Kas geriau: saulės baterijos ar saulės kolektoriai?

 Kas geriau: saulės baterijos ar saulės kolektoriai?

Svarstote apie energijos taupymą? Saulės energetika gali būt gera išeitimi, tačiau susigaudyti šioje srityje nesant profesionalu gali būti sudėtinga. Kokia įranga reikalinga: saulės baterijos, moduliai ar kolektoriai? Viskas yra daug paprasčiau, nei galvojate, o šiame straipsnyje atskleisime esminius įrangos skirtumus.

Kas yra saulės baterijos?

Dažnai baterijomis bendrinėje kalboje yra vadinami saulės moduliai – būtent jie yra svarbiausia saulės elektrinės dalis. Tai plokštės, kurios absorbuoja saulės šilumą ir kurias matome ant namų stogų ar laukuose. Tuo tarpu saulės baterijos reikia jau pagamintai elektros energijai saugoti, taigi, tai visiškai kitas elementas. Painiava atsirado todėl, kad pardavėjai, norėdami atsakyti į klientų užklausas tai pat neteisingai pradėjo vartoti saulės baterijos terminą ir tai tapo tarsi sinonimui moduliams apibūdinti. Vis dėlto nesusidūrusiems su saulės energetikos sritimi ar dar tik pradedantiems ja domėtis šis netikslumas gali būti itin painus.

Kas yra saulės kolektoriai?

Saulės kolektoriai yra visiškai kita įranga – jie saulės energiją tiesiogiai konvertuoja į šilumą. Tai reiškia, kad yra gaminama ne elektros energija, o paprasčiausia šiluma. Atrodo, jog šis skirtumas nereikšmingas, tačiau jis yra esminis – su saulės kolektoriais negali būti naudojamos saulės baterijos, jų pagaminta energija negali būti perduodama pasaugojimui.

Saulės kolektoriai Lietuvoje efektyviai gali veikti apie aštuonis mėnesius, pradedant nuo ankstyvo pavasario. Taigi, jų energiją galima iš karto panaudoti namų šildymui, karšto vandens paruošimui ar kitoms reikmėms. Kaip ir saulės baterijos, kolektorių veikimo principas yra paprastas, tad technika nesudėtinga, o jos tarnavimo laikas siekia net iki 50 metų ar daugiau. Dažniausiai kolektoriai naudojami karšto vandens pašildymui ir šioje srityje geriausiai pasireiškia – visu šiltuoju laikotarpiu jums nereikės mokėti už vandens šildymą.

Kaip aprūpinti namus elektros energija iš saulės?

Norite namuose naudoti švarią ir pigią energija, pagaminta iš saulės energijos? Šiuolaikinės technologijos leidžia tai padaryti gana nesunkiai. Norint apsirūpinti elektra, reikės saulės elektrinės, o pagrindiniai jos elementai – saulės moduliai ir saulės baterijos. Tiesa, norint kuo efektyviau pasinaudoti pagaminta energija verta pagalvoti ir apie namų šildymo būdo pasirinkimą. Pavyzdžiui, efektyviu sprendimu gali būti šilumos siurbliai, kurie puikiai dera su saulės elektrinėmis.

Apsirūpinti karštu vandeniu, žinoma, galima naudojant ir elektros energiją, tačiau saulės kolektoriai yra efektyvesni. Be to, jų kaina yra santykinai nedidelė, juolab vertinant ilgą tarnavimo laikotarpį. Taigi, tai puikus sprendimas, kurį galima integruoti su įvairiomis sistemomis, pavyzdžiui, oras vanduo.

Saulės „įdarbinimas“ yra efektyvus sprendimas, kuris padeda ne tik gerokai sumažinti sąskaitas už šildymą ir elektros energiją, bet ir leidžia prisidėti prie aplinkos tausojimo.

2 Komentarai

  • Jei el kainos bus kaip šiandien ir įranga kainuos vėjus, tai šūdas visiškas

  • jei viskas veiktų kai rašoma,tai visi minėti prietaisai ir įrenginiai geras daiktas.Ypač jų kombinacijos.Bet va tos garantijos nelabai garantuotos.Draugo šeima nusipirko tą vadinamąjį siurblį,o jis ir vėliau kitas pakeistas jam daug vargo pridarė.Skaityk kad vos ne katę maiše perki ar nepanašu?Prekės tiekėjas moka rankas nusiplauti.Ar pamenate miežiškiečio istoriją su garsiai ūžusiu ir elektrą ėdžiusu ,bet nešildžiusiu aparatu?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content