Ar minkšti baldai vis dar populiarūs?

Minkšti baldai visais laikais asocijavosi su patogumu, jaukumu ir komfortu. Panašu, jog ir šiomis dienomis ši nuomonė nelabai pakito. Tą įrodo ir didelė sofų, minkštų kampų, fotelių ir pufų paklausa.
Kokie minkšti baldai populiariausi?
Į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai yra gana sudėtinga. Daug kas priklauso nuo žmonių gyvenimo sąlygų, būsto dydžio, šeimos sudėties. Minkštų baldų produktai šiandien ne tik įvairūs, bet ir funkcionalūs. Tai reiškia, jog galima nusipirkus, sakykim, minkštą kampą turėti patogią vietą sėdėjimui, lovą miegojimui ir daug vietos susidėti patalynei ir kitiems buities daiktams. Be to, nesunku surasti minkštų kampų ar sofų-lovų, kurie turi reguliuojamą plotį, aukštį ir net primontuotus staliukus ar lentynas. Taigi, galima drąsiai teigti, jog šiandien populiariausi tie minkšti baldai, kurie atitinka konkrečius žmogaus poreikius.
Kaip pasirinkti minkštus baldus?
Rinkdamiesi minkštus baldus būtinai atsižvelkite į erdvės dydį, kurioje baldas stovės. Net pati patogiausia ir gražiausia sofa kels problemų, jeigu ji užgriozdys didesnę kambario dalį. Juk kambaryje prireiks ir kitų baldų, tad turi likti vietos ir jiems ir, tuo pačiu, turi būti patogu judėti erdvėje.
interjero dizaineriai išskiria kelis svarbius punktus, kurie garantuoja, jog minkštas baldas bus komfortiškas ir funkcionalus:
- Perkant minkštus baldus svarbu ne tik minkštoji dalis, bet ir rėmas-konstrukcija. Galima sakyti , jog tai yra pagrindinė kokybiško baldo dalis. Taigi, atkreipkite dėmesį, iš kokio medžio padarytas rėmas. Verta paminėti, jog beržas, klevas ar uosis yra tvirčiausi medžiai. Žinoma, baldai padaryti išskirtinai iš medžio yra brangesni, bet jie tvirtesni ir ilgaamžiškesni. Štai medžių drožlių plokštės yra taip pat gana tvirtos, bet jos turi polinkį trūkinėti. Todėl tokie baldai yra pigesni, bet mažiau kokybiški. Žinoma, jeigu esate tokie žmonės, kurie linkę dažniau keisti baldus, medžių drožlių plokštės tikrai yra neblogas pasirinkimas.
- Jeigu minkštą baldą planuojate statyti kambario viduryje, būtinai atkreipkite dėmesį į jo nugarinę dalį. Ji pageidautina itin tvirta.
- Žinokite vieną – kokybiškas minkštas baldas negali būti lengvas. Jis turi sverti mažiausiai 50-70 kg. Tai kokybės ženklas. Baldų konstrukcijos rimtumas ypač svarbus šeimoms su vaikais ar sunkesnio svorio žmonėms, kuriems yra sudėtingiau atsisėsti ir atsistoti.
- Galiausiai – pasidomėkite, kokios medžiagos naudotos minkšto baldo viduje. Šiandien vietoje klasikinių spyruoklių yra naudojami perpinami tarpusavyje, specialūs elastiniai diržai. Kitaip ant sofos ar minkšto kampo greitai gali atsirasti įdubimų.
Taigi, drąsiai sakome, jog šiandien minkšti baldai tikrai populiarūs, bet esminis jų bruožas – kokybė. Ir tik tada estetinis vaizdas.