Asociacija „Mes kitokie vaikai“ kviečia vaikams padovanoti knygų

 Asociacija „Mes kitokie vaikai“ kviečia vaikams padovanoti knygų

J. Gasiūnienės nuotr.

Asociacija „Mes kitokie vaikai“, vienijanti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus, kviečia visus padovanoti įvairių knygų. Jų mamos taip pat mielai priimtų įvairias knygas, ypač apie negalias. O žmonės, norintys paaukoti knygų, jas gali pristatyti į UAB „Jurasta“, Ramybės skv. 3, darbo laiku, 8–18 val., darbo dienomis.

Nori paskatinti į rankas paimti knygą, o ne išmanųjį įrenginį

„Mūsų asociacija vienija labai įvairaus amžiaus – nuo 2 iki 21 metų – vaikus su negalia. Jie yra įvairaus suvokimo, išsivystymo lygio, todėl ir knygos jiems tinka labai įvairaus turinio – vaikiškos, paaugliškos, sensorinės, t.y. kai palietus paviršių vaikas jaučia tam tikrą medžiagą. Mamoms taip pat tiktų įvairios knygos“, – apie tai, kokiomis knygomis galėtų dalintis žmonės, pasakojo asociacijos vadovė Jurgita Gasiūnienė.

Jos teigimu, knyga visada yra mūsų šviesos ir žinių šaltinis, todėl norisi ir vaikus sudominti, paskatinti į rankas paimti knygą, o ne išmanųjį įrenginį: „Mes labai nuo jų atitolstame. Norėtume padėti daugiau vaikams lavintis, skatinti jų suvokimą per literatūrą. Autizmo atveju vaikai skaitymo gal kiek prisibijo, bet vis tiek norėtųsi suteikti jiems galimybę susipažinti, pamilti knygą“.

Anot asociacijos „Mes kitokie vaikai“ vadovės Jurgitos Gasiūnienės, kad ir kiek knygų geradariai bedovanotų, jų per daug nebus: „Jeigu knygų mums bus per daug, turėsime, su kuo pasidalinti. Tarkim, su rajonais, kurie neturi bibliotekų“./Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės atsiliepia noriai

Žmonės į prašymą, pasak J. Gasiūnienės, atsiliepia gana noriai ir dalijasi tiek, kiek gali: „Nėra taip, kad labai daug kas dovanotų knygas, suprantama, gal ne visi turi vaikiškų knygelių namuose, bet jau gavau siuntų su knygomis ir iš kitų organizacijų, gavau pasiūlymų pasidalinti tuo, ko kiti galbūt turi daugiau“.

Norintiems padovanoti knygų, į pačią asociaciją jas pristatyti dabar ne pats tinkamiausias metas, nes jos nariai, orams sušilus, vis daugiau keliauja. Todėl, kaip jau minėta, geriausia jas atnešti į parduotuvę „Jurasta“.

Anot J. Gasiūnienės, kad ir kiek knygų geradariai bedovanotų, jų per daug nebus: „Jeigu knygų mums bus per daug, turėsime, su kuo pasidalinti. Tarkim, su rajonais, kurie neturi bibliotekų“.

„Mūsų asociacija vienija labai įvairaus amžiaus – nuo 2 iki 21 metų – vaikus su negalia. Jie yra įvairaus suvokimo, išsivystymo lygio, todėl ir knygos jiems tinka labai įvairaus turinio – vaikiškos, paaugliškos, sensorinės, t.y. kai palietus paviršių vaikas jaučia tam tikrą medžiagą. Mamoms taip pat tiktų įvairios knygos“.

J. Gasiūnienė

Planų, kaip panaudoti knygas, turi daug

Termino, iki kada galima dovanoti knygas, taip pat nėra.

„Kai žmonės gali, tegul ir neša. Mes pasitarėme, kad knygas galime priimti nuolat, nes tikrai rasime, su kuo jomis pasidalinti, jei prikauptume tiek, kad nebeturėtume, kur dėti. O jei tai išaugtų į didelę biblioteką, įsirengtume mūsų planuojamą sensorinį skaitymo kampelį, – planais dalijosi asociacijos vadovė. – Taip pat mes labai mėgstame žygiuoti, todėl ten, kur vaikštome su vaikais, pakeliui galbūt galėtume įsirengti mažas bibliotekėles, kad vasarą bevaikštinėdami ir pavargę galėtume kažkur prisėsti ant kelmelio ir paskaityti knygelių. Idėjų turime daug ir įvairių, norėtume jas išplėsti, todėl tikrai mylėsime ir sugalvosime, kaip padaryti, kad visi, ne tik pas mus besilankantys vaikai, galėtų tomis knygomis naudotis.“

7 Komentarai

  • Didesnės pagyrų puodės ir materialistės uz ją nėra! Galvą tegul persišviečia

  • Dar viena galimai reklamuojasi iš vaikų, gerai, kad kėdainiečiai neakli. Juokdarė ir tiek. Ir nemoka bendrauti fajabooke, blokuoja

  • Šaunuolė, Jurgita. Nuolat kuri gėrį ten, kur niekas iki tavęs piršto net nejudino. Esi paprastas, nuoširdus žmogus, o pavyduolių liežuviai te tavęs nestabdo. Visokiariopos sekmės. Palaikau ir palaikysiu tavo pokitį, kurį kuri. Tokių žmonių Kėdainiuose reta.

  • Ši moteris tiek nesavanaudiškas nuoširdus žmogus, kad dar reikia tokių paieškot. Gėda už šlykščių liežuvautojų komentarus, kurie nieko neveikia, tik kaip hienos ieško kur šiukšlių papilt. Svetima gėda.

  • Iš kur žmonėse tiek pykčio, neapykantos ir pavydo? Nesugebate net vardo parašyti(anonimas). Imkite ir padarykite ką nors gero kitiems. Ar nors kartą atėjote ir pasidomėjote asociacija „Mes kitokie vaikai“ kuo jie gyvena, kas ją sudaro, gal jiems reikia pagalbos? Ar nors kartą ištiesėte pagalbos ranką šeimoms auginančioms vaikus su negalia? O gal geriau būtų, kad niekas nekalbėtų apie tai, apie iškylančias problemas ir reikalingą pagalbą? Tikrai ne! Tai netrukdykite žmonėms kurie dirba dėl tų šeimų ir daro daug. Jurgitos parašyti projektai kurių pagalba įrengtos sensorinės erdvės, kuriose vaikai ir mamos jaučiasi gerai, specialistų paieška ir pagalba vaikams, pabuvimas kartu, vienas kito palaikymas, pastiprinimas. Jurgita subūrei šaunią bendruomenę! Stiprybės, nekreipk dėmesio į pavyduolius ir ženk į priekį!

  • Puiki iniciatyva!Knygą mylėti ir ja mėgautis reikia išmokti dar vaikystėje.Kuo daugiau vaikus sudominsim,tuo daugiau jie skaitys.Nereikia negatyvo ir asmeninio nusistatymo kur dedamos pastangos padėti ir suteikti galimybę.Kiekvienas turėkite nors lašelį atjautos ir tai jau bus gerai.

  • Labai džiaugiamės būdami Jurgitos įkurtos asociacijos Mes kitokie vaikai nariais. Kiek Jurgita ir jos suburta komanda padarė gero mūsų vaikams, tiek nė vienas kėdainietis nėra padaręs dėl vaikų su negalia. Mūsų vaikas nuo to laiko kai tapome asociacijos nariais yra tiek daug pasiekęs , kad negalėjau įsivaizduoti . Ir viskas tik Jurgitos suburtų specialistų komandos pagalba,kurie nuosekliai dirbo. O liežuviais plaka kas neturi tokių vaikų ir neturi supratimo, kaip sunku yra auginti tokius vaikus. Visuomenė be galo netolerantiška žmonėms su negalia, nes jie nurašomi,. kaip nereikalinga visuomenės dalis. Turbūt nė vienas nenorėtumėt atsidurti jų ir mūsų, tėvų auginančių vaikus su negalia ,vietoje…

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video