Babėnų šile žydi žibutės – savaitgalį prognozuojamas žydėjimo pikas

 Babėnų šile žydi žibutės – savaitgalį prognozuojamas žydėjimo pikas

Kėdainietė fotografė, aktyvaus laisvalaikio gamtoje propaguotoja Gražvilė Vaitiekūnienė užfiksavo gausybę žydinčių pavasarinių gėlyčių./Gražvilės Vaitiekūnienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste jau žydi žibutės. Babėnų šile šiomis dienomis žibučių vietomis tiek, kad raibsta akys. Gamtininkai sako, kad tai pirmosios pavasarinės žibutės, o šiltėjant dienoms jų pražys vis daugiau. Ateinantį savaitgalį prognozuojamas tikras žibučių žydėjimo pikas.

Užfiksavo nuotraukose

Kėdainietė fotografė, aktyvaus laisvalaikio gamtoje propaguotoja Gražvilė Vaitiekūnienė gausybę žydinčių pavasarinių gėlyčių užfiksavo trečiadienį.

Tačiau moteris sako, kad žibutės pradėjo žydėti daug anksčiau, tiesiog dabar labai palankus žydėjimui metas ir kuo toliau, tuo jų žydės vis daugiau.

„Žibutės nenoriai lindo, nes naktys šaltos buvo, tačiau, kas nori pasigrožėti šiomis gėlytėmis, į šilą turėtų atvykti šį savaitgalį, mat turėtų būti pats jų žydėjimas“, – prognozavo gamtos ženklus stebinti ir jos grožį fiksuojanti G. Vaitiekūnienė.

Gražvilės Vaitiekūnienės nuotr.

Ir pavieniai, ir su šeima

Iš tiesų Babėnų šilas pavasarį tapo tikru kraštiečių traukos centru. Čia žmonės traukia ir vieni, ir su šeimomis.

Kėdainiečiai Erika ir Mantas Oksai į šilą traukia su visa savo gausia šeima – dviem sūnumis ir dukryte.

„Vaikščiojom visur: ir vienu, ir kitu takeliu. Žibučių yra visur daug pridygę“, – šypsojosi gėlytes apžiūrinėdama E. Oksienė.

Babėnų šilas pavasarį tapo tikru kraštiečių traukos centru. Čia žmonės traukia ir vieni, ir su šeimomis.

Aut. past.

Atsiskleidžia grožis

Kėdainių rajono gyventojas, aktyvus dviratininkas Mindaugas Nefas pirmąsias žibutes Babėnų šile užfiksavo per Tarptautinę moters dieną, Kovo 8-ąją.

Vyriškis tuo metu važinėjosi dviračiu ir grožėjosi nuostabiais gamtos vaizdais.

„Babėnų šile jau gražu. Žibutės jau žydi daugelyje vietų – jų nepastebėti nebeįmanoma, reikia tik džiaugtis“, – kalbėjo M. Nefas.

Gražvilės Vaitiekūnienės nuotr.

Gamtininkų žodis

Gamtininkai sako, kad mūsų miškuose ir pamiškėse auga triskiautė žibuoklė (Hepatica nobilis). Jų žiedeliai tamsiai mėlyni su puokšte ilgų baltų kuokelių. Neretai galima rasti ir žibuoklių raudonais, rausvais ar baltais žiedeliais.

Žibuoklės kartais žydi rausvai dėl dirvos savybių, o augimo sąlygoms pasikeitus, žiedeliai vėl nusispalvina mėlynai.

Natūraliai žibuoklės auga pavėsyje arba pusiau pavėsyje, dažniausiai po medžiais ar krūmais, šlaituose ir slėniuose.

Sode žibuoklėms taip pat reikia parinkti pavėsingą vietą, nes saulėje augalai skursta, žiedeliai labai greitai peržydi ir išblunka.

Žibuoklės mėgsta drėgną žemę ir orą, bet nepakenčia stovinčio vandens. Gamtoje jos kasmet storai užklojamos nukritusiais lapais, kurie pamažu suyra.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content