Ar Tarybos nariai gali balsuoti savarankiškai?

 Ar Tarybos nariai gali balsuoti savarankiškai?

Ar gali rajono Tarybos nariai posėdžiuose, kur priimami viso rajono gyventojams svarbūs sprendimai, balsuoti savarankiškai? Taip, kaip jiems liepia sąžinė? Taip, kaip jie įsipareigojo rajono žmonėms?

Ar vis tik jiems tiesiog privaloma paklusti atstovaujamų partijų skyrių pirmininkų nurodymams? Tų pirmininkų, kurių darbo vietos ir atlyginimai tiesiogiai priklauso nuo rajono vadovų malonės.

Kaltina demokratijos nebuvimu

Tokie klausimai iškilo po paskutinio rajono Tarybos posėdžio, kai konservatorių partiją rajono Taryboje atstovaujantis Rimgaudas Rimošaitis šios partijos skyriaus primininką Henriką Vaicekauską apkaltino dirbant baltarusiškais antidemokratiniais metodais.

Pasak jo, H. Vaicekauskas jam nuolat nurodinėja, kaip šis turi balsuoti vienu ar kitu klausimu ir daro nuolatinį spaudimą. Tuo tarpu H. Vaicekauskas R. Rimošaičio kaltinimus neigia ir tikina, kad tai tėra Tarybos nario fobijos.

Jaučia nuolatinį spaudimą

Viešai prabilti apie vidinius nesutarimus  su H. Vaicekausku R. Rimošaitis ryžosi po paskutinio rajono Tarybos posėdžio.

Politikui kantrybė trūko išvydus, kad posėdyje kaip stebėtojai dalyvauja trys jo partijos kolegos – biudžetinėse įstaigose dirbantys H. Vaicekauskas ir Laima Žilytė bei pensininkė Irena Stanislauskienė.

[quote author=“R. Rimošaitis“]Nuolat jaučiu partijos skyriaus pirmininko spaudimą, kuris prieš Tarybos posėdžius nurodo, kaip mes, rajono Tarybos nariai, turime balsuoti. Tai labai aiškūs ir primityvūs baltarusiški metodai – daryk taip ir ne kitaip. [/quote]

„Jie į posėdį atėjo, mano nuomone,  manęs kontroliuoti, nes man nurodyta, kad turiu pritarti mero teikiamiems sprendimams. Partijos kolegų dalyvavimą posėdyje tik taip galėjau suprasti.

Nuolat jaučiu partijos skyriaus pirmininko spaudimą, kuris prieš Tarybos posėdžius nurodo, kaip mes, rajono Tarybos nariai, turime balsuoti.

Tai labai aiškūs ir primityvūs baltarusiški metodai – daryk taip ir ne kitaip.

Mano supratimu, pats partijos skyriaus pirmininkas gauna nurodymą – mero spaudimą, kaip balsuoti. Ir čia diskutuoti nėra ką, nes ir jis, ir jo žmona vadovauja biudžetinėms įstaigoms, kurios pavaldžios merui.

Rimgaudas Rimošaitis (kairėje) partijos skyriaus pirmininką Henriką Vaicekauską kaltina dirbant baltarusiškais metodais, o šis atremia, kad tokie kaltinimai – R. Rimošaicio fobijos.Aš visada prieštarauju tokiems nurodymams ir balsuoju pagal Tėvynės sąjungos ideologiją ir savo sąžinę, todėl nuolat partijos viduje sulaukiu priekaištų, o šį kartą sulaukiau ir palydos posėdyje. Tikriausiai partijos kolegos įsivaizdavo, kad jų buvimas mane įpareigos balsuoti atitinkamai“, – sakė R. Rimošaitis.

Sulaukė ir atvirų grąsinimų

Ilgamečiui politikui, kuris buvo vienas iš Tėvynės sąjungos Kėdainių skyriaus steigimo iniciatorių ir ilgą laiką ėjo šio skyriaus pirmininko pareigas, skaudu ir labai apmaudu, kad partijoje nebesivadovaujama demokratijos metodais, o asmeniniai kai kurių politikų interesai iškeliami aukščiau už ideologiją ir vertybes.

„Jaučiu didelį psichologinį spaudimą, bet esu labai užsigrūdinęs. Esu sulaukęs ir atvirų grąsinimų, kad pašalins mane iš partijos, bet aš to nebijau, nes nėra manęs už ką pašalinti.

Bandyta mane skųsti ir etikos komisijai, bet jokia komisija negali prisiimti tokios atsakomybės, nes nepadariau nieko neteisėto. O štai, kad partijos pirmininkas ir bibliotekoje dirbanti Laima Žilytė darbo metu savo darbo laiką gaišta posėdžiuose, tai jau kitas dalykas. Labai blogai, kad biudžetinių įstaigų darbuotojai darbo laike eina į posėdžius kai konkretūs su jų darbu susiję klausimai posėdyje nesvarstomi“, – sakė R. Rimošaitis.

Ginasi davęs nurodymus

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Kėdainių skyriaus pirmininkas, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas neigia darąs spaudimą R. Rimošaičiui ir ginasi duodąs nurodymus, kaip šiam balsuoti. Politiko pasisakymus apie vidinius partijos nesutarimus jis vadina fobijomis: „Rajono savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavau, nes jame buvo nagrinėjamas su mano vadovaujama įstaiga susijęs klausimas. O tiksliau – moksleivio mamos prašymas kompensuoti kelionę į kitą mokyklą. Mes buvome rekomendavę po konfliktinės situacijos keisti mokyklą, todėl man buvo aktualu, kaip šis klausimas bus svarstomas.

Partijos kolegos R. Rimošaičio pasvarstymų niekaip nevertinu. Su tokiomis R. Rimošaičio fobijomis, nėra net ką komentuoti.

Aš, kaip Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Kėdainių skyriaus pirmininkas R. Rimošaičiui jokių nurodymų neduodu ir negaliu duoti. Jis gali vykdyti tik mūsų skyriaus Tarybos pavedimus arba tam tikras rekomendacijas. Kadangi jis į Kėdainių rajono savivaldybės Tarybą išrinktas su partijos sąrašu, į skyriaus Tarybos sprendimus privalo atsižvelgti arba vykdyti jam duotus pavedimus, jeigu tokių būna“.

Pabėgo iš darbo

Ką rajono Tarybos posėdyje darbo metu veikė konservatorė Laima Žilytė, kuriai neseniai buvo sukurtas etatas M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, jos vadovė Birutė Ruzgienė taip pat nežinojo.

Bibliotekos direktorė nustebo išgirdusi, kad jos pavaldinės darbo metu net nebuvo darbo vietoje.

Pasak B. Ruzgienės, L. Žilytė kelioms valandoms iš darbo išėjo nepranešusi, tad jai dėl to teks rašyti pasiaiškinimą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video