Dantų protezavimas naudojant implantus: privalumai ir trūkumai

Dantų protezavimas šiuolaikinėje odontologijoje kiekvienam pacientui turi unikalų sprendimą. Prarasti dantys atkuriami pažangiais metodais, kurie sugrąžina šypseną, kramtymo funkciją, pilnavertį virškinimą ir tuo pačiu užtikrina patogumą. Vienas tokių metodų – implantai, naudojami tiek pavienių dantų, tiek viso lanko atkūrimui. Tai ilgalaikis ir estetiškas sprendimas, iš esmės keičiantis kasdienio gyvenimo kokybę, gerinantis burnos ertmės ir viso organizmo sveikatą. Šiame straipsnyje plačiau panagrinėsime dantų implantų privalumus bei trūkumus – juos naudinga žinoti kiekvienam.
Kas yra dantų implantai ir kada jie naudojami?
Kalbant paprastai, dantų implantus galima apibrėžti kaip natūralių dantų šaknų pakaitalus. Dantų implantai sriegiami į žandikaulio kaulą, prarasto danties vietoje. Vėliau, implantui prigijus, ant implanto atliekamas dantų protezavimas. Priklausomai nuo prarastų dantų skaičiaus protezavimui gali būti naudojamas vainikėlis, tiltas ar visų dantų protezas.
Nors yra tam tikrųkontraindikacijų, implantai tinka daugeliui pacientų ir yra vertinami dėl patogumo. Turint implantą protezuoti dantys nereikalauja specifinės priežiūros, tačiau jais reikia rūpintis taip pat, kaip ir nuosavais dantimis.
Kokių privalumų suteikia dantų protezavimas ant implantų?
Kaip jau minėjome, vienas labiausiai vertinamų implantų privalumų yra ilgaamžiškumas. Su tinkama priežiūra toks dantų protezavimas leidžia pamiršti apie prarastus dantis ištisus dešimtmečius. Taip pat ne mažiau svarbu, kad dantų protezavimas ant implantų atkuria natūralią dantų išvaizdą bei pojūtį. Šia savybe kiti restauraciniai metodai negali prilygti protezavimui ant implantų. Protezai fiksuojami ant implanto, todėl neslankioja, netrina dantenų, užtikrintai laikosi valgant, kalbant ar juokiantis.
Dantų praradimas pakeičia jėgos pasiskirstymą kramtymo metu, o tai ilgainiui gali sukelti dantenų ir žandikaulio kaulo nykimo procesus. Laiku atliktas dantų protezavimas padeda to išvengti, nes implantas užtikrina tolygų kramtymo jėgos pasiskirstymą, stimuliuoja dantenas ir kaulą.
Naudojant implantus dantys atkuriami be žalos greta esantiems nuosaviems dantims. Tai – tausojantis būdas, užtikrinantis likusių sveikų dantų ilgaamžiškumą. Jų nereikia šlifuoti ar kitaip pažeisti, o tai tenka daryti, jei protezavimui naudojami dantų tiltai.
Vis dėlto vienas didžiausių privalumų, kuriuos įvardija implantus nešiojantys žmonės, yra patogumas. Implantai leidžia pamiršti apie prarastus dantis, nes protezų nereikia išsiimti. Protezuoti dantys atrodo natūraliai ir ilgainiui tampa tarsi nejuntami, visai kaip ir nuosavi dantys.
Kokie implantų naudojimo trūkumai?
Nors dantų protezavimas ant implantų suteikia daug privalumų, reikia paminėti, kad šis metodas turi ir kelis trūkumus. Vienas jų – sąlyginai aukšta kaina, pavyzdžiui, išimami protezai gali kainuoti net kelis kartus pigiau. Nors implantavimas reikalauja nemažos investicijos, ilguoju laikotarpiu ji tikrai atsiperka: pacientams nereikia papildomų išlaidų protezų keitimui, jie gali mėgautis visais implantų teikiamais privalumais.
Taip pat reikėtų nusiteikti ir kiek ilgesniam gydymo procesui. Modernūs šiuolaikiniai implantai sėkmingai prigyja per kelis mėnesius, tačiau iki nuolatinio protezavimo tam tikrais atvejais gali prireikti papildomo gydymo. . Taip pat nepamirškite, kad dantų protezavimas ant implantų reikalauja chirurginės intervencijos.
Odontologas visada individualiai vertina paciento burnos sveikatą ir priima sprendimą dėl dantų atkūrimo implantais. Esant nepakankamam kaulo tūriui ar tam tikriems sveikatos sutrikimams, gali prireikti papildomų procedūrų, retais atvejais implantų naudojimas nerekomenduojamas.