Skip to content

Balandžius iš kaimynų balkonų iškeldinti – misija sudėtinga

 Balandžius iš kaimynų balkonų iškeldinti – misija sudėtinga

Piqsels.com nuotr.

J. Basanavičiaus g. 25-ojo namo gyventojas savo balkone nusprendė leisti gyventi balandžiams. Ir kol jam, panašu, tie balandžiai nė kiek netrukdo, o gal net kaip tik, suteikia kažkiek laimės, kai kuriems kaimynams jie tapo tikru vargu. Renovuotas namas kenčia nuo paukščių išmatų, kurių nuvalyti tiesiog nespėjama, be to, gyventojai, sušilus orams, kenčia itin nemalonius kvapus.

Vienam kaimynui patinka, kiti kenčia smarvę ir netvarką

Kai kuriems J. Basanavičiaus g. 25-ojo namo gyventojams jau trūko kantrybė – namas renovuotas, pinigai mokami kas mėnesį, o net pro švarius langus žiūrėti jie negali. Namo viršutiniame aukšte įsikūrė balandžiai, kurie apteršia visus po jais esančius langus ir namo fasadą.

,,Tikrai tie karveliai teršia. Ir tuos lizdus kai suka, šakų primėto, pridergia, kiaušinius išmėto. Na, tam kaimynui tai netrukdo, nėra jis gal labai tvarkingas, nemato problemos jis tame. O problema jau nuo pernai. Aš skambinau į ,,Kėdainių butus“ ir sakiau, mokam mokesčius kas mėnesį, tegul sutvarko, bet jie nieko nepadarė. Visas namas jau sukaupęs apie šešis tūkstančius eurų už tą einamąjį remontą, na, negi negali paskirti kažkiek pinigų ir išvaikyti tuos balandžius, užtaisyti ertmes, kur jie tuos lizdus suka?“ – svarstė viena namo gyventoja.

Renovuotas namas kenčia nuo paukščių išmatų, kurių nuvalyti tiesiog nespėjama, be to, gyventojai, sušilus orams, kenčia itin nemalonius kvapus.

Aut. past.

Balandžiai žmogaus balkone, todėl įmonė ten nieko padaryti negali

Moteris, tiesa, spėjo, kad balandžiai įsikūrė virš kito kaimyno balkono, tačiau paaiškėjo, kad situacija visgi yra kiek kitokia. Balandžiai gyvena grynai vieno namo gyventojo balkone, o tai yra privati ir asmeninė jo erdvė, į kurią ,,Kėdainių butai“ lįsti negali. Tiesa, įmonė neslepia, kad skundų dėl balandžių buvo gavusi ir anksčiau.

,,Dėl balandžių tos pačios gyventojas skundas yra buvęs toks, kad kaimyno balkone neva gyvena balandžiai ir kaimyno balkonas yra netvarkingas.

Kadangi tai yra privatus turtas ir su bendro naudojimo objektais tai nėra susiję, mes reaguoti į tokius ,,skundus“ negalime, juolab priversti kitą turto valdytoją tvarkyti savo turtą“, – sakė „Kėdainių butų“ direktorius Paulius Zykas.

Jis taip pat informavo, kad kitų gyventojų skundų dėl balandžių dergimo įmonė nėra gavusi. 

Daugiabučių balkonuose negalima maitinti balandžių, kadangi jie vis tiek teršia ir aplinkinių gyventojų balkonus, tupia ant palangių, gali platinti ligas.

Aut. past.

Tvarką gali padaryti savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius

Vis dėlto Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad būdas susitvarkyti su balandžių ,,augintojais“ yra. Tiesa, tai tikrai nėra ,,Kėdainių butų“ jurisdikcija, o savivaldybės Viešojo tvarkos skyriaus.

,,Daugiabučių balkonuose negalima maitinti balandžių, kadangi jie vis tiek teršia ir aplinkinių gyventojų balkonus, tupia ant palangių, gali platinti ligas.

Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, kad asmenys privalo prižiūrėti savo gyvenamuosius ir kitos paskirties pastatus bei patalpas taip, kad nebūtų pažeistos trečiųjų asmenų teisės.

Už šių taisyklių nesilaikymą gali atsirasti administracinė atsakomybė, bet kiekvienu konkrečiu atveju reikia aiškintis individualiai.

Viešosios tvarkos skyrius gauna skundų ir prašymų dėl to, kad kaimynai balkonuose maitina balandžius.

Jei nepavyksta susitarti gražiuoju, tokiems asmenims gali būti paskirta administracinė nuobauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 str. (Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas)“, – aiškina savivaldybės atstovai.

Balandžiai yra žinomi kaip ligų pernešėjai, ir nors tiesioginis užsikrėtimas žmonėms nėra labai dažnas, rizika vis tiek yra. Štai keletas pavojingesnių ligų ir parazitų, kuriuos jie gali pernešti:

  • Ornitozė (psitakozė) – bakterinė infekcija, kuri gali sukelti gripui panašius simptomus, bet gali komplikuotis į plaučių uždegimą.
  • Kriptokokozė – grybelinė liga, kuri plinta per sausas balandžių išmatas. Gali paveikti kvėpavimo takus ar net centrinę nervų sistemą.
  • Histoplazmozė – dar viena grybelinė infekcija, sklindanti nuo paukščių išmatų. Gali būti itin pavojinga žmonėms su silpna imunine sistema.
  • Salmonelė – balandžių išmatos gali būti užkrėstos šia bakterija.
  • Išoriniai parazitai – balandžiai gali pernešti blusas, erkutes ir utėles, kurios gali patekti į butą.

Balandžių gyvenimas daugiabučiuose namuose atneša ir daugiau žalos:

  • Balandžių išmatos yra rūgščios, jos gali pažeisti dažus, tinką ar net metalinius paviršius.
  • Ilgainiui susikaupus išmatoms atsiranda nemalonus kvapas, ypač karštu oru.
  • Balandžių lizdai balkonuose yra netvarkingi, dažnai pilni šiukšlių, plunksnų, išmatų – visa tai pritraukia vabzdžius.
  • Nuolatinis burkavimas ir jų vaikų cypsėjimas gali būti erzinantis.
  • Balandžiai veisiasi dažnai, net keletą kartų per metus. Tad jei leidžiama porai apsigyventi – netrukus jų gali būti daug daugiau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video