Atsistatydino aviacijos mokyklos vadovas

 Atsistatydino aviacijos mokyklos vadovas

Prieš keletą savaičių iš pareigų pasitraukė Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos direktorius Juozas Rimkevičius. Jis ne tik buvo vienintelis šios mokyklos vadovas nuo pat jos įkūrimo 1983 m., bet ir sumanytojas bei įkūrėjas.

Ilgametis jaunųjų aviatorių mokyklos vadovas atsistatydinti nusprendė po to kai mokyklos steigėja, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), priėmė nutarimą reorganizuoti šią neformaliojo ugdymo įstaigą ją prijungiant ir panaikinant juridinio asmens statusą.

Pasitraukus Vaikų aviacijos mokyklos vadovui, įstaigos direktoriaus pareigas perima buvusi direktoriaus pavaduotoja Kristina Virgayle.

Liepos viduryje atsistatydino ilgametis Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos direktorius Juozas Rimkevičius.Reorganizuoja nepasitarę

Unikali ir iki šiol pasaulyje vis dar vienintelė vaikų aviacijos mokyklos bendruomenė artėjančio rugsėjo laukia su nerimu. Ir ne todėl, kad paširdžius virpins nedrąsių pirmokėlių klegesys ar dar viena nauja pradžia. Atvirkščiai, kai rugsėjį daugelyje ugdymo įstaigų mokslo metai prasideda, mažieji aviatoriai skaičiuoja paskutines užsiėmimų savaites, mat mokslo metai čia prasideda sausio mėnesį, o baigiasi pačioje spalio pradžioje.

Šių metų rugsėjis Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklai atneša permainų ir daug nežinios, mat mokyklos steigėja ŠMSM, dar balandį priėmė sprendimą nuo šių metų rugsėjo 1 d. reorganizuoti šią ugdymo įstaigą, ją prijungiant prie biudžetinės įstaigos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, kuriam ir pereis visos reorganizuojamos įstaigos teisės ir pareigos. Tuo pačiu Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla netenka juridinio asmens statuso, kurį ji buvo įgijusi nuo 1994 m.

Tokia žinia sukrėtė visą aviacijos mokyklos bendruomenę, nes sprendimas mokyklos steigėjo teises perduoti kitai įstaigai buvo itin netikėtas.

„tiesiog pastatyti prieš faktą. Mano nuomone, toks sprendimas buvo priimtas skubotai ir neapgalvotai. Šių metų balandžio pabaigoje ŠMSM, nepasikonsultavusi nei su aviacijos mokykla, nei su jos vadovu, nei su aviatoriais apskritai, vienašališkai nusprendė, kad Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklą reikia reorganizuoti ją prijungiant prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Jei iki šiol aviacijos mokykla su šiuo centru buvo vieno lygmens, t. y. abi institucijos buvo savarankiškos, tai nuo šio rugsėjo aviacijos mokykla tampas tik šio centro padaliniu. Tai yra žingsnis žemyn ir tai mus labai neramina. Nes nuo šiol mūsų likimą, dalį finansinių klausimų, mokyklos tvarką ir kitus svarbius klausimus lemsime nebe mes patys, o žmonės, kurie su aviacijos mokykla niekada nieko bendra neturėjo. Įtariu, kad gali būti ir įvestas mokestis už mokslą, kurio iki šiol mokiniams niekada mokėti nereikėjo, ir mano idėja nuo pat mokyklos įkūrimo buvo tokia, kad mokslas turi būti visiems prieinamas ir nemokamas.

[quote author=“Aut. past.“]Šių metų rugsėjis Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklai atneša permainų ir daug nežinios, mat mokyklos steigėja ŠMSM, dar balandį priėmė sprendimą nuo šių metų rugsėjo 1 d. reorganizuoti šią ugdymo įstaigą.[/quote]

Mokyklos vadovybė, aišku, su tokia reorganizacija nesutiko, tad kreipėmės į Lietuvos Respublikos prezidentę, Ministrą Pirmininką, Seimo narius su atviru laišku prašydami sustabdyti ŠMSM sprendimą dėl reorganizacijos ir subūrus daugiašalę darbo grupę svarstyti reorganizacijos klausimą iš naujo. Deja, sprendimas dėl reorganizacijos atšauktas nebuvo, aviacijos mokykla nuo rugsėjo tampa pavaldi minėtam centrui. Todėl aš nusprendžiau trauktis iš vadovo pareigų. Jau esu pensinio amžiaus, tad perleidžiu mokyklos vairą jaunesniems – jie gal prie naujo mokyklos statuso geriau prisitaikys, ras galimybių ir toliau puoselėti šią veiklą naujomis aplinkybėmis“, – sakė J. Rimkevičius.

Bus pigiau?

ŠMSM Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos reorganizavimo tikslą apibrėžė labai lakoniškai – optimizuoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžių įstaigų tinklą, mažinti jų valdymo išlaidas, racionaliai naudoti materialinius ir finansinius išteklius.

[quote author=“Aut. past.“]Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos centrinė būstinė įsikūrusi Kėdainiuose, tačiau veikia 10 filialų įvairiuose Lietuvos miestuose. Iš viso mokykloje šiais mokslo metais aviacijos pagrindų mokosi 179 vaikai.[/quote]

„Neįtikinamai skamba ministerijos prognozės, kad B. Oškinio mokyklos panaikinimas padės pasiekti ekonominės naudos. Susipažinus su ministerijai pavaldžių neformaliojo švietimo įstaigų 2018–2019 m. I ketv. audito išvadomis, paaiškėja, kad B. Oškinio mokykla dirba pigiausiai (dėl neaukštų atlyginimų, mažų valdymo išlaidų). Kokia logika vadovaudamiesi reorganizacijos iniciatoriai tikisi, kad „pigios“ įstaigos funkcijas pavedus vykdyti „brangesnei“ ir dar be reikiamos patirties ta veikla atpigs, o rezultatai pagerės? Tai negirdėtas ekonomikos reiškinys, panašus į netiesos sakymą“, – dėl reorganizacijos apgailestauja J. Rimkevičius.

Nuo šiol įstaigai vadovaus Kristina Virgayle.Domisi užsieniečiai

Aviacijos mokyklos įkūrėjas taip pat baiminasi ir dėl mokyklos ateities, ar ji naujiesiems jos šeimininkams rūpės lygiai taip pat, kaip ir jos kūrėjams.

„Visų pirma, mokykla turi tapti ne objektu, kurį tvarko kas nors iš šalies, o subjektu – veikėju, turinčiu savo veidą, tradicijas, tempus“. Tai habil. dr. Meilės Lukšienės, švietimo reformos Lietuvoje pradininkės, žodžiai, ištarti 1993 m.

Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla ne ministerijos kūrinys. Su vaikų aviacinio ugdymo idėja lietuvių tauta ėjo nuo praeito šimtmečio, tarpukario. Keitėsi galimybės, keitėsi vaikų ir jaunimo įtraukimo į aviacinę veiklą formos, tačiau per visus kataklizmus leitmotyvas buvo vienas – jaunimui ir vaikams reikia suteikti sparnus. Atkūrus nepriklausomybę, atsirado galimybė daugelio kartų siekį įkūnyti profesionalios mokyklos pavidalu.

Broniaus Oškinio mokykla kasmet sulaukia užsienio svečių, norinčių pamatyti, pasisemti patirties bei gauti metodikas, tikėdamiesi įgyvendinti panašią veiklą savo šalyje. Aktyviausi buvo čekai, ispanai, italai, Latvijos, Estijos, Moldovos atstovai. Mūsų žiniomis, nė vienoje šalyje to padaryti dar nepavyko. To priežastys, ko gero, skirtingos, tačiau viena visoms šalims bendra – ten ne Lietuva. Ten nebuvo Dobkevičiaus ir Gustaičio, Dariaus ir Girėno, Oškinio ir Karvelio, Smetonos ir Žemaičio, Pakarsko ir Zalubos ir t. t. Šių ir daugybės kitų jų bendražygių visuma sąlygojo tautos mentalitetą, kad valstybę stiprinti ir puoselėti reikia per jaunimo ir vaikų prigimtinj siekj pažinti ir tobulėti.

Gaila, kad ŠMSM nusprendė, kad mokykla neverta savarankiškumo ir juridinio asmens statuso. Belieka tikėtis, kad naujieji mokyklos šeimininkai ją brangins ir puoselės, įsiklausys į senbuvių nuomonę ir patarimus“, – viliasi aviacijos mokyklos įkūrėjas J. Rimkevičius.

Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos centrinė būstinė įsikūrusi Kėdainiuose, tačiau veikia 10 filialų įvairiuose Lietuvos miestuose. Iš viso mokykloje šiais mokslo metais aviacijos pagrindų mokosi 179 vaikai.

 

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video