Gyvenimo būdas diktuoja madas ir kapinėse

 Gyvenimo būdas diktuoja madas ir kapinėse

Spartėjantis gyvenimo tempas diktuoja savas taisykles – keičiasi ne tik žmonių gyvenimo būdas, bet ir aplinka. Vis dažniau pirmenybė teikiama daug priežiūros nereikalaujantiems interjero sprendimams, augalams bei kita. Šios tendencijos atsispindi daugelyje gyvenimo sričių, tarp jų – ir amžinojo poilsio vietose.

Keičiasi poreikiai

„Labai jaučiame besikeičiančius klientų poreikius. Nuolatinis skubėjimas, laiko stygius keičia ir mūsų darbo specifiką“, – sako bendrovės „Akmenukas“ vadovas Valdas Končius.
UAB „Akmenukas“, užsiimanti kapaviečių tvarkymu, antkapinių paminklų projektavimu bei gamyba, įrengia kapavietes nuo pamatų iki apželdinimo.
Tačiau verslininkai neapsiriboja vien šia veikla. Iš granito bei kitų uolienų gamina plačią gamą įvairiausių daiktų – nuo baldų stalviršių, palangių iki pieštukinių ar dekoratyvinių interjero detalių.
„Dirbame su akmeniu. Mūsų galimybės gana plačios. Jūs sugalvokite idėją – mes pasistengsime ją įgyvendinti“, – šypsodamasis sako V. Končius.

Antkapių plokštės

Vis dėlto didžiąją bendrovės „Akmenukas“ užsakymų dalį sudaro antkapinių paminklų gamyba bei kapaviečių įrengimas. Šioje srityje taip pat gajos įvairios mados bei tendencijos. Šiuo metu vis labiau populiarėja antkapinės plokštės.
„Pastebime, kad klientai dabar vis dažniau pageidauja kapavietes uždengti granito plokštėmis nepaliekant arba paliekant tik nedidelį atviros žemės lopinėlį. Manęs tokie kapaviečių tvarkymo pokyčiai nestebina, nes tai yra estetiškas ir itin praktiškas bei mažai priežiūros reikalaujantis sprendimas. Visa tokios kapavietės priežiūra – nušluoti šiukšles, uždegti žvakelę ar padėti gėlių“, – sako V. Končius.

Didelė granito įvairovė

Antkapiniai paminklai ir plokštės gaminamos iš granito. Ši uoliena būna ne tik įvairių spalvų, raštų (įmonė gali pasiūlyti apie 25 rūšių granito), bet ir kokybės. Todėl bendrovė „Akmenukas“ jums gali pasiūlyti labai įvairaus dizaino, spalvinių sprendimų, o šioje įmonėje dirbantis profesionalus skulptorius įgyvendins bet kurią jūsų idėją. Svarbu išsirinkti ne tik norimą gaminio pavidalą, bet ir lūkesčius atitinkančią granito rūšį.
„Granitas būna labai įvairus. Tačiau Lietuvos rinkoje vyrauja skandinaviškas. Jis yra tikrai vienas kokybiškiausių pasaulyje, bet jo kaina gana aukšta, siekia 300 Eur už kv. m apdirbto gaminio. Mes bene pirmieji Lietuvoje pasiūlėme alternatyvą skandinaviškam granitui – indišką granitą, kurio kaina siekia 200–240 Eur/kv. m. Taip pat turime pasiūlyti ir granito iš Kinijos. Jis pigiausias ir kainuoja apie 120 Eur/kv.m, tačiau granitas pakankamai kokybiškas“, – sako V. Končius.

[#gallery=49#]

Tik kokybiškas granitas

„Vyrauja nuomonė, kad kiniškas ir indiškas granitas prastesnės kokybės, tačiau kategoriškai teigti, kad taip ir yra negalėčiau. Granitas yra gamtos kūrinys, o minėtos šalys didelės – skirtinguose regionuose yra skirtingų uolienų. Tad ir šių tolimų šalių granitas labai aukštos kokybės“, – medžiagų subtilumus atskleidžia pašnekovas.
V. Končius paaiškina, kad granito kokybė priklauso nuo medžiagos tankio – kuo tankesnis, didesnis, tuo sunkiau vandeniui prasiskverbti į uolieną ir ją ardyti, o tai yra labai aktualu Lietuvos klimato sąlygomis.
„ Puikiai išmanome visas granito subtilybes. Todėl pirkėjams garantuojame, kad atidžiai rinkdamiesi granito plokštes siūlome tikrai patikimą ir nenuvilsiantį produktą“, – sako V. Končius.
Didelio tankio granitą galima vadinti amžina medžiaga – ji išliks nepakitusi ilgus metus.

Kiti sprendimai

Bendrovė „Akmenukas“ gali pasiūlyti viską, ko reikia kapavietėms sutvarkyti. Dar viena nuolat populiarėjanti medžiaga – skaldelė. Jos įmonė turi apie 70 skirtingų (spalvų, frakcijos ir kt.) rūšių. O kur dar galimybė jas maišant išgauti norimus derinius bei atpalvius.
Įmonė taip pat siūlo alternatyvą įprastoms kapavietėms – kolumbariumą. Siūloma išsinuomuoti vietą urnai (įmonė jas taip pat gamina) Kėdainių kapinėse. Čia Jums nereikės niekuo rūpintis, nes į kaina įskaičiuotas visas aptarnavimas ir priežiūra.
Akivaizdu, kad bėgantis laikas siūlo vis daugiau amžinojo poilsio vietos tvarkymo galimybių ir kiekvienas gali pasirinkti jam tinkamą bei patinkantį variantą.

 

 

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.