Dalykai, kuriuos turėtų patikrinti kiekvienas vairuotojas artėjant žiemai

 Dalykai, kuriuos turėtų patikrinti kiekvienas vairuotojas artėjant žiemai

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vasarai pasibaigus žiema artėja nenumaldomai. Vidutinė temperatūra krenta kiekvieną savaitę ir sniegas gali pasirodyti visiškai netikėtai. Automobilyje yra daug sistemų bei mazgų, kuriuos neigiamai paveikia šaltis bei drėgmė. Todėl, kai užklups sniegas bei šaltukas, pokyčiams turite paruošti ne tik save, bet ir automobilį. Štai keletas svarbiausių dalykų, kuriuos turėtumėte patikrinti artėjant žiemos sezonui.

Aušinimo bei langų skystis

Automobiliuose yra naudojami įvairūs skysčiai, tačiau tik du iš jų kelia užšalimo riziką – aušinimo bei langų apiplovimo skysčiai. Aušinimo sistemoje yra naudojamas antifrizas, kuris išlieka skystas itin žemose temperatūrose. Tačiau, artėjant žiemai turėtumėte gerai pagalvoti, ar per pastaruosius metus nekilo problemų su aušinimo sistema ir į ją nepylėte paprasto vandens. Tas pats galioja ir langų apiplovimo skysčiui – vairuotojai dažnai bakelyje palieka vasarinį skystį arba vandenį, kuris, nukritus temperatūrai žemiau nulio, užšąla.

Užšalęs skystis išsiplečia ir gali sugadinti vamzdelius, žarneles bei brangius komponentus.

Padangos

Lietuvoje žieminės arba universalios padangos yra būtinos norint eksploatuoti automobilį žiemos metu. Jos turi specifinį protektorių ir išlieka minkštesnės žemose temperatūrose. Išsirinkti padangas yra paprasta – svarbiausia atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas, kad išsirinktumėte tinkamą padangų dydį. Pavyzdžiui, jeigu gamintojo rekomenduojamos R15 žieminės padangos yra gana aukštos, tai tarp pasiūlymų galimai rasite ir R16 ar didesnes padangas, kurios, siekiant išlaikyti tą patį rato diametrą, bus žemesnio profilio.

Naujas žiemines padangas internetu galite įsigyti čia. Tiesiog pasinaudokite paieškos filtru ir galėsite pasirinkti padangų matmenis bei kitas specifikacijas.

Valytuvai

Automobilių stiklų valytuvai yra nebrangus, bet labai reikšmingas dalykas, kurį vairuotojai dažnai ignoruoja. Prasidėjus lietingam sezonui valytuvų svarba yra kaip niekada didelė, todėl, jeigu jų nepasikeitėte rudens pradžioje, pasikeiskite bent artėjant žiemai. Valytuvus galite įsigyti bet kurioje autodalių parduotuvėje, o juos jums pakeis bet kuriame autoservise.

Tepalų bei filtrų keitimo intervalai

Žemoje temperatūroje automobilis patiria įvairius iššūkius. Viena iš to priežasčių yra klampesnė alyva – žemoje temperatūroje ji pasidaro tiršta ir apsunkina variklio vedimąsi. Nors savo automobilyje greičiausiai naudojate gamintojo rekomenduojamą alyvą, ilgainiui ji praranda svarbiausias savybes ir pasidaro tirštesnė bei nebesuteikia optimalaus tepimo. Dažnai vairuotojai keičia tepalus bei filtrus artėjant žiemai, tai gali būti, kad jūsų keitimo intervalas irgi visai ant nosies.

Akumuliatorius

Vienas iš dalykų, kuris žiemą turi veikti nepriekaištingai, yra akumuliatorius. Atšalus orams automobilio alyva tirštesnė, degimo kameros vėsesnės, todėl variklio užvedimui reikia gerokai daugiau energijos. Akumuliatorių tinkamai patikrinti galima tik naudojant multimetrą ir atliekant keletą testų, tačiau tai geriau patikėti specialistams. Vis dėlto, jeigu dar neprasidėjus žiemai pastebite, kad variklis sunkiai vedasi arba akumuliatorius greitai išsikrauna – laikas jo keitimui.

Žiemos priemonės

Galiausiai, pasirūpinkite reikalingais įrankiais ir priemonėmis, kad žiemą neliktumėte “ant ledo”. Automobilyje būtina turėti ledo grandiklį, papildomas šiltas pirštines, ledo tirpiklį, pledą bei šviesą atspindinčią liemenę. Taip pat galėtumėte rasti vietos nedideliam kastuvui bei ratų grandinių komplektui. Pagalvokite į kokias situacijas teko papulti vairuojant žiemą ir atsiminkite, kokiais įrankiais naudojotės ir kokių trūko?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video