Kėdainiečiai – tarp labiausiai prasiskolinusių šalyje

 Kėdainiečiai – tarp labiausiai prasiskolinusių šalyje

Duomenys apie įvairių skolų pasiskirstymą pagal amžiaus grupes patvirtina, kad Lietuvos statistinio skolininko portretas metai iš metų nesikeičia – laiku negrąžintos skolos dažniausiai lydi vidutinio amžiaus žmones./ BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Lietuvos antstolių rūmai pirmą kartą sudarė visos Lietuvos savivaldybių skolų žemėlapį. Kai kur skolų lygis skiriasi ir keturis kartus, o Kėdainiai patenka į vadinamąją raudonąją zoną – kai skolų skaičius 1 000 gyventojų siekia apie 500 pradelstų skolų. Ir kalba čia eina ne apie paskolas ir lizingus, kurių turi kone kiekvienas – šiame skolų žemėlapyje matyti pradelstos skolos, kitaip sakant, atsispindi ilgo skolos nemokumo problema.

Skolos spaudžia vidutinio amžiaus žmones

Duomenys apie įvairių skolų pasiskirstymą pagal amžiaus grupes patvirtina, kad Lietuvos statistinio skolininko portretas metai iš metų nesikeičia – laiku negrąžintos skolos dažniausiai lydi vidutinio amžiaus žmones.

Beveik trečdalį (32 proc.) iš visų antstoliams perduotų skolų privalo grąžinti gyventojai, kurių amžius 35–44 metai. Bendra šios grupės gyventojų pradelstų skolų suma sudaro 704,2 mln. eurų.

Tarp šių skolų – 42,3 mln. eurų valstybei nesumokėtų administracinių baudų, beveik 67 mln. eurų vaikams priteisto išlaikymo (alimentų) skolų, 506,3 mln. eurų piniginių skolų juridiniams ir fiziniams asmenims (įskaitant hipotekos kreditorių reikalaujamas skolas) ir kitos skolos.

Kėdainiai patenka į vadinamąją raudonąją zoną – čia pradelstų ir laiku nesumokėtų skolų skaičius 1 000 gyventojų siekia apie 500./ BNS Ingos Juodytės nuotr.

Problematiškiausios pasienio savivaldybės

Lietuvos antstolių rūmų sudarytame žemėlapyje matyti, kad mažiausiu pradelstų skolų bagažu išsiskiria tankiausiai apgyvendintos Lietuvos vietovės ir kurortai, o didžiausiu – rečiau apgyvendinti periferijos regionai, ypač esantys pasienyje su Rusija ir Baltarusija.

„Skolų žemėlapyje matome daug skirtingų „Lietuvų“. Tikimės, kad šis žemėlapis padės tiksliau apčiuopti pradelstų skolų susidarymo priežastis ir sėkmingiau mažinti gyventojų įsiskolinimų mastą“,– sako Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkas, antstolis Irmantas Gaidelis.

Beveik trečdalį (32 proc.) iš visų antstoliams perduotų skolų privalo grąžinti gyventojai, kurių amžius 35–44 metai. Bendra šios grupės gyventojų pradelstų skolų suma sudaro 704,2 mln. eurų.

Aut. past.

Didžiausia skolininkų koncentracija – pasienio su Baltarusija ir Rusija regionuose. Tarkime, tūkstančiui gyventojų Pagėgių savivaldybėje tenka vidutiniškai 900 vnt. pradelstų skolų, o Varėnos, Šalčininkų rajonų savivaldybėse – apie 700  vienetų pradelstų skolų.

Lietuviai iš viso turi 423 mln. eurų skolos

Kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ šiemet kiek anksčiau atlikta analizė parodė, kad pavasarį visi lietuviai bendrai sudėjus turėjo 423 mln. eurus siekiančią skolą.

„Nors skolingų gyventojų skaičius šiek tiek sumažėjo, nerimą kelia išaugusi bendra skolų suma, auganti vidutinė skolos suma ir vidutinis skolų skaičius, tenkantis vienam skolininkui. Tai rodo, kad finansinių įsipareigojimų laiku nevykdantys gyventojai į skolas klimpsta vis giliau ir jiems vis sunkiau grąžinti įsiskolinimus“, – komentavo „Creditinfo Lietuva“ verslo strategijos ir plėtros vadovė Jekaterina Rojaka.

Pernai visa lietuvaičių skola buvo mažesnė ir siekė beveik 366 mln. eurų.

1 Komentaras

  • Reikia rusų ir skolos dings!!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content