Agurkų festivalis ambasadorei priminė Sakartvelo vyno šventę

 Agurkų festivalis ambasadorei priminė Sakartvelo vyno šventę

Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių vicemero Pauliaus Aukštikalnio kvietimu Kėdainiuose lankėsi Nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Salome Shapakidze su vyru ir dviem vaikais.

Ambasadorė parodė iniciatyvą ir norėjo pamatyti mažesnį miestą. Savo vizitui atokiau nuo sostinės ji pasirinko Kėdainius, miestą šiemet 25-ą kartą švenčiantį ypatingiausią ir išskirtinę šventę – Agurkų festivalį.

Ambasadorė susitiko su rajono meru, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi, tačiau daugiausia laiko Agurkų festivalyje ji praleido bendraudama su rajono žmonėmis, ragaudama mūsų krašto kulinarinio paveldo produktus ir išmone pasižyminčius patiekalus. 

Salome Shapakidze./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Ambasadorė Salome Shapakidze apsilankė daugumoje šventėje išsirikiavusių kulinarinių kiemelių, stebėjo koncertą. Į renginį ji atvyko su savo šeima ir čia maloniai leido laiką. 

Taip pat ambasadorė apsilankė ir visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ įrengtame kiemelyje, ragavo agurkų džemo su mėtomis bei lietuvišku varškės sūriu.

Jorūnės Liutkienės nuotr.

Šią šventę S.  Shapakidze palygino su Sakartvele vykstančiomis vyno šventėmis, kurios turi labai senas ir gražias tradicijas. 

Nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Salome Shapakidze išreiškė dėkingumą už tvirtą ir ypatingą jos šalies palaikymą užsienio politikoje ir abiejų šalių piliečių draugystę. 

Ji domėjosi  mūsų krašto istorija, Agurkų šventės tradicija, ekonomika, verslu, švietimu, ukrainiečių situacija rajone. 

Su sutiktais žmonėmis ji daugiau bendravo angliškai.   

Sakartvelo nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvos Respublikoje Salome Shapakidze skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė dar visai nesenai – šių metų balandžio 28 dieną. Tačiau S. Shapakidze labai aktyviai susitikinėja su šalies vadovais, Seimo nariais ir atsakingais asmenimis. 

Viso jos vizito Kėdainiuose metu ambasadorę draugiškai lydėjo ir mūsų kraštą, jo privalumus ir žmonių pasiekimus pristatė mero pavaduotojas P. Aukštikalnis ir LR Seimo narė Vilija Targamadzė.

9 Komentarai

 • Lėkšta :reklamuojat sėkmę bet kokiom priemonem?

 • To „Kaip“
  Nemiščiok, o eik ir nors ką nors padaryk.

  • Nesuprantu, tai kur Vorūne dirba, policijoje ar žentelio pjarintoja?

 • Vorune, jau galvojom, kad ispirdolinai i Vilniu dirbti vyr. specialiste, bet vel vaideniesi su zero komunikaciniais tekstukais. Gal geriau mentams pudrink smegenis, o ne kedainieciams.

 • Viskas kaip ir šaunu, bet nuo tų ukrainietiškų vėliavėlių vemt verčia, negi nejaučiam, kad žmonėms blogo jau nuo tos tautos sudievinimo? Suveiks priešingai, bet jūs ir to turbūt nesuprantat… Kai esi aukštuomenėje ir atitrunki nuo paprastų žmonių, kai negirdi ką jie kalba, taip ir būna…

 • Ukrainietes labai karstos moterys ir jos vilioja lietuviu vyrus, nes nieko gero guli kaip palka ir nesugeba

 • Vilainiuose jau ju karstumas atsiskleide, eina buriais uz eurus vyrai, tikrina ta karstuma..

 • Jei nori ukraiinkos bet kuriam taksui paskambink kedainiuose ir prives karstuole uz pydisa 😉 jau sena naujiena. Visi zino kad pislkos.

 • Chitrai sugalvojo, Vorūnę įtaisė dirbti policijoje, kad Jolkai nereikėtų mokėti😀Ot kedainių sėkmė, ką gi mes be jūsų😀

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video