Bėgantiems nuo karo – nemokamų paslaugų paketas

 Bėgantiems nuo karo – nemokamų paslaugų paketas

Nuo karo bėgantys Ukrainos gyventojai Kėdainiuose keliaus nemokamai, taip pat jiems nereikės mokėti už lankymąsi Kėdainių krašto muziejuje, kai kurias M. Daukšos bibliotekos ir Kėdainių sporto centro teikiamas paslaugas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotraukų koliažas

Eglė KUKTIENĖ

Krašto politikai priėmė sprendimą, kad žmonės, pabėgę iš Ukrainos dėl ten kilusio karo, Kėdainiuose galės gauti nemažai visokiausių paslaugų visiškai nemokamai.

Kelionės

Karo pabėgėliams suteikiama galimybė nemokamai keliauti miesto ir priemiesčio „Kėdbuso“ maršrutais.

„Kėdbusas“, kuris patirs nuostolius dėl to, kad nemokamai vežios karo pabėgėlius iš Ukrainos, kompensaciją gaus iš savivaldybės lėšų.

Kol kas nėra aišku, apie kokio dydžio pinigų sumą kalbama, nes Kėdainiuose apsistojusių karo pabėgėlių skaičius kiekvieną dieną kinta, o dalis jų turi nuosavas transporto priemones.

Ir bibliotekoje

Taip pat pabėgėliams bus leista naudotis bibliotekos teikiamomis paslaugomis visiškai nemokamai.

Nemokamai rajono savivaldybės M. Daukšos viešojoje bibliotekoje jie galės išsiimti vartotojo pažymėjimus, spausdinti ir nuskenuoti dokumentus.

Reikalingas lėšų poreikis kol kas nėra aiškus dėl tos pačios priežasties – pabėgėlių skaičius per daug dinamiškas.

Kultūra ir sportas

Kėdainių krašto muziejaus, Daugiakultūrio centro, 1863 m. sukilimo muziejaus ir Paberžės istorinio komplekso lankytojo bilietai bus nemokami pabėgusiems nuo karo asmenims. 

Ukrainiečiai taip pat galės nemokamai mankštintis ir atsipalaiduoti Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso saunoje ir plaukimo baseine, esančiame Parko g. 6, Vilainiuose.

Tam, kad galėtų gauti nemokamas paslaugas, užsieniečiai turės pateikti Migracijos departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos išduotą registraciją patvirtinantį dokumentą (pažymą), leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ar nacionalinę vizą.

9 Komentarai

 • Ar neperdaug jiem cia visko?? Xoxolai geriau gyvens nei lietuviai .tegu varo is kur ateja

 • O tai saviems kas? Mes mokėsime už viską, o xaxolai ne? Nieko sau šalis…

 • Dulkinas savus.Žino,kad lietuvis ramus,o …o…olas-patis matote.

 • Dabar žinau kodėl tyras lietuvis nemėgsta „vatnikų“, o ypač pono Valinsko, kuris už savo žmonos koncertus rengiamus nemanau, kad skirs karo pabėgėliams. Bus kulminacija gegužės 9 dieną. Dar ir dabar protestuoja prie Rusijos ambasadų jiems tikriausiai niekas negrės.

 • jie atseit nuo karo pabėgo su tokiomis mašinomis, kad mūsiškiams tik pasvajoti apie tokias.
  Na, o čia jiems dar komfortas suteikiamas.

 • Prastai su Kėdainių valdžia, švaisto pinigus ten kur jų nereik švaistyt. Gerai, kad LIFOSĄ nors išgelbėjo mūsų SEIMAS.

  • Nebus jau taip gerai toje Lifosoje.

 • O kada joje buvo gerai?

 • vaizdelis 4 marsruto autobuse, ilipa kokiu 5,6 metu lietuviukai, perka, gal ir pigius, bet vistiek perka bilietus, o tuo metu prie vairuotojo prieje 2 apie 2 metrus juonuoliai tiesia kazkoki pazymejima ir taria ,mi s ukraini

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video