Ruošiant automobilį pavasariui neužtenka tik pakeisti padangas
Neretai vairuotojai galvoja, kad automobilius labiau paruošti reikia žiemai, tačiau tiesa ta, kad būtent po žiemos automobiliui derėtų skirti daugiau dėmesio. Pavasarinis dėmesys transporto priemonei neapsiriboja tik padangų pasikeitimu – vasaros sezonu leidžiamas didesnis greitis greitkeliuose ir autostradoje įpareigoja automobilio savininką įsitikinti, kad automobilį vairuoti išties saugu.
Druskos palydovės rūdys
Po žiemos vienas labiausiai akį rėžiančių dalykų, randamų ant automobilio kėbulo – rūdys. Net ir naujas automobilis nėra nuo to apsaugotas, o senesni automobiliai ir rūdys yra praktiškai neatskiriami „draugai“.
Derėtų atkreipti dėmesį, kad druskos labiausiai kaupiasi atokesnėse ir sunkiau prieinamose automobilio vietose, todėl atėjus pavasariui būtina automobilį kruopščiai nuplauti rankomis.
Su aukšto slėgio vandens srove derėtų nuplauti visas vietas, kurias tik įmanoma pasiekti – posparnius, net dugną, jei tik tai įmanoma.
Nepamirškite guminių dalių
Reikia atkreipti dėmesį, kad žiemos metu nemažai purvo, drėgmės ir druskos kaupiasi ant stabdžių žarnelių, tad pavasarį – puikus metas žvilgtelėti į automobilio apačią. Juk nė vienas nenori, kad stabdžių žarnelė nutrūktų viduryje kelionės, o patikrinimui užtruksit vos keliolika minučių.
Taip pat ne paslaptis, kad šaltis kenkia gumoms – jos sukietėja ir ima prasčiau funkcionuoti. Todėl specialistai rekomenduoja atidžiai apžiūrėti įvairių guminių dalių, vamzdelių ir net diržų būklę.
Viena svarbesnių guminių dalių yra…ant valytuvų. Po žiemos, kuomet nemažai vairuotojų valytuvus naudoja kaip pagalbinę priemonę sniegui ir ledui nuo stiklo nugremžti, valytuvų gumų būklė būna nepavydėtina. Specialistai siūlo valytuvų gumas pakeisti du kartus per metus – pavasario pradžioje ir rudenį.
Patikrinkite skysčius
Pavasarinė automobilių patikra neįmanoma be skysčių patikrinimo – pradedant stabdžių, baigiant tepalais ar langų apiplovimo skysčiu.
Taip pat svarbu patikrinti aušinimo skysčio kiekį – šylant orams automobilio motoras, net ir esant nedideliam skysčio trūkumui, kais gerokai labiau.
Taip pat naudotą žieminį langų apiplovimo skystį reikia pakeisti vasariniu, mat šis savo funkciją atlieka kur kas geriau esant šiltai oro temperatūrai.