Skip to content

Amatų ir skonių mugėje kainos kandžiojosi, bet prekyba virė

 Amatų ir skonių mugėje kainos kandžiojosi, bet prekyba virė

Didžiosios Rinkos aikštėje šurmuliavusioje mugėje kėdainiečiai dairėsi įvairių gėrybių./ Liepos Vanagaitės nuotr.

Šiandien Didžiosios Rinkos aikštėje vyko Amatų ir skonių mugė. Lietaus nepabūgę kėdainiečiai ieškojo naujų ar jau pamėgtų maisto produktų, amatininkų kūrinių ir sodinukų.

Prekių galima buvo rasti labai įvairių

Dauguma iš visos Lietuvos prekiauti į Kėdainius atvykusių kūrėjų pasakojo, kad Kėdainiai jau yra pamėgtas jų miestas, į kurį visada smagu sugrįžti ir sudalyvauti mugėse. Visgi, čia buvo atvykusių ir tokių, kuriems tai pirmas kartas Kėdainiuose.

Medinėmis dėlionėmis prekiaujanti Asta pasakojo, kad šiuo verslu užsiima vos pusę metų, todėl ir prekyba mugėse – dar naujas, tačiau smagus dalykas.

„Dar mugei neprasidėjus, jau turėjome pirmuosius pardavimus, tai labai džiaugiamės. Be to, Kėdainiuose labai graži aplinka“, – pasakojo iš Kauno atvykusi verslininkė Asta.

Pasak „Fantasy Puzzles“ savininkės, tokie prekymečiai jiems yra geras būdas atrasti pirkėjų, nes kuriamas produktas yra toks, kurį reikia pamatyti ir paliesti gyvai.

O štai drabužių kūrėja Dalia Gečienė pasakojo, kad Kėdainiuose lankosi jau bent dešimtą kartą, nes čia taip pat džiugina graži Didžiosios Rinkos aikštė bei draugiški žmonės.

„Šiandien Dievulis nedavė gero oro, bet jau prekyba vyksta. Tikiuosi, kad vyks ir geriau, kai pasibaigs lietus, nes dabar sunku drabužius matuotis. Nedėkingas, labai šaltas pavasaris, tai truputį stabdo prekybą“, – dalijosi „Enli 5“ įkūrėja.

Anot D. Gečienės, pirkėjų įpročius lemia ne tik oro sąlygos, bet ir kitos aplinkybės skatina mažesnį vartojimą.

„Žmonės dabar labai motyvuotai paskaičiuoja, pasveria ir perka tai, kas reikalinga. Aišku, ir politinė situacija, ir oro situacija, ir daugiau yra tokių veiksnių, kas stabdo tą besaikį vartojimą. Dabar žmonės iš tikrųjų saikingai vartoja, dėl to reikia džiaugtis“, –  pasakojo drabužių kūrėja.

Kėdainiečiai mėgsta augalus

Kita paklausi prekė tokiuose prekymečiuose – sodo augalai. Dr. Kęstutis Malinauskas pasakojo, kad Kėdainiuose pirkėjų visada atsiranda.

„Kai yra galimybė, visada mielai atvykstame į Kėdainius, nes kėdainiečiai mėgsta augalus, juos sodinasi ir prekyba Kėdainiuose dažniausiai einasi smagiai“, – džiaugėsi iš Kauno atvykęs „Malinausko medelyno“ savininkas.

O augalų pirkimo tendencijos, pasak K. Malinausko, priklauso nuo sezono: „Mūsų prekė yra ganėtinai sezoninė, tai mums, kai renginiai yra anksčiau pavasarį, elementariai pirkimas būna didesnis, todėl, kad žmonės būna mažiau dar pasisodinę augalų tais metais. O kai būna vėlyvą pavasarį, tai jau būna žmonės įsigiję augalų turgavietėse, kitose vietose ir tada jau tas pirkimas būna prastesnis“.

Kėdainiečių jau pamėgti skoniai

Įvairius pagardus gaminantis Vilius Tamošaitis pasakojo, kad jau nebesuskaičiuoja, kelintą kartą prekiauja Kėdainiuose, o mūsų miestą yra labai pamėgęs.

„Čia mano labai mėgstama vieta. Netgi turiu specialiai Kėdainiams sukurtą pagardą – agurkų džemą su mėtomis, kurį sukūriau pernai Agurkų festivaliui ir jis labai išpopuliarėjo“, –  dalijosi „Maži mamutai“ įkūrėjas.

Anot V. Tamošaičio, prekyba su laiku sekasi vis geriau, nes nuolat kuriami vis nauji produktai, taip didėja ir klientų skaičius.

„Labai vertinam kokybę, o klientai vertina taip pat ir pastebime grįžtančius klientus ir Kėdainiuose, ir kituose miestuose. Jau turim savo pastovių klientų ratą, tai nėra taip, kad žmones gąsdintų kaina. Ateina tokie žmonės, kurie, kaip aš sakau, ne mūsų kainų krepšelio lygio ir sako, kad parduotuvėje tai, kas pas mus kainuoja 5 eurus, nusipirktų už 2,5. Aš sakau, kad žinau, kaip padaryti už 2,5, bet sakau, ar tikrai jūs norėtumėte tai valgyti? Tai mes orientuojamės į kokybę, turime savo klientą ir nusprendėme atsižvelgti į jį“, – pasakojo V. Tamošaitis.

Pastebinti sumažėjusį pirkimą

Dar viena verslininkė Sonata, prekiaujanti Latvijoje pagamintais įvairiais šaltalankių produktais, sakė pastebinti, kad pirkimas yra sumažėjęs.

„Prekyba einasi po truputį, nes oras nedžiugina, tai galbūt išgąsdino pirkėjus. Ir apskritai pirkimas labai keičiasi, nežinau kodėl, bet ne tik čia, o ir prekybos centruose, prekyba krenta. O mugėse tai irgi priklauso nuo šventės dydžio – jei didesnė, tai perka daugiau, jei mažesnė, kaip čia, tai prekyba tikrai prastesnė“, – teigė „Šaltalankis šermukšnis“ įkūrėja.

Mugėje buvo galima sutikti ir bazilikų karalienę

Į Kėdainius šiandien prekiauti buvo atvykę ne tik kūrėjai iš kitų Lietuvos miestų, bet buvo ir vietos verslininkų.

Surviliškyje bazilikus auginanti ir pagardus bei kitus produktus iš bazilikų kurianti Rosita Liubomirskienė, dar Kėdainių krašte žinoma kaip bazilikų karalienė, pasakojo, kad jei dalyvauja mugėse, tai dažniausiai Kėdainiuose.

„Labai daug produkcijos išvežame iš namų į parduotuvėles, o mugėse prekiaujame labai mažai. Pagrinde tik Kėdainiuose, nes aš kėdainiečius myliu, o kėdainiečiai mane“, – sakė „La Rosita“ įkūrėja.

Kalbant apie prekybą mugėse, R. Liubomirskienė pasakojo, kad sėkmė dažniausiai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau apskritai tokia prekyba labai džiugina: „Labai smagu, kai ateina žmogus, nusiperka ir sekančią mugę ateina vėl. Dėl to ir smagu dirbti. Kaune mugė pernai buvo kelias dienas. Pas mane džiovinti pomidorai tikrai brangūs, tai ir atėjo žmogus vieną indelį nusipirko, o kitą dieną atėjo ir nusipirko dar penkis. Žinokite, aš net apsiverkiau, kaip man buvo smagu.“

Daugelis mugėse lankosi nuolat ir pastebi kylančias kainas

Net ir per vis prapliumpantį lietų kėdainiečiai nepraleidžia progos apsilankyti mugėje. Vieni ieško jau pamėgtų prekių, kiti ateina tik pasidairyti. Štai su šeima į mugę užsukusi Asta pasakojo, kad šįkart tikriausiai ieškos augalų sodui. O kainos, pirkėjos teigimu, jos nestebina.

„Aišku, norėtųsi, kad kainos būtų mažesnės, bet vis tiek, tai yra žmonės, kurie patys gamina, tai nėra masinė prekyba, todėl natūralu, kad ir tos kainos iš karto išauga. Tai čia, man atrodo, jeigu daiktas patinka, jeigu nori įsigyti, tai gali tam pataupyti“, – teigė Asta.

Kita pirkėja Rima pasakojo, jog į muges dažniausiai ateina paieškoti originalesnių dovanų.

„Nusipirkau suknelę, papuošalų ir kol kas išleidau apie 35 eurus. Tai kainos, manau, yra normalios, o kad jos kyla, geriau net nepastebėti, kad būtų ramesni nervai“, – šypsojosi moteris.

Su tėčiu Jonu po mugę vaikščiojęs mažasis Marijonas taip pat pasakojo, kad į mugę atėjo ieškoti papuošalų. O tėtis neslėpė, kad atėjo tik dėl Marijono.

„Mugėse šiaip apsilankome labai retai, nes tiesą sakant, nelabai matau, ką ten pirkti, o jei einu, tai dažniausiai pinigus išleidžiu maistui. Bet va, dėl šeimos tenka ateiti“, – dalijosi Jonas.

Dar viena pirkėja Vilma sakė, kad mugėse apsilanko kasmet ir, nors pastebi kylančias kainas, tačiau atėjusi leidžia sau nusipirkti ką nors gražaus ar mėgstamų maisto produktų.

„Pirkau braškių daigų, papuošalų ir lašinukų, kuriuos labai mėgstu. O šiaip yra labai nuostabių dirbinių iš lino, taip pat niekada negaliu praeiti pro keramiką“, – pasakojo Vilma.

Panašią nuomonę apie prekių kainas mugėje išsakė ir pirkėja Asta. Pasak moters, į kainų didėjimą geriau nekreipti dėmesio.

„Pirkau auskarus, žaislų, sausainių. Ką pirkti, randame visada, o pinigų vis nelieka ir nelieka. Galėtų čia ir bankomatą kokį padaryti“, – juokavo Asta.

O mugėje apsilankiusi Kristina pasakojo, kad atėjo konkrečiai žinodama, ko reikia, nes turi savo mylimus Lietuvos gamintojus ir dažniausiai renkasi pirkti būtent iš jų, neieškodama naujų.“

„Beveik visada mugėse perku „La Rositos“ padažus, o, jei reikia kokių nors aksesuarų, tai taip pat turiu tam tikrus amatininkus, pas kuriuos dažniausiai įsigyju. Kalbant apie kainas, manau, jos adekvačios, nes tai yra rankų darbas, o man aktualu paremti savus“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video