Apšalę langai – gražu, tik ne automobilyje

 Apšalę langai – gražu, tik ne automobilyje

Sinoptikams prognozuojant tikrų tikriausią žiemišką gruodį, Kalėdų jau laukiantys žmonės džiaugiasi, tačiau automobilių vairuotojams tikra, sniegu ir ledu nuklota žiema žada sunkias vairavimo sąlygas. Tam, kad vairuoti būtų lengviau, reikia ne tik gerų įgūdžių, blaivaus proto, pasirenkant saugų greitį, bet ir tinkamos automobilio priežiūros. Šį kartą kalbėsime apie automobilio langus, kurių gremžimas tampa kasrytine dažno vairuotojo rutina.

Saugokite valytuvus

Po šaltos nakties iš ryto apšalę automobilio stiklai nieko nestebina. Tačiau kiekvienas vairuotojas su šia problema tvarkosi savaip – vieni paleidžia automobilio variklį ir laukia, kol iš vidaus sušilęs oras nutirpdys ledą, kiti ledus gremžia, treti naudoja chemines priemones arba bando ledą nugremžti su valytuvais. Neretai tokie ledo gremžimo veiksmai baigiasi sugedusiais valytuvais, kurie žiemą yra itin reikalingi.

„Visiems langai iš išorės užšąla. Elementariai pirmiausia reikia nejungti valytuvų, kol automobilis nenuvalytas – nenuvalytas sniegas, nenugremžtas ledas. Yra šiais laikais visokių priemonių – ir cheminių ledo tirpiklių, ir gremžtukų. Paprastai neatsargūs vairuotojai suplėšo valytuvų gumeles – nes jos būna prišalusios prie stiklo, įjungus valytuvus jos nuplyšta. Taip pat gali pats valytuvas sulūžti arba elektrinė dalis sugesti.

Manymas, kad žieminis langų apiplovimo skystis tirpdo ledą, yra klaidingas. Jis neturi tokios funkcijos – vienintelis jo pliusas, kad jis neužšąla. Žmogus, kuris bando purkšdamas stiklų apiplovimo skystį valytuvais nugremžti ledą gali ir daugiau bėdos prisidaryti – automobiliui dar neįšilus, užpurškus skysčio, spiritas greitai išgaruoja, lieka vandeninės dalys, kurios iš karto užšąla ir stiklas vėl pasidengia ledu“, – teigia automobilių serviso UAB „Vikrema“ pamainos meistras Albertas Mušenkovas.

Jeigu esate nusiteikęs prieš visokias chemijas, galite išmėginti kitą variantą – grįžus iš pasivažinėjimo, automobilį dera išvėdinti – automobilio vidaus temperatūra turi būti artima oro temperatūrai, priešingu atveju bet kokie krituliai ant stiklo tirps, o vėliau virs ledo sluoksniu.

Ant šilto automobilio stiklo užbyrėjęs švelnus ir purus sniegas tuoj pat tampa ledu, tuo tarpu jeigu automobilis vėsus – sniegą galėsite nubraukti ranka, ir vargti gremžiant stiklus neteks.

Tingūs žmonės taip pat yra sugalvoję neblogą būdą, kaip apsaugoti automobilio stiklus nuo užšalimo – ir nors būdas juokingas, jis veikia. Automobilio priekinį stiklą uždenkite storesniu apklotu, ir rytais galėsite nesivarginti dėl apšalusių langų bei valytuvų.

Tiesa, toks būdas, ko gero, labiau tinka nuosavų namų gyventojams, mat atviresnėje vietoje paliktas apkamšytas automobilis gali patraukti nereikalingą žmonių dėmesį.

Šąla iš vidaus?

Iš išorės užšalę langai nieko nestebina, tačiau kaip nemalonu būna, kai nugremžus langą iš lauko pamatome, kad viduje langas taip pat aptrauktas ledo sluoksniu.

Vieni vairuotojai nesuka dėl to galvos, ir leidžia šiltam vėjeliui „nupūsti“ užšalusias vietas, tuo tarpu kitiems tai – didelis vargas, ypač jeigu iš vidaus apšerkšnija beveik visas priekinis stiklas.

A. Mušenkovas teigė, kad su tokia problema neretai susiduria naujų automobilių savininkai.

„Svarbu yra laiku atliekama automobilio priežiūra. Dauguma automobilių turi salono filtrą, kuris filtruoja orą, patenkantį į saloną. Jį patartina pasikeisti reguliariai. To nepadarius ima rasoti langai, o pašalus langai tiesiog užšąla. Daugelis tai ignoruoja, tačiau prieš žiemą tikrai patartina šį filtrą pasikeisti – tai lems sumažėjusį drėgmės kiekį salone, ir kartu sumažins iš vidaus užšąlančių langų problemą, arba ji visai dings“, – pataria specialistas.

Automobilių serviso pamainos meistras tikina, kad senesniuose automobiliuose rečiau pasitaiko, kad langai iš vidaus pasidengia ledu. Tiesa, keletas patarimų gali padėti išvengti tokios problemos visų automobilių vairuotojams – susikaupusią drėgmę padeda „ištraukti“ kondicionierius, arba priešingai – galima automobilį stipriai iškaitinti. Taip pat svarbu naudoti guminius kilimėlius ir patiems stengtis neprinešti sniego į automobilio saloną.

„Guminius kilimėlius patartina turėti vien tam, kad ištirpęs sniegas nesusigertų į kilimus. Guminį kilimėlį lengviau išimti ir išpilti ištirpusį sniegą lauk, negu džiovinti įdrėkusius medžiaginius kilimėlius – na, o tai prisideda prie drėgmės mažinimo automobilio salone. Mes patys juk prinešame to sniego, jis įsigeria į kilimus, garuoja, o paskui užšąla. Prieš lipdami į automobilį nusipurtykite sniegą nuo rūbų, batus nupurtykite – ir problemų bus tikrai mažiau“, – pataria A. Mušenkovas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content