Agurkų dienai pasiruošta: laukia spalvingas trečiadienis mieste

 Agurkų dienai pasiruošta: laukia spalvingas trečiadienis mieste

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kad Agurkų diena dar stipriau įsitvirtintų kulinarinių švenčių kalendoriuje, paruošta ir kulinarinė, ir muzikinė programa, deramasi su prekybininkais ir piešiamos naujos žalios dekoracijos.

Didžiausiose susibūrimo vietose senamiestyje visą dieną iš vienos vietos į kitą judės žali staliukai ir kvies prisėsti ragauti aplink esančių naujų skonių bei tiesiog pailsėti.

Šventės organizatorė Daiva Turskytė-Urbonienė nestokoja idėjų ir, pernai drąsiai paklibinusi Lietuvoje žinomiausios Agurkų šventės pamatus, šiemet plečia būtent tą kryptį.

Daiva sako, kad yra apsisprendusi su visa komanda užauginti renginį iki išskirtinio Agurkų festivalio.

„Šiemet dar neišleisime Agurkų renginio iš senamiesčio. Praeiti metai parodė, kad žmonėms labai patiko sumanymas, todėl šiemet ir maisto, ir pramogų, ir geros muzikos mieste bus tik daugiau. Ir laiko čia galėsite praleisti daugiau. Siūlysime užsiėmimus nuo pat ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro“, – sako miesto renginių režisierė D. Urbonienė.

Šių metų Agurkų dienos programai numatyta nauja koncepcija: tai bus pusryčiai, pietūs ir vakarienė mieste. Visa diena tarp jų bus praturtinta įvairiomis pramogomis, koncertais, reginiais ir atrakcijomis ir net plaukimu vytine su užkandžiais.

Veiks ir unikalių agurkinių maisto produktų turgelis.

Pusryčiams „Kavamanija“ ruošia specialų meniu. Bus pasiūlyta ir naujų saldumynų, ir užkandžių. Agurkų dienos proga yra sukurta ir dar tobulinama gaivi agurkų skonio šalta arbata.

Dieną Didžiojoje gatvėje bus sustatyti žali staliukai, prie kurių bus galima prisėsti ir pietauti ne tik iš turgelio ar restoranų įsigyto maisto, bet ir atsinešti savo pietų dėžutę.

Mūsų kraštą garsinanti Krakių bendruomenės centro „Svetainė“ vienam vakarui jau ruošiasi persikelti į miestą su gardžiausiais žydų patiekalais.

Be Kėdainių šeimininkių tobulai gaminamų kulinarinio paveldo produktų: tirštos agurkinės sriubos ir  užkeptų naminių bulvyčių su lašinukais ir traškiais raugintais agurkėliais, jau ruošiamas visiškai naujas receptas: bandelės su žaliaisiais įdarais.

Taip pat bus galima įsigyti tradicinių „Gurkės“ prekės ženklo maisto ir kosmetikos produktų su agurkais, krautuvėlės „Ragauk“ rankų darbo žaliųjų ledų ir produktų su agurkais, net Šušvės midus bus gardinamas agurkais, na, o „Grėjaus name“ iki soties bus agurkinių ledų. O be to, profesionalusis krašto kokteilių virtuozas Darius Biriukas tobulina net tris naujus receptus.

Organizatoriai pasirūpino ne tik skrandžio malonumais. Net jei neplanuojate išgerti kavos, apsipirkti turgelyje, prašmatniai pavakarieniauti neragautų produktų, dieną mieste galėsite mėgautis saksofono garsais, pasižvalgyti į atrakcijas bei dalyvauti pirmą kartą organizuojamose Kėdainių istorinius ir gastronominius skonius atskleidžiančiose ekskursijose su degustacijomis.

Vakare taip pat bus gardaus maisto, tačiau didesnis dėmesys bus skirtas muzikinei programai. Muzikos gurmanams ruošiama speciali programa. Agurkų diena nustebins ne vienu atlikėju: nuo neįtikėtinai netradiciškai suskambusios birbynės iki Kauno diksilendo „DixXband“.

Pasižymėkite – liepos 14-ąją savo mieste mes švenčiame Agurkų dieną! Kvieskitės svečius!

Mieste užsiėmimą rasite visi iki vieno.

5 Komentarai

  • Keista diena sventei…treciadienis ir dar nuo ryto?
    Cia kad maziau zmoniu ateitu…?

  • Bet tikrai vidury savaitės. Tamulis matyt bijo, kad savaitgali į kaimą nenukėks. O miestiečiai jam pochui.

  • Vorune, gal tu neberasyk savo rasineliu. nori prisiminti senus bibliotekos laikus? oi, ko tu tik ten neisdarinejai. zino visi Kedainiai.

  • Šventė senjorams, apie jaunima nekažką ir pagalvojo, bent jau muzikinę dalį ką nors įdomiau pamastyt galėjo o čia kažką iš garažo ištempė, kad pamuzikuotu. Praeita savaitgalį Vilkaviškio r. kaimelį lankėmės tai ten va koncertukas nemažas buvo ir atlikėjai žinomi (Butkutė, Bunkė). Vyresniems ir jaunimui labai faina buvo o čia su savo ansambliais nors aišku Tamulis pagal savo amžių žiūri

  • SUPERFIESTA įdomiau buvo. Tamuli, pagalvok apie jaunimą, agurkų šventė vykdavo savaitgaliais ir miesto parke. Kaunas, Vilnius lenkia Kėdainius su renginiais, net Trakai daug koncertų rengia šią vasarą. Mums nereikia politikų šventės, kur nacionalinei žiniasklaidai afišuojasi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video