Artėja mokslo metai. Kokie jie bus?
Urtė Pipynytė
Nors galutiniai sprendimai dėl to, kaip naujuosius mokslo metus pradės mokiniai, dar nepriimti, Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba (NEPT) tikina – jie yra už tai, kad rugsėjo mėnesį visi vaikai grįžtų į mokyklas. Tą patį patvirtino ir neseniai Kėdainiuose viešėjusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė.
Dar liepos viduryje vienas iš NEPT narių, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga, savo facebook paskyroje pasidalino eilinio NEPT posėdžio postulatais. Juose minima, kad nuo rudens visi vaikai, išskyrus tuos, kuriems diagnozuotas koronavirusas, turėtų grįžti į mokyklas kontaktiniam ugdymui.
Planuojama, kad vaikų testavimas ir vakcinavimas bus rekomendacinis, savanorišką sprendimą priims patys vaikai ir jų tėvai.
Tokiomis prognozėmis apsidžiaugė ne vienas mokytojas, tarp jų ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje lietuvių kalbą dėstanti Vaida.
„Motyvacija mokytis visada didesnė būnant klasėje. Be to, žmogus yra socialinė būtybė, kuriai reikia gyvo bendravimo, bendradarbiavimo, juoko ir laiko kartu“, – įsitikinusi mokytoja.
Kad nuo rugsėjo mokslai vyks kontaktiniu būdu, džiaugiasi ir dviejų mokinių, antrokės ir penktokės, mama Rasa.
Ji įsitikinusi, kad toks ilgas laiko praleidimas priešais kompiuterio ekraną kenkia patiems vaikams: jie dažniau skundžiasi akių, galvos, nugaros skausmais, namuose jiems sunkiau susikaupti.
„Juo labiau nuotoliniai mokslai jau išvargino ne tik vaikus. Atrodo, kad lygiai tokius pat mokslus krimsti teko ir mums patiems, tėvams“, – sako Rasa.
Tačiau ne visus tokie planai džiugina. Štai Kėdainiuose vasarą leidžianti būsima Vilniaus universiteto trečiakursė Ieva tikina – jei tik turėtų galimybę rinktis, tikriausiai liktų prie nuotolinio mokymosi. Ji pripažįsta, kad mokantis šiuo būdu sunkiau išlaikyti artimą ryšį su kurso draugais, tačiau mintis apie mokslus, neprisirišant prie vietos, ją žavi labiau.
„Be to, taip mes, studentai, sutaupom tikrai daug laiko. Anksčiau vien važiuodama į universitetą užtrukdavau beveik valandą, ką jau kalbėti apie ilgas pertraukas tarp paskaitų, kurių metu nuveikti ką nors produktyvaus – tikrai sudėtinga“, – mintimis apie nuotolinio mokymosi privalumus dalijosi Ieva.