Akcija „Darom“ grįžta atsinaujinusi

 Akcija „Darom“ grįžta atsinaujinusi

Organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais – pasauline pandemija bei naujai sudaryta komanda. Tačiau tai, jog Lietuva vis dar yra karantino suvaržymuose, organizacijos – nestabdo. Viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ šiemet vyks gegužės 7–8 d.

Akcija – išmaniuoju formatu

„Akcija po metų pertraukos grįžta su nauju šūkiu – „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“! Į mišką, parką ar pažintinį taką eikime pasiėmę ir šiukšlių maišą. Tam tikra prasme, pasaulinė pandemija suteikė galimybę pažiūrėti į akciją novatoriškai“, – teigia „Mes Darom“ komunikacijos vadovė Toma Buivydaitė.

Šį pavasarį švarinimosi akcijoje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu. Naujai sukurtoje ir vartotojui pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos.

Vartotojai ras ir žemėlapį, kuriame bus paskelbtos vietos, kur akcijos savanoriai dalins rūšiavimui skirtus maišus. Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas priduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose. 

Atsinaujinusios akcijos formatas

  • KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis Vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis;
  • KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas;
  • KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS? 

1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“). 

2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje (bei iš anksto paskelbti www.mesdarom.lt puslapyje) arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.

3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

Akcija „Darom“ vyks gegužės 7-8 d. visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei „Facebook“ paskyroje „Mes Darom“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content