Birželio 1-ąją įsigalioja KET pakeitimai: ką būtina žinoti

 Birželio 1-ąją įsigalioja KET pakeitimai: ką būtina žinoti

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS, Susisiekimo ministerijos inf.

Trečiadienį šalyje įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, leisiantys savivaldybėms kurti dviračių gatves, išskirti A ir A+ eismo juostas, įrengti atskirus šviesoforus maršrutiniam transportui. Kokie esminiai pakeitimai laukia eismo dalyvių prasidėjus vasarai.

Atsiras dviratininkams skirtos gatvės

Siekiant sudaryti kuo saugesnes sąlygas dviračių eismui ir sprendžiant dviračių infrastruktūros trūkumo klausimą, tose vietose, kur dviračių takai ar dviračių juostos negali būti įrengtos, KET įrengiamos dviračių gatvės, žymimos nauju kelio ženklu „Dviračių gatvė“.

Dviračių gatvės bus įrengiamos ramaus, lėto eismo, pavyzdžiui, siaurose senamiesčių, kurortų, gatvėse. Jose vyks mišrus motorinių ir ne motorinių transporto priemonių eismas ir galios specialūs KET reikalavimai. Dviračių gatvėje bus:

• draudžiama važiuoti didesniu kaip 30 km/h greičiu;

• lenkti transporto priemones išvažiuojant į priešpriešinę eismo juostą (apvažiuoti tos pačios krypties eismo juosta bus leidžiama);

• dviračių vairuotojams nebus taikomas reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto.

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Atsiras nauji kelio ženklai

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Maršrutinio transporto šviesoforai

KET pakeitimuose reglamentuoti atskiri, tik maršrutiniam transportui skirti šviesoforo signalai. Šviesoforus bus tikslinga įrengti sankryžose, kur įrengta raide „A“ pažymėta eismo juosta, taip pat sankryžose, kur užtikrinant prioritetą tikslinga leisti maršrutiniam transportui įvažiuoti į sankryžą anksčiau nei likusiam transporto srautui.

Eismo maršrutiniam transportui skirtose juostose pasikeitimai

Atsirado poreikis plėsti maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis besinaudojančių eismo dalyvių ratą, tose juostose kartu išsaugant maršrutinio transporto pirmumą. KET išskirtos 2 tipų maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos, žymimos:

• raide A, kuriomis gali važiuoti tik maršrutinis transportas;

• simboliu A+, kuriomis, be maršrutinio transporto, galėtų važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai, automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ (kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o) (jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku) ir kitos transporto priemonės, kurioms suteikta tokia teisė: motociklai, lengvieji automobiliai taksi, automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, elektromobiliai, jeigu eismo juosta pažymėta atitinkamu užrašu / simboliu.

„Motociklai galės važiuoti A+ juosta, jei ji bus pažymėta motociklo simboliu. Kokias gatves ar kelius pažymėti šiuo simboliu, spręs kelio savininkai – savivaldybės. Raide A pažymėta eismo juosta ir toliau galės važiuoti tik maršrutinis transportas“, – LRT.lt patikslino Susisiekimo ministerija.

Keičiamas eismas neįgaliesiems

Pakeitimai nustato, kad kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir simboliu „A+“, ne maršrutinėms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama, išskyrus automobilius, pažymėtus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, kuriuose važiuoja neįgalieji į švietimo įstaigą ar iš jos arba į neįgaliųjų dienos užimtumo centrą ar iš jo, jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku jo nustatyta tvarka.

1 Komentaras

  • Ar Kėdainiuose yra tokių ženklų panašių kaip elektromobiliai, mopedai, turbūt net A juostos nėra?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video