir ilgesnio gijimo laikotarpio, trunkanti nuo kelių mėnesių iki pusmečio ar ilgiau, kol implantas integruojasi kaule. Protezavimas tilteliu yra greitesnis procesas. Kalbant apie kainą, implantacija dažniausiai reikalauja didesnių pradinių investicijų, tačiau dėl ilgaamžiškumo ir mažesnės rizikos pažeisti gretimus dantis, ilgalaikėje perspektyvoje tai gali būti ekonomiškesnis sprendimas. Protezai, ypač tilteliai, tarnauja trumpiau ir ateityje gali pareikalauti papildomų išlaidų dėl atraminių dantų problemų.

Kada kurį metodą rinktis?

Implantacija dažniausiai rekomenduojama praradus vieną ar kelis dantis, kai yra pakankamai žandikaulio kaulo ir paciento sveikatos būklė leidžia atlikti chirurginę procedūrą. Tai ypač geras pasirinkimas, jei gretimi dantys yra sveiki. Protezavimas tiltu gali būti svarstomas, kai gretimi dantys jau yra pažeisti ir jiems reikalingi vainikėliai, arba kai implantacija negalima dėl sveikatos būklės ar nepakankamo kaulo kiekio (nors šiuolaikinės kaulo priauginimo procedūros dažnai leidžia įveikti šį barjerą). „PAPADENT“ klinikoje, pasak T. Stumbrio, naudojamos pažangios technologijos, pavyzdžiui, sintetinis kaulo pakaitas, kuris ženkliai supaprastina kaulo augmentaciją.

Įmanoma ir abiejų metodų kombinacija, pavyzdžiui, kai ant kelių implantų tvirtinamas didesnės apimties protezas, atstojantis visą dantų eilę. Tai ypač aktualu netekus visų vieno ar abiejų žandikaulių dantų. „PAPADENT“ klinika specializuojasi būtent tokiuose sudėtinguose atvejuose, taikydama „All-on-4“ metodiką, leidžiančią atkurti visus žandikaulio dantis vos per parą. Daugiau apie dantų implantacijos galimybes ir kainas galima sužinoti konsultacijos metu.

Renkantis tarp protezavimo ir implantacijos, svarbiausia individualus požiūris. „Kiekvienas atvejis unikalus. Svarbu įvertinti ne tik burnos būklę, kaulo kiekį, bet ir paciento lūkesčius, finansines galimybes bei bendrą sveikatą. Tik nuodugni konsultacija ir atviras pokalbis leidžia parinkti optimaliausią ir ilgaamžiškiausią sprendimą,“ – apibendrina ilgametę patirtį turintis odontologas, „PAPADENT“ klinikos įkūrėjas Tomas Stumbrys.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content