Aistros dėl kelių būklės pasiekė piką – reikalauja Dotnuvos seniūno galvos

 Aistros dėl kelių būklės pasiekė piką – reikalauja Dotnuvos seniūno galvos

Dotnuvos seniūnijoje nerimsta aistros dėl tragiškos būklės kelių. Vietos gyventojai nerimauja, kad atėjus pavasariui žvyrkeliai taps visai neišvažiuojami. Atmosferai toliau kaistant, vietos seniūnas bando kažką žadėti, tačiau gyventojams jo pažadais patikėti sunku – girdisi vis garsesni raginimai palikti postą.

Darbus planuoja, o pinigų dar nėra

Kelių būklė Dotnuvos seniūnijoje „Rinkos aikštėje“ aprašyta jau ne kartą. Deja, prie šios, vietos gyventojams itin skaudžios bei reikšmingos temos, tenka vėl grįžti.

Kelių remonto darbai nejuda iš mirties taško, tačiau jau diskutuojama ką ir kaip tvarkyti. Tik deja, panašu, kad šios diskusijos ir liks tik kalbomis, nes nežinia, kiek lėšų Dotnuvos kelių remontui skirs savivaldybės Taryba.

Kokiems keliams reikėtų skirti daugiau dėmesio, apie tai daug kalbėta Dotnuvos seniūnijoje praėjusią savaitę surengtame seniūnaičių, įstaigų atstovų, ūkininkų ir gyventojų susirinkime.

„Apvažiavau seniūniją ir seniūnaičiams pateiksiu savo viziją, ką ir kaip reikėtų daryti, o jie galės koreguoti, papildyti, išsakyti žmonių pageidavimus“, – teigė Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas.

Visgi valdininkas prasitarė, kad šį mėnesį paaiškės, kiek lėšų darbams skirs savivaldybė. Tad sudėliotus prioritetus gali tekti vėl peržiūrėti.

Susirinkimas virto farsu

Toks vietos seniūno paaiškinimas sukėlė kai kurių gyventojų pasipiktinimą. Esą koks tikslas dabar planuoti darbus, jei dar neaišku, kiek lėšų bus skirta seniūnijos keliams tvarkyti bei kokiais kriterijais reikės vadovautis sudarant darbų sąrašą. Galų gale – kaip galima sėdint prie stalo nuspręsti, kurio kelio būklė geresnė, o kurio prastesnė.

[quote author=“V. Kaupelis“]Žvyrkeliai irgi prasti. Kodėl taip yra, reikėtų klausti mero, o ir seniūnas atžagariomis rankomis dirba. Pavyzdžiui, Gudžiūnuose keliai tvarkingesni, manau, pakeitus mūsų seniūną, situacija irgi pagerėtų.[/quote]

Kiti vietos gyventojai tvirtino, kad dabar nėra reikalo važiuoti apžiūrėti, nes kai kurių kelių būklė pablogėja vienu metų laiku, kitų – galbūt tik rudenį, kai ūkininkai sunkiasvoriu transportu gabena derlių.

Kita vertus, vienais keliais gal vos keliolika automobilių važiuoja, o kitais – eismas yra labai intensyvus. Būtent jiems ir reikia skirti daugiau dėmesio bei lėšų.

Seniūnijai pažadėjo greiderį

„Kol kas žinau tik tiek, kad šiemet Dotnuvos seniūnijos žvyrkeliams greideriuoti bus skirta mažiau lėšų: pernai 9 tūkst. 600, šiemet tik 8 tūkst. 400 eurų. Už šią pinigų sumą galėsime greideriuoti tik 2 kartus per metus ir tai tik vos pusę seniūnijoje esančių žvyrkelių. Tačiau mums planuoja skirti 14 tūkst. eurų prikabinamam greideriui pirkti. Ūkininkai taip pat žadėjo prisidėti greideriuojant kelius“, – sakė vietos seniūnas V. Grigas.

„Dotnuvos seniūnijos ūkininkai turbūt prisideda daugiau nei kur kitur. Aš asmeniškai prižiūriu 9 kilometrus kelių. Greideriuojam, žvyruojam, o rudenį, kai reikėjo vežti runkelius, teko ir skaldos pilti, nes nebuvo galima išvažiuoti. Tokie darbai kainuoja nemažai pinigų. Manau, į kelių tvarkymą reikėtų žvelgti plačiau, ne tik skirti daugiau lėšų, bet ir racionaliau jas skirstyti, prižiūrėti, kaip atliekami darbai“, – įsitikinęs ūkininkas Algimantas Kižauskas.

Ragino pakeisti seniūną

Gyventojų susirinkime atmosferai kaistant pasigirdo kaltinimų aplaidžiu seniūno darbu bei raginimų jį keisti kitu, ūkiškesniu.

„Kelias Beržuose nebuvo tvarkomas nei pernai, nei užpernai. Motyvuota tuo, kad šiam keliui jau reikia ištisinės asfalto dangos, bet jos nesulaukiame, o kelias tampa neišvažiuojamas. Žvyrkeliai irgi prasti. Kodėl taip yra, reikėtų klausti mero, o ir seniūnas atžagariomis rankomis dirba. Pavyzdžiui, Gudžiūnuose keliai tvarkingesni, manau, pakeitus mūsų seniūną, situacija irgi pagerėtų“, – piktinosi Beržų ir aplinkinių kaimų seniūnaitis Vaidas Kaupelis.

Atsirado ir užtariančių vietos seniūną. Esą atsakomybę turėtų prisiimti ne jis, bet rajono meras Saulius Grinkevičius.

[quote author=“Akademiškis“]Vos ne trečdalį kelių reikėtų taisyti kapitališkai. Yra tokių atkarpų, kad nesuprasi, ar tai žvyrkelis, ar asfaltas.[/quote]

„Kai kurių kelių būklė tikrai prasta, bet seniūno kaltės aš tame nematau. Manau, kad jis stengiasi. Kiek gali, tiek padaro. Galvoju, kad valstybė skiria per mažai lėšų“, – teigia Ąžuolaičių seniūnaitijos seniūnaitė Virginija Mikalauskienė, kuri, kaip ir kiti Valučių gyventojai, laukia, kada bus išpildytas mero pažadas išasfaltuoti labai duobėtą 1,5 kilometro atkarpą.

Keliai remontuojami atmestinai

Ką daryti, kad gavus lėšų kelių remontui darbai būtų atliekami taip, kad po metų keliai vėl nevirstų neišvažiuojama klampyne ar duobių lauku? Aišku viena, būtina griežtai kontroliuoti kelininkus, tačiau kas tą turi daryti – iki šiol nesutariama.

„Būna, išasfaltuoja, o pakelių nenugreideriuoja, todėl ant kelio kaupiasi vanduo. Užtaiso duobes, po metų vėl reikia lopyti. Priežiūra tikrai turėtų būti geresnė.

Reikia, kad darbas būtų atliekamas sąžiningai ir kvalifikuotai, bet rasti kvalifikuotą kelininką, matyt, irgi sudėtinga, nes pusė Lietuvos jau išsivažinėjo“, – kalbėjo Akademijos seniūnaitis Antanas Svirskis.

Ar Dotnuvos gyventojai pagaliau galės džiaugtis bent vidutinės būklės keliais, užuot laužę automobilius bandydami įveikti kliūčių ruožais tapusius žvyrkelius?

Panašu, jog ši problema turi būti sprendžiama ne vietos seniūnijos, o rajono savivaldybės mastu.

„Vos ne trečdalį kelių reikėtų taisyti kapitališkai. Yra tokių atkarpų, kad nesuprasi, ar tai žvyrkelis, ar asfaltas“, – liūdnai konstatuoja akademiškis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video