Kėdainiuose atidaryta „Pon.Bike“ dviračių gamykla (GALERIJA)

 Kėdainiuose atidaryta „Pon.Bike“ dviračių gamykla (GALERIJA)

Rugsėjo 10-osios dienos rytas Kėdainiams ir visai Lietuvai buvo ypatingas – Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje atidaryta vienos iš pasaulio dviračių gamintojų lyderių – „Pon.Bike“ – gamykla/Eglės Kuktienės nuotr.

Rugsėjo 10-osios dienos rytas Kėdainiams ir visai Lietuvai buvo ypatingas – Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje atidaryta vienos iš pasaulio dviračių gamintojų lyderių –  „Pon.Bike“  – gamykla. Vienintelėje šios Nyderlandų kompanijos gamykloje Lietuvoje yra gaminami kelių firmų vardų dviračiai. Planuojama, kad čia dirbs per 500 darbuotojų, o kasmet bus pagaminama kone pusė milijono dviračių, kurie pasklis po visą pasaulį. „Pon.Bike“ investicijos yra kol kas didžiausios investicijos Kėdainių LEZ.

Sveikino ministrai ir meras

Šventiniame gamyklos atidaryme dalyvavusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad labai džiaugiasi,  jog viduryje Lietuvos įsikūrė tokio masto dviračių gamintojas.

„Kaip sakoma, dviratis jau yra išrastas ir jis atkemša miestus ir smegenis. Dėl šių investicijų džiaugiuosi ne tik, kaip ministrė, bet ir kaip pilietė ir gyventoja – tai nėra jau tik ateitis, tos kalbos apie tvarumą. Tai yra mūsų dabartis. Šie šimtai tūkstančių dviračių, kurie išriedės į Lietuvos ir viso pasaulio kelius. 

Labai didžiuojuosi, kad esame šių įvykių centre“, – kalbėjo A. Armonaitė. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad labai džiaugiasi,  jog viduryje Lietuvos įsikūrė tokio masto dviračių gamintojas/Eglės Kuktienės nuotr.

Ji pridūrė, kad Lietuva ekonomiškai šiuo metu yra tarsi iš paralelinės visatos – kol aplinkinių šalių ekonomikos lėtėja, Lietuvoje ji tik auga ir stiprėja.

„Linkiu ir toliau eiti šiuo keliu, ir toliau būkime šalis it iš paralelinės visatos“, – sveikindama Nyderlandų įmonę linkėjo ministrė. 

Susisiekimo ministras Marius Skuodis savo ruožtu teigė, kad jį, kaip ministrą, atsakingą už keliavimą ir susisiekimą, ypatingai džiugina, kad tokios investicijos atkeliauja ne iš ko kito, o būtent iš dviračių gamintojų pasaulio lyderių. 

„Šios gamyklos atidarymas – kaip vyšnia ant torto, kurį mes gaminome jau kurį laiką. Kurį laiką dirbame tam, kad lietuviai rinktųsi alternatyvias keliavimo priemones, mes labai stengiamės ir einame tuo pačiu keliu, kuriuo Nyderlandai eina jau ilgą laiką. 

Investicijos į infrastruktūrą yra vienas dalykas, tvarumo skatinimas ir reguliavimas yra kitas dalykas, tačiau ne ką mažiau svarbus aspektas yra ir gamyba būtent tų transporto priemonių, ant kurių mes raginame persėsti visuomenę“, – kalbėjo M. Skuodis dėkodamas įmonei, kad savo investicijų šalimi pasirinko būtent Lietuvą.

Kėdainių meras Valentinas Tamulis išreiškė susižavėjimą, kaip greitai buvo pastatyta tokia didžiulė gamykla ir vadino tai geriausia dovana miestui.

„2022 metais Kėdainių miestui švenčiant 650 metų jubiliejų „Pon.Bike“ padovanojo mums labai gerą dovaną – priėmė sprendimą statyti savo gamyklą Kėdainiuose.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis savo ruožtu teigė, kad jį, kaip ministrą, atsakingą už keliavimą ir susisiekimą, ypatingai džiugina, kad tokios investicijos atkeliauja ne iš ko kito, o būtent iš dviračių gamintojų pasaulio lyderių/Eglės Kuktienės nuotr. 

Šiandieną, praėjus vos vienai dienai po Kėdainių miesto 652-ojo gimtadienio, esame čia, gamyklos atidaryme, ir galiu pasakyti, kad tai yra geriausia dovana miestui.

Kas dieną pravažiuodamas pro Pramonės rajoną mačiau, kaip sparčiai kilo ši gamykla. Tiesiog stebėjausi, kaip sklandžiai ir gražiai augo šis didžiulis pastatas. Šiandien matome šio darbo rezultatą“, – sakė V. Tamulis

Jis pridūrė, kad „Pon.Bike“ gamyklos atidarymas Lietuvoje ir Kėdainiuose pasiuntė žinutę visam pasauliui, kad Lietuva yra saugi šalis, o Kėdainiais yra miestas, kuriame verta investuoti, nes čia sudarytos palankios sąlygos kiekvienam verslui.

„Pon.Bike“ sudarė bendradarbiavimo sutartį su Kėdainių PRC

„Pon.Bike“ Lietuvoje vadovas Algimantas Gedvilas taip pat pristatė ir trijų metų bendradarbiavimo sutartį, kurią pasirašė su Kėdainių profesinio rengimo centru.

„Kėdainiuose mes jaučiamės labai laukiami. Esame tikri, kad su savo nuostabiais darbuotojais, miesto gyventojais ir partneriais sukursime puikius ateities planus.

Labai didžiuojamės tapę Kėdainių dalimi, mūsų planai čia yra kurti ne tik ekonominę gerovę ir darbo vietas. Mes esame čia ilgam, todėl norime investuoti į mūsų visų bendrą ateitį.

Man labai malonu paskelbti Kėdainių profesinio rengimo centro ir „Pon.Bike“ bendradarbiavimo švietimo srityje sutartį“, – sakė didžiausios dviračių gamyklos Lietuvoje vadovas.

„Pon.Bike“ Lietuvoje vadovas Algimantas Gedvilas taip pat pristatė ir trijų metų bendradarbiavimo sutartį, kurią pasirašė su Kėdainių profesinio rengimo centru/Eglės Kuktienės nuotr.

„Pon.Bike“ atvers savo duris Kėdainių PRC mokiniams, supažindins juos su savo gamyklos darbu, dviračių pramone apskritai, o geriausiems mokiniams bus suteikta galimybė įmonėje atlikti praktiką. 

Artimiausius tris metus Nyderlandų įmonė pasižadėjo skirti lėšų Kėdainių PRC ugdymo programoms  ir reikalingoms medžiagoms įsigyti.

Kaip gaminami dviračiai – nuo A iki Z

Po sveikinimo kalbų vyko „Pon.Bike“ darbuotojų ir dviračių paradas bei renginio svečiai turėjo išskirtinę galimybę pasivaikščioti po gamyklą ir sužinoti apie tai, kaip yra gaminami vieni žinomiausių ir geriausių dviračių pasaulyje.

Surinkimo, gamybos inžinerijos ir techninės pagalbos vadovas Ramūnas Parachomikas pasakojo, kad Kėdainiuose bus gaminami „Gazelle“, „Kalkhoff“, „Focus“, „Veloretti“ ir „Urban Arrow“ prekių ženklų dviračiai. O tai reiškia, kad Kėdainiuose esanti „Pon.Bike“ gamykla yra išskirtinė – nes tik čia yra gaminami skirtingų prekių ženklų dviračiai. Visose kitose pasaulyje esančiose šios įmonės gamyklose yra gaminami tik vienos kurios nors firmos dviračiai. 

Planuojama, kad įmonėje dirbs per 500 darbuotojų, o per metus bus pagaminama apie pusę milijono dviračių. Kol kas įmonė dirba maždaug 10-15 proc. pajėgumu.

Kol kas gamykloje dirba kiek daugiau, kaip 100 žmonių, dalis jų atvyksta iš kitų miestų, tačiau didžioji dalis – kėdainiečiai. 

R. Parachomikas pasakojo, kad  į Kėdainiuose esančią dviračių gamyklą atvežamos dviračių dalys, kurios yra dažomos, suženklinamos, dviračiai čia yra surenkami, patikrinima jų kokybė, ir galiausiai jie išsiunčiami užsakovams. Pats „Pon.Bike“ dviračių nepardavinėja.

„Pirmiausiai į ką  mes orientuojamės  – tai darbų sauga, tuomet gaminių kokybė ir tik tada pagaminami dviračių kiekiai“, – sakė gamybos vadovas.

Darbų sauga „Pon.Bike“ rūpinasi Lietuvos įmonė „SDG“.

40 tūkst. kv. m. ploto gamykla laikoma moderniausia iš visų įmonės turimų gamyklų. 

Gamykla yra  A++ energinio naudingumo klasės, o gamybos linijoms elektrą tiekia 10 tūkst. kv. metrų ploto saulės elektrinė, kuri įrengta ant gamyklos stogo.

Apie „Pon.Bike“

Huub Lamers, „Pon.Bike“ rinkodaros ir pardavimų vadovas, gamyklos atidarymo metu kalbėjo, kad įmonės dviračiais prekiaujama šešiuose kontinentuose, 24-iose šalyse. Šie skaičiai, be abejo, nuolat kinta ir auga. 

Huub Lamers, „Pon.Bike“ rinkodaros ir pardavimų vadovas/E. Kuktienės nuotr.

Nors įmonė gamina dviračius jau labai seniai, vis dėlto nuo 2011 metų į dviračių gamybos rinką sugrįžo su nauja jėga. Gamykla Kėdainiuose yra šios „naujos pradžios“ įmonėje tąsa.

Būtent nuo 2011 metų „Pon.Bike“ visame pasaulyje kuria aukščiausios kokybės dviračių prekių ženklų asortimentą, kaip antai, vokiškus prekių ženklus „Kalkhoff“ ir „Focus“, „Cervélo“ ir „Santa Cruz“ iš JAV ir Nyderlandų prekių ženklus „Urban Arrow“ ir „BBB Cycling“. 

Praėjusį dešimtmetį Europos dviračių rinkoje „Pon. Bike“ taip pat pradėjo taikyti naujas nuomos, išperkamosios nuomos ir mažmeninės prekybos koncepcijas su tokiais prekių ženklais kaip „Swapfiets“ ir „Lease a Bike“. 

Savo geriausius prekių ženklus „Pon.Bike“ siūlo Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content