Būdai, kurie padeda pasinerti į meditaciją

 Būdai, kurie padeda pasinerti į meditaciją

Dažnai susiduriame su stereotipu, kad meditacija yra tik jogų ir žmonių, norinčių sužinoti paslėptą visatos prasmę, užsiėmimas. Iš tikrųjų tokia praktika nepastebimai paplitusi mūsų kasdieniame gyvenime. Juk po darbo ar treniruotės visada stengiamės atsipalaiduoti ir atsikratyti varginančių minčių. Tačiau norint pasiekti maksimalų efektą, reikia susipažinti su skirtingomis technikomis ir skirti laiko joms praktikuoti.

Kas yra meditacija?

Giliausia prasme meditacija yra budizmo dvasinio mokymo priemonė, padedanti išvalyti protą ir išmokti jį valdyti. Ji leidžia pasiekti vidinę proto ir kūno ramybės būseną visiškai suvokiant ir įsisąmoninant. Yra įvairių meditacijos praktikų. Kai kurios skirtos atsipalaidavimui ir dabartinės būties akimirkos stebėjimui. Kitos turi konkretų objektą – mintis ir jausmus ir dažnai derinamos su vizualizacija. Tokių meditacijų tikslas – kontroliuoti ne tik sąmonę, bet ir mūsų vidinę energiją.

Kaip teisingai medituoti?

Tinkamas būdas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Medituokite atmerktomis ir užmerktomis akimis. Galite praktikuoti meditaciją sėdėdami, stovėdami, gulėdami ar net vaikščiodami. Klasikinėje meditacijos sėdint versijoje daugelis žmonių klaidingai mano, kad lotoso poza yra būtina ir privaloma. Iš tikrųjų ji nėra patogi visiems.

Svarbiausia taisyklė – stuburas turi būti tiesus, krūtinė laisva, kad niekas netrukdytų kvėpuoti, o kūnas kuo labiau atsipalaidavęs. Pradedantieji gali atsisėsti ant kėdės, atsilošti ir užmerkti akis. O tada tiesiog atliekami kvėpavimo pratimai padės atpalaiduoti raumenis vieną po kito ir paleisti mintis. Išlaikykite įprastą kvėpavimo tempą: nesistenkite kvėpuoti ilgiau ar giliau, jei dėl to jaučiatės nepatogiai ir įsitempę. Juk meditacija – tai meilė ir pagarba sau ir savo kūnui, o ne prievarta.

Frazė „paleisti mintis“ skamba gana paprastai, tačiau tai yra labai sunkiai įgyjamas įgūdis. Svarbiausia nepamiršti, kad per pirmuosius kelis kartus į galvą nuolat lįs įvairios fantazijos ir prisiminimai, kurie atitrauks jus nuo atsipalaidavimo proceso. Tai visiškai normalu. Tiesiog kaskart švelniai perjunkite dėmesį į kvėpavimą, nekaltinkite savęs, kad nesugebate susikaupti, ir nemanykite, kad kažką darote blogai. Taip ir turi būti: smegenys negali būti tuščios, jos yra įtemptos ir apkrautos nuolatiniais apmąstymais. Laikui bėgant sugebėsite išlikti ramūs, nepriklausomai nuo ateinančių ir išeinančių minčių.

1 Komentaras

  • Būdavo įkali su pleporcija ir medituoji prisimindamas kariuomenės laikus,kai panos pačios perlipdavo tvorą ir požeminę ledaunę dengiančioje pastogėje kartu su mumis kalbėdavo poterius.Po tokios meditacijos visas organizmas tarsi atgydavo naujiems žygiams ir potyriams.Nežinau,gal kokios piktos jėgos pasistengė ir užkerėjo,bet dingus reikalui vartot alkoholį,kartu dingo noras ir medituoti.Kyla įtarimų,kad toji piktoji jėga tai galimi konservatoriai,kurie ranka rankon veikdami su armonikinėmis okeanidėmis,mums dabar ne tik peredastiją,bet ir žoleles visokias be pertrūkio perša…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content