Į avarijas – tik darbo metu, o ir avarinė kainuoja per daug

Natūralu, kad žmonės nori turėti galimybę išsikviesti avarinę, kad problema būtų bent jau suvaldyta kaip įmanoma greičiau. Deja, avarinės ,,Kėdainių butai“ nebeturi./ Asociatyvi BNS/ Andriaus Ufarto nuotr.
Ne visi Kėdainių krašto gyventojai, kurie gyvena ,,Kėdainių butų“ administruojamuose daugiabučiuose žino, ką reikėtų daryti, jei kokia nelaimė su, tarkime, vamzdynais, nutiktų nedarbo dieną ar savaitgalį. O trūkęs vamzdis ir visur besiliejantis vanduo, sutikite, dalykas tikrai ne tik išgąsdinantis, bet ir sugadinantis ne vieno žmogaus turtą. Natūralu, kad žmonės nori turėti galimybę išsikviesti avarinę tarnybą, kad problema būtų bent jau suvaldyta kiek įmanoma greičiau. Deja, pasirodo, avarinės tarnybos ,,Kėdainių butai“ net nebeturi, nes… tai kainuoja per daug.
Nelaimės ne darbo metu nutinka retai
Nepaisant to, kad Kėdainių daugiabučius prižiūrinti įmonė avarinės tarnybos yra atsisakiusi jau seniai, dalis kraštiečių guodžiasi nežinantys, kur kreiptis ir ką daryti, jei nelaimė nutiktų savaitgalį ar nedarbo dieną. Vis dėlto tokie atvejai nėra dažni. Kaip sakė savivaldybės vicemerė Virginija Baltraitienė, per praėjusius metus buvo tik penki atvejai, kai buitinės nelaimės nutiko daugiabučiuose savaitgalį, nedarbo ar šventinių dienų metu.
Tuo tarpu meras Valentinas Tamulis leido suprasti, kad avarinės tarnybos išlaikymas jau lyg ir šiokia tokia atgyvena.
,,Kėdainių butų“ direktorius gerą taktiką pasirinkęs yra – tvarkyti vamzdynus, kad nebūtų tų avarijų savaitgaliais ir naktimis. Išlaikyti avarinę tarnybą daug kainuoja“, – sakė V. Tamulis.
Nepaisant to, kad Kėdainių daugiabučius prižiūrinti įmonė avarinės tarnybos atsisakiusi jau seniai, dalis kraštiečių guodžiasi nežinantys, kur kreiptis ir ką daryti, jei nelaimė nutiktų savaitgalį ar ne darbo dieną.
Aut. past.
Skambinti galima bet kada, bet tvarkys tik darbo metu
Tuo tarpu ,,Kėdainių butų“ vadovas Paulius Zykas sako, kad kiekviename jo vadovaujamos įmonės administruojamame daugiabutyje skelbimų lentoje yra nurodytas bendras įmonės telefono numeris, kuriuo gyventojai gali skambinti bet kuriuo paros metu ir palikti pranešimą dėl avarijos ar kitų remonto darbų poreikio.
,,Šiandienai turime tik šį sprendimą. Pati bendrovė į visus avarinius gedimus, jei tokių būna, reaguoja darbo dienomis.
Pagrindiniai avariniai darbai: užsikimšusi kanalizacija arba trūkęs vienas iš bendro naudojimo stovo vamzdžių.
Praeitais metais turėjome keletą avarinių iškvietimų savaitgalio metu, tarp kurių buvo ir su nebendra namo inžinerija susijusių iškvietimų, t. y. bute trūko maišytuvo žarnelė, radiatorius ar pan.“, – pasakojo direktorius.
Jis taip pat pridūrė, kad avarinės tarnybos mokestis nėra įtrauktas į bendrą administravimo mokestį, kurį tvirtina rajono savivaldybės taryba.
,,Ar verta didinti tarifą visiems dėl kelių iškvietimų per metus, labai tuo abejočiau“, – svarsto P. Zykas.
Privatininkų išrašytą sąskaitą galima perduoti ,,Kėdainių butams“
P. Zykas akcentuoja, kad ,,Kėdainių butų“ tikslas – turėti daugiabučiuose tvarkingus bendro naudojimo inžinerinius tinklus, kad kaip įmanoma daugiau sumažinti avarinius gedimus. ,,Namai su tvarkinga bendro naudojimo inžinerija avarinių gedimų neturi, nebent užsikimšusi kanalizacija. Deja, bet tai jau gyventojų sąmoningumo klausimas.
Pastarieji sugeba į kanalizaciją nuleisti skudurus, daržovių lupenas ir pan. Ko tik nerandame atkemšant kanalizacijas…“ – pasakoja įmonės vadovas.
Na, o jei gedimas susijęs ne su tuo, kad į klozetą nuleidote savo skalbinius, ir namo inžinierinius tinklus teko skubos tvarka remontuoti privačiai įmonei, yra galimybė sąskaitą išrašyti ne gyventojui, o patiems ,,Kėdainių butams“. Tiesa, yra tam tikrų sąlygų.
„Bendri namo inžineriniai tinklai priklauso visam daugiabučiui, tad jeigu pasitaikytų atvejų, kai „Kėdainių butai“ negalėtų pašalinti avarinio gedimo, o buto savininkas ar savininkai rastų įmonę ar kitus meistrus, vykdančius panašią veiklą gedimui pašalinti, būtų galimybė sąskaitą išrašyti ,,Kėdainių butams“.
Tokiais atvejais labai svarbūs momentai yra: įvykusios inžinerinių tinklų avarijos video arba foto fiksacija, kad būtų galima tikrai pagrįsti įvykį“, – sako P. Zykas.
2 Komentarai
Iš vis panaikintį juos,,,durnių kopetelem”vaikšto,nieko nesupranta.Samdytas žmogus per val padaro,ką ,,pieckeliai”per dieną ir dar nebaigia
Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas…,,Voina voinoj,a obed po rasporiadku”.